Форумът или фейсбук - накъде духа вятърът?!

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Заключено
troll

Re: Форумът или фейсбук - накъде духа вятърът?!

Мнение от troll »

Ами аз, все още съм готов да предизвикам целия свят и да струпам всичките си победи и да ги рискувам за следващата, ма вече доста се замислям преди да го правя. Викат му управление на риска.
:mrgreen:
Deleted User 2919

Re: Форумът или фейсбук - накъде духа вятърът?!

Мнение от Deleted User 2919 »

РОУЗ написа:За лека нощ - ММ участваше в професионален форум, ама го запуснаха, плъзнали някакви руски тролове, реклами... /звучи ли ви познато/ хакнали ли са го, не знам, но постепенно замря, намериха си място във фейса, за около две години затворената им група е от 1 400 човека.
От една страна добре - повече хора са на линия, при тях това е важно, защото водят предимно дискусии относно проблеми, касаещи гилдията им, но тамън се разгорещил спора и станало интересно и някой пльосне някакво отвлечено ново съобщение, после още 5-6 и важната дискусия заминава надолу, а и като се насъберат много хора и много реплики и дуплики и може да ти мръдне акъла, докато ги проследиш всичките.
Те ще стартират след някой месец нов форум и ще следя с интерес кой ще бие - фейсбук или форумът.

Като обобщение, за дискусия, особено ако е злободневна темата, може би все пак фейсбук е по-удобен, но за информация - форумът.
ljuboznatelna написа: В Поръчки не ме интересува какво става, за мен е един много порочен раздел от форума.
Ъхъм, дори емблематичния Женски пазар го ремонтираха. 8-)
РОУЗ, престанете , като от ЦРУ и Департамента САЩ , да говорите за руски тролове :D , защото руски език знае целия бившСССР и половин Израел. Как то писах: на руски цветарски форум с заяжданията с руски език правеше учителка от Минск, по националност украинка..А през 90 години тук нас, руснаците, подслушваха и доносничаха хич не руски люде, но знаещи руски. ..Напускат форума хич не заради троловете или рекламите..
На форума за растенията трябват специалисти със специално образование и носещи знание за да има кого да питаш за проблемите си в отглеждането. Сигурно, те, като регистрират в форума, да поставят професията си, например агроном, или преподавател в селско-стопански: гимназия , колеж, институт..Тогава конкретно хората ще запитват и ще получават отговорите.
А за сладки приказки в отделен раздел и образование специално не трябва.. :D мисля, че и модератор там не трябва :dovolen: , да се карат ,да се мирят сами ТАМ..Нали живот на форума е като живот: в реален живот няма модератори .Е, разбира се, докато не стигне до бой, тогава съдия става модератор :D .Единственно условие от Админа за тоз свободен раздел да бъде:да не обсъждат хората от форума извън свободното им общество там, особенно не присътстващи при обсъждането и даже не четящи..
Но това, написаното тук, е пак ИМХО.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17034
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Форумът или фейсбук - накъде духа вятърът?!

Мнение от Миша »

Алина, пак нещо не си разбрала, около Коледа ни залива спам, най-вече от руски и индийски източници , понякога по цяла страница и отгоре , ние в повечето случаи не го виждаме, защото своевременно се трие, но е много досадно и времегубещо
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Deleted User 2919

Re: Форумът или фейсбук - накъде духа вятърът?!

Мнение от Deleted User 2919 »

Миша написа:Алина, пак нещо не си разбрала, около Коледа ни залива спам, най-вече от руски и индийски източници , понякога по цяла страница и отгоре , ние в повечето случаи не го виждаме, защото своевременно се трие, но е много досадно и времегубещо
Има възможност да избегнат троловете, като се сложи при регистрирането код, и подтвърждаването, че не е трол. А запълването става за да блокира форум, ако не не силен серверът му и слаба защитата . Това могат да правят в сегашното време много от тийнеджери..ей така.. за повдигане на адреналин:силен съм, мога..Източниците-тролове никога не дават своят адрес на пребиваването, ако правят нещо нередно, минават по заобиколено регистриране , което не можеш да хванеш..Гледах по ТВ, и даже специалистите от спецотделите не могат да ги хванат..Затова, ако казват тези или тези източници от там или оттам, това не е вярно: не могат да ги координират изобщо даже специалистите.
РОУЗ

Re: Форумът или фейсбук - накъде духа вятърът?!

