Форумът или фейсбук - накъде духа вятърът?!

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Заключено
РОУЗ

Re: Форумът или фейсбук - накъде духа вятърът?!

Мнение от РОУЗ »

Абе тукашните освен с мишки, цъкаме и с лопати.

И аз съм за колкото повече, толкова повече, фейсбук дори може да помогне да се популяризира форумът, но пък на този етап не знам доколко е полезно, при положение, че е на самотек, няма модератори и всеки, който иска си влиза и си пуска някакви реклами, друг удари няколко ракии и го избива на нещо си...
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Форумът или фейсбук - накъде духа вятърът?!

Мнение от libra »

Роуз,ами ,гласувай доверие на мъжа ти,де !Издигни го в ранг Главен Градинар.
РОУЗ

Re: Форумът или фейсбук - накъде духа вятърът?!

Мнение от РОУЗ »

Абе назначавам го, но нахитря и започна да си подава през месец оставката. :mrgreen:
troll

Re: Форумът или фейсбук - накъде духа вятърът?!

Мнение от troll »

Промени се форума, фейса и т.н. са си все същите.
Писах за туй преди време ама ...
Усмивки от старите теми
http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... 1%83%D0%BA

А то и туй е отцепено от главната тема. :mrgreen:
gospodinov

Re: Форумът или фейсбук - накъде духа вятърът?!

Мнение от gospodinov »

Теми, като тази, хвърлят доста светлина върху това какъв е бил форума преди и какви са били отношенията между участниците.
Време, в което много от нас, не са били част от тоя форум, включително и аз.
Учудиха ме дразгите между съфорумците и колко хора, които преди са били гръбнак на форума, вече не пишат.....
Но явно такъв е живота и без това не може.....въпреки това Хобикафе е феномен, защото шанса да се "запалиш" по нещо, четейки темите е много голям.
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Форумът или фейсбук - накъде духа вятърът?!

Мнение от ivanina »

gospodinov написа:Теми като тази, хвърлят доста светлина върху това какъв е бил форума преди и какви са били отношенията между участниците.
Време, в което много от нас, не са били част от тоя форум, включително и аз.
Учудиха ме дразгите между съфорумците и колко хора, които преди са били гръбнак на форума, вече не пишат.....
Но явно такъв е живота и без това не може.....въпреки това Хобикафе е феномен, защото шанса да се "запалиш" по нещо, четейки темите е много голям.
...а това важно ли е!? :hmmm: Защо акцента ти е върху общуването? В това ли се крие значението, смисъла на думата форум?
За какъв гръбнак говорим, и кому е нужен той- ако човек търси светлина по някакъв не ясен за него въпрос?
Много скоро влязох във форум без да имам регистрация, за да получа познания за разбит лагер на автомат. пералня и смяната му с нов. Информацията ми беше много полезна, благодарение на която пералнята ми сега е като нова - само срещу 12лв. малък и по- голям лагер+ семеринка - демонтаж и монтаж от домашния "специалист по всичко". :daaa:
Изобщо не се впечатлих от тона и репликите между пишещите - Влязох, взех си което ми трябваше и си излязох.
С това форума е полезен за мен.
....останалото, неприятното и Уж приятното ние си го създаваме , с опитите си да превърнем Виртуалното в Реално.
И защо поставяме въпроса така "форумът или фейсбук?"....звучи ми като "избирай между - мен и нея!"
Всяка социална мрежа е създадена за да служи , да е от полза на потребителя и.
Фейса е друга работа. За мен той пък е ценен с откриването на хора и изгубени приятелства. :hmmm:
Изпитвам огромна радост при срещата си с хора с които пътищата ни са се разделили от преди двадесет години, влизаш в живота им в който теб вече те е нямало...въпреки което си оставате , все така мили. :dovolen:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Форумът или фейсбук - накъде духа вятърът?!

Мнение от Di_Va »

Интересна тема...
Покрай нея прочетох и другата от горния линк, който е дал troll, и която въобще не съм видяла, когато се е вихрила.
Всъщност тук всеки има собствено оношение според това какъв човек е. Пък ние сме все различни и нормално е да избираме и намираме за по-добри, по-приятни, и прочие по- , едни или други виртуални места.
Аз лично предпочитам форума, просто фейсбук не е моето място, без да мога да обясня защо, а форумът е нещо живо, близко и топло. Е понякога захладнява, разгарят се страсти и спорове, което няма нищо лошо, стига да не се прекрачват определени граници. Обаче вижданията за границите ни са различни и тогава става кофти...
Аз споделям по-скоро усещането на Господинов за липса на някои хора тук и наистина съжалявам, че не пишат, и не защото няма да се възползвам от ценните им познания ( наистина изключително ценни понякога), а защото ми беше приятно да ги чета, ей така просто ме радваха.
Т.е. цитирам Господинов и съм напълно съгласна с това:
"Но явно такъв е живота и без това не може.....въпреки това Хобикафе е феномен, защото шанса да се "запалиш" по нещо, четейки темите е много голям."
Уф, голям зор през телефона .. :lol:
gospodinov

Re: Форумът или фейсбук - накъде духа вятърът?!