Мнение от РОУЗ »

Това са дреболии, върху които не искам да споря, има хакери от цял свят, има и руски, има и български, но нека тези конкретно не са руски, а правещи се на такива, за мен не е важно, всъщност те не са и тролове, а по скоро спам ботове /извинявай и ти, trooll/, отдайте го на късния час на писане и зъбобола ми.
alina написа: А запълването става за да блокира форум, ако не не силен серверът му и слаба защитата .
И на мен така ми се струва, отслабва защитата, не се осъвременява своевременно и го налазват спамове и ботове.
Слабият организъм бива атакуван много по-лесно от силния и здрав такъв.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Форумът или фейсбук - накъде духа вятърът?!

Мнение от Гео, граф »

Майко мила, само за няколко часа 5 страници :shock: !?! Само дето някои не са по темата, ама нали сме цветари, а не физици (да ме прощават физиците :swink: )

...........................................

Пак ще бъда многословна и ще коментирам дълго и напоително.
РОУЗ написа: За съжаление не мисля като Гео, че сме на етап развитие според цивилизационния измерител, а и той едва ли е приложим за нашия форум, който функционира някак на самотек, самоорганизира се, самоконтролира се, самовъзпроизвежда се...но докога?...

Моето усещане не е да развитие, а за буксуване, нямам поглед нито над всички раздели, нито над всички теми, мнението ми е чисто субективно и е твърде вероятно да не е вярно, но да си кажа и аз...
Истината е, че и аз не мисля така, Роузи, само се надявам. Истината е, че усещането ми е точно хлъзгане към края. Преживяла съм го, Калико, няколко пъти съм го преживяла и точно поради това е бурната ми съпротива, защото емоцията ми към това място е безкрайно по-силна от всичко до сега. Първия път си отмря от самонегоси, аз също постепенно намалих писането там и не се задълбах в съжаление, защото не ми беше важно. Но втория път ми разби сърцето. До степен да надам вой, да събера последните мохикани и да си направим нов форум, един вид продължение на стария. Резултата беше двегодишно мъчително замиране поради простия факт, че бяхме шепа хора и с течение на времето си казахме всичко, почти нямаше ''свежа кръв'', а и тя бързо се изчерпваше. После попаднах тук. Само няколко месеца след като беше създаден Хобикафе. Атмосферата беше изумителна - постоянно се правеха нови теми с преведени от съфорумци статии, разискванията бяха на такова ниво, че ме накараха да уча имената на растенията на латински, за да разбирам поне малко, във всяка тема научавах тонове информация, цареше дух на сътрудничество, добронамереност и уважение.
calico написа:... Какво като е вяло, значи толкова са му силите...
Това означава, че нямаме какво да си кажем, нямаме на какво да се научим един друг, нямаме какво да си дадем повече = ерго нямаме нужда от това място. Ще се боря против тази вялост, защото имам нужда от това място и ме боли, Ани. Сигурна съм, че и ти мислиш така, и много други съфорумци също! Разбира се права си, че никой не може да бъде накаран да пише насила, но ако сам себе си убеди, че е нужно, дали пък няма да се повдигне духа???
Shami написа:Да така е , съгласна съм с Алина,имаме и по срамежливи съфорумки които не са набрали още смелост ,притесняват се от отсрещните отговори и повечето само четат.
Така е, Шами, и аз съм съгласна с Алина и с теб. Но има и голям процент хора, които са тук само и единствено за поръчките! Те са само консуматори, не дават нищо от себе си и аз не ги упреквам затова, че се възползват от възможността да си купят китки на по-ниски цени. Щом не е забранено, значи е разрешено, нали така! Само дето това с течение на времето опорочи отношенията (за справка - февруарския скандал като най-пресен и с най-силен отрицателен ефект). Не ме разбирайте криво - нямам нищо против поръчките сами по себе си, аз също съм участвала в някои. Имам против това, че дойде момент, в който на първа страница от активните теми стояха 20 поръчки и 5 нормални теми. С други думи превърнахме се във виртуален магазин с всичките последствия. Думите на Господинов потвърждават тезата ми:
gospodinov написа:... Не е нормално да има участници, които са само за "далаверата" - да продават вкоренени растения или да дебнат поръчките - мое мнение.Това е различно от срамежливите юзери за които пишете.
Затова, че форума е вял, за някой може и в това да му е чара, колкото толкова, както казваш - но ако всеки допринесе с нещо, ще е по-интересно и съдържателно...
...................................................
troll написа:Е да де, форумът е за четене, а фейсбук - за писане.
:mrgreen:
Не съм съгласна с теб, Трольо. Ако форума е само за четене, някой трябва да пише, за да можеш ти да четеш, не ли? Това е консуматорско. Но както обичаш да правиш, ти само си говориш, а всъщност споделяш, даваш съвети, разискваш, т.е. ти далеч не си консуматор, ама нали трол в торба не седи (плезя ти се!)
Малката Ида написа:
gospodinov написа:И ........темата хвана пътя..........някой да затвори вратата след нея!
:oops: ми....то затова стадото си има овчар...иначе,така се получава! :mrgreen:
Тук вече става дума за администрирането. ''Модератор (от латински: modratio/moderare → управлявам, ръководя, насочвам, регулирам) e човек, който ръководи разговор или друга комуникация и ги направлява.'' Само че в нашия форум модераторите нямат чак такива функции, по-скоро автомодерирането е активно, защото сме възпитани и разумни (Дива, намигам ти!) хора и няма нужда от полицейщина. От четирима мода, активни са двама, ето в това виждам проблем, защото те не смогват. Но липсата на администратора, който е и собственик, се усеща най-силно. Равик, призоваваме те!!!

След малко ще продължа, че стана много дълъг пост.
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8506
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 852 пъти
Получил благодарност: 655 пъти

Re: Форумът или фейсбук - накъде духа вятърът?!

Мнение от Shami »

Да ви кажа ,незнаех много от нещата за създаването на форума.Добре че Мери написа доста неща,за което и благодаря от сърце.
При мен по абсолютно сходен начин се стекоха събитията и знам колко ми беше полезен форума,просто четях ,не можех да пиша ,но четях .Това ме разсейваше ,помагаше ми да не мисля и спирам дотук ,стига с драмите.
Започнах да ценя всеки миг с близките си хора и разбрах колко съм била щастлива че ги имам.Затова и ви се радвам като се съберете и започнете с шеги и закачки,виждам че и вие оценявате просто мига.
Не виждам нищо лошо в това че има само четящи ,нито пък в това, че има хора пишещти само в поръчките.И едните и другите имат свободата да решат къде да са.Не ми липсва наличието на модератор,не се страхувам да изказвам мнение различно от това на останалите.Но винаги се вслушвам и в чуждите мнения ,ако съм сгрешила се извинявам и така .
Не знам какви са ви очакванията за бъдещето на този форум и какво се иска повече от него :hmmm: Мисля си че не трябва все да обвиняваме някой за това което не ни харесва в него ,например че е вял и скучен ,а трябва сами да си го направиме весел,приятен,разведряваш ,забавен ,пълен с хумор и закачки.Мисля си че не трябва да се вторачваме в лошите неща които ни заобикалят и в лошите качества на околните ни,а да виждаме положителните им страни.
Форумът е голям и имаме хора с различни характери и като почетеш повечко време в темите,започваш и да схващаш и характера на пишещтите там.С времето свикваш с тях и започваш да си ги харесваш с всякакъв характер :lol: тук незнам дали ще схванете идеята. :lol:Аз си ви харесвам всякак и мрънкащи и мърморещи и забавни и креативни,само не и груби и нападащи се един друг.Разбира се случва се на някой денят му да е крив и да избухне за нещо ,но ако това са единични моменти и се извини след това ,мисля че се случва на всеки .
Възхищавам се на Трол затова че е готов все още да рискува всичко.Така ми се иска и аз да съм толкова смела и решителна,за жалост не съм.
А сега по темата :lol: В момента и двете платформи се развиват добре ,но технологийте се развиват много бързо и в скоро време ,при едно безветрие :lol: може да бъде измислен друг вид виртуално общуване което ще измести горните две.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Форумът или фейсбук - накъде духа вятърът?!