Мнение от gospodinov »

ivanina написа:.........
...а това важно ли е!? :hmmm: Защо акцента ти е върху общуването? В това ли се крие значението, смисъла на думата форум?
За какъв гръбнак говорим, и кому е нужен той- ако човек търси светлина по някакъв не ясен за него въпрос?
............................
И защо поставяме въпроса така "форумът или фейсбук?"....звучи ми като "избирай между - мен и нея!"
................:dovolen:
"Форумът е тематичен уеб сайт, разработен за комуникация между потребители. Комуникацията не се извършва в реално време, съобщенията остават на сайта, достъпни са за прочитане и отговор по всяко време и са видими за всички потребители, тъй като не са лични, а тематични.
Форумите обединяват потребители със сходни интереси и по този начин създават онлайн общества. Форумите също така се използват за връзка между специалисти в различни сфери и хора търсещи повече информация. Като пример за последното са форуми на асоциации, където на въпроси поставени от участниците отговарят специалисти от областта на интерес."

http://dictionary.calipers.bg/bg/%D1%84 ... %83%D0%BC/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ivanina, описанието на случая с пералнята, за мен точно отговаря на въпроса ти - влязла си във форум, прочела си информация, която най вероятно е плод на общуването между участниците в темата, и ти си намерила решение за твоя проблем.Ако теоретично, всички влизат анонимно и чакат някой да напише нещо, как щеше да излезе на бял свят тая информация? Според мен именно общуването, поражда полезността на форумите- някой попитал, друг отговорил, завързала се е дискусия и е споделена полезна информация.
"Гръбнак на форума" наричам хора, които са писали в темите и са публикували информация,споделили опит, емоции, чувства, разказали са за своите мечти, което е безценно. За мен форума е първото училище, в което почерпих информация и открих света на розите, благодарение на Дал, Блу скай, Калико, Либра, Бел, Зелено, Нини и много,много други.В една тема пишат 10-на а четат 100-200 човека и повече.

Поставям въпроса за ФБ и Форума и то само в частта, която се отнася за хобитата на потребителите, защото тенденцията е повечето хора да предпочетат ФБ, пред форумите. За мен лично, форума е предпочитаната форма на общуване с хора със сродни интереси, защото е много по-подреден и систематизиран от ФБ,не само снимки и глупави коментари, и бих се радвал ако той се развива и броят на общуващите/пишещите нарасне.
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Форумът или фейсбук - накъде духа вятърът?!

Мнение от ivanina »

Благодаря , Господинов! :dovolen:
Да, действително останах доволна от форума за автоматичните перални,
благодарение на водената дискусия между потребителите.
Форумът е мъжки, и разговорите се водят стегнато.
Резултатът , надмина очакванията ми. :daaa: ...без малко , щях да купувам нова пералня. :twisted:
Прочетох посочената от теб дефиниция за форум и съм напълно съгласна с нея. :nod:
Никъде не срещнах обаче в нея да се споменава за отношения и чувства между потребителите. :hmmm:
Като цяло, аз мисля че чувствата е добре да ги оставим за реалния живот.
Дали са добри или лоши- чувствата винаги усложняват нещата.
И до като акцентираме върху тях , винаги ще има неразбории и разговори "не по темата".
Аз така виждам нещата. :|
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
miltonia
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1917
Регистриран на: Май 22, '16, 02:03
Дал благодарност: 223 пъти
Получил благодарност: 92 пъти

Re: Форумът или фейсбук - накъде духа вятърът?!

Мнение от miltonia »

gospodinov написа: За мен лично, форума е предпочитаната форма на общуване с хора със сродни интереси, защото е много по-подреден и систематизиран от ФБ,не само снимки и глупави коментари, и бих се радвал ако той се развива и броят на общуващите/пишещите нарасне.
:daaa: :stiskam: :stiskam:
Заключено

Обратно към “Разни и разнообразни теми”