Мнение от Гео, граф »

Но дойде Дал и заби безжалостен пръст в раната:
dal написа:... бе какви овчари какви пет лева то тук няма кой технически да оправя поляната
то че много се пише , ами и овчари
извинявайте за спама с Трол , продължете спокойно дълбоката дискусия защо хората ги няма
ами няма ги защото тук е безжизнено и скучно ,
и защото само преди някакви месеци тука за глупости се изподрахте като селски сваи
и защото всичко е енергоспестяващо , никой неще да се харчи и шепа заклети ентусиасти продължават да пускат цветни камъчета , та още се крепи...
Не е във възможностите ми да ви наритам така, понякога искренно завиждам на Дал за нейните и скланям глава в уважение! Обичам сините китове!
gospodinov написа: :tyzhnoangelche: :geek: Покъртително.....
Този форум заприличва все повече на изоставена кола пред жилищен блок....бавно и сигурно се вкопава в пръстта, и бурените го превземат. Нека ентусиастите да спрат хвърлянето на цветни камъчета...нека почива в мир.
Аааа, не, Господинов, няма да стане това с почиването в мир. Ти самия си го хванал за реверите и го тръскаш, ни са праи сега! Ако трябва и ток ще пускаме, но ще го реанимираме!!!
kim написа: Люб, с най-добри чувства......не се дават правила, копират се :liubov2: ....и не знам дали се усеща, но става като фикс идея от години...Ако може нещо новаторско?М?
С теб съм, Ким! Давай да мислим новаторските неща! Защото се очертава самоизтегляне за косите, като барон Мюнхаузен. Да не чакаме някой да дойде, за да ни помогне, а да си помогнем сами. Може би тогава ще има и помощ свише, знам ли (прегръщам те!)
Мария Николова написа:... Искам да кажа, че даже зъбите на Равик да тракаха от притеснение някой да не помисли форума за "разграден двор", пак само 10 % от регистрираните ще бъдат активни...
Това са фактите, Мимет. Винаги, навсякъде, във всички човешки общества има едни 10% (аз бих казала 5%, но ме радват твоите десет - гуш!), които тласкат развитието напред. Останалите са инертна маса. Това е техния избор. Факт.

Завършвам пространното си сериозно постване с думите на Бел, +10 от мен!
bell написа:... поляната тук е като сибирските степи... люта, снежна и все по-безлюдна, от време на време уютна покрай някое запалено огънче.
Здравей, Равик :tzvetentze:
Дано някой ден погледнеш тук!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Deleted User 2919

Re: Форумът или фейсбук - накъде духа вятърът?!

Мнение от Deleted User 2919 »

Аз харесвам анонимност в общуването, защото нарисувам човека вънъшно такъв, какъвто искам да го виждам според коментариите му..В Фйсбуките дават толкова снимките си и роднините и познатите.. и познатите на роднини, и роднините на познатите....за каква романтика може да се говори :D Моят мозък не може да побере 1600 човека, като приятели..ще кипне :D
Фейсите изискват непрекъснато да се поддържа стената..иначе се губят им лайковете.. :D На форума: идваш, четеш... искаш пишеш, не искаш не пишеш и по търлички заминаваш..като мома-англичанка.. :dovolen:
Равик отговаря на личните.
Последно промяна от Deleted User 2919 на Ное 18, '17, 10:26, променено общо 1 път.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8506
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 852 пъти
Получил благодарност: 655 пъти

Re: Форумът или фейсбук - накъде духа вятърът?!

Мнение от Shami »

Гео ,не схващам защо призоваваш Равик :lol: ,не видя ли че последният път тя като се появи и всички спряха да пишат ,настъпи едно сякаш спиране на времето ,даже и аз не написах нищо ,щото да съм в синхрон с другите.
Ох с това мое чувство за хумор ,трябва да си поставям граници ,ама не можах да се сдържа. :lol:
Честно казано не разбирам какво искате от нея.Мясля си че тя е дала предостатъчно за всички ,свобода.
Ама като съм нова може и да пропускам нещо. :hmmm:
Последно промяна от Shami на Ное 18, '17, 10:32, променено общо 1 път.
Заключено

Обратно към “Разни и разнообразни теми”