Старост

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
troll

Re: Старост

Мнение от troll »

:D По-зле от вчера!
Но по-добре от утре! :daaa:
troll

Re: Старост

Мнение от troll »

А и тук се дискутират само измененията, които ни се иска да не настъпват у нас.
Ма те не настъпват ей така. Променя се света и то все по-бързо и ние щем не щем, освен нашите лични изменения се променяме с него.
Едно от най-неприятните проявления на староста е да си неадекватен в този бързо променящ се за тебе свят.

Дядо Пенчо се нервел, че вестника му още не е дошъл и внучка му се отегчила: Дядо! За кво ти е вестник? Ей ти моя Ipad!
После дядо Пенчо споделя с набори:
" Еййй, туй Айпада - голяма работа! Обаче не можах да убия една муха с него!

Мисълта ми е, че докато можем поне малко да си правим нашия собствен живот, много често не можем да влияем на околната среда.

Аз още гледам скептично на нещата около мен.
Ако преди 20-30 години една циганка ме беше спряла на пл. Баба Неделя и ми беше казала тъй:
Ииииии надалеч ще отидеш и къща ще си купиш, а в двора ще гледаш домати и цветя и консерви ще правиш и ще готвиш.
Ще си направиш сам всички тераси и огради и градини.
И мая, сам ще си правиш и хляб ще печеш с нея.
:o :o :shock: :shock: :lol: :lol: :lol: :lol:
Дамммм .....
Те го те леба, а горе е буркана с кваса:
Изображение

Никога не е късно човек да стане за резил.
:mrgreen:
gospodinov

Re: Старост

Мнение от gospodinov »

Относно порасналите и технологиите /ipad
[video][/video]

[video][/video]
Deleted User 2919

Re: Старост

Мнение от Deleted User 2919 »

troll написа:Здравей Алина!

Както живял/а!
Тъй и остарял/а!
Старостта е част от живота.
Старостта е продължение на младоста с други средства.
Щастието не е в парите, нито в тяхното количество.
Парите нямат значение, ако ги имаш достатъчно.
Ако ги нямаш, придобиват първостепено значение.
Аз съм щастлив и богат!
Да си богат е лесно. Когато се нуждаеш от малко винаги имаш в повече. А да ставаш все по-богат е още по-лесно. Харчиш по-малко от колкото печелиш и така винаги имаш все повече пари.
Това ти позволява да не си губиш времето да мислиш за пари.
Можеш да мислиш и правиш каквото ти е приятно.
Парите са отличен слуга, но много зъл господар.
Със здравето е като с паричните средства. Който не печели здраве, го губи.
Здравей канадски Тролл!
Да не си помислил че на снимката съм аз? :D Не съм..
Емиграцията кара хората да мисля другояче, отколкото сред сънародниците си..Критически почват да се отнасят към живота, падат розови очила..
Ти мислиш здраво , Ееее, понякого с черен хумор и лек сарказъм..но с годинките това ще изчезне, ще остане само реално мислене..
Парите измислили финикийци, а последиците носим ние..Но и с бартер сигурно би било същото.. :D на млади години се подготвя живота за старостта. Ако не построиш дом, не събереш пари в банката, трудно се изкарва старостта, като бездомен и гладен, много по-трудно това понасят старите отколкото младите..Вчера гледах филм за дом за стари хора..по-добре да не гледах.. :cry:
Е, видях че си почна да правиш домашен хляб и да правиш квас..или това е боза? Преминаваш към здравословен живот? :daaa:
troll

Re: Старост

Мнение от troll »

alina написа:......
Емиграцията кара хората да мисля другояче, отколкото сред сънародниците си..Критически почват да се отнасят към живота, падат розови очила..
.....
Е, видях че си почна да правиш домашен хляб и да правиш квас..или това е боза? Преминаваш към здравословен живот? :daaa:
Не емиграцията, а възрастта променя твоя начин на мислене.
Като емигрираш просто сменяш начина на мислене на околните. Но това, което мислят околните не бива да те спира да правиш, каквото си решил.
....
И да! Това е квас!
А това е боза:
Изображение
Е сяя ... попрепеках просеното брашно, та затуй е в по-тъмната гама цвета.
:mrgreen:
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3885
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 53 пъти
Получил благодарност: 284 пъти

Re: Старост

Мнение от scleri »

Троле Троле, явно с теб пием еднакви хапчета. Напълно съм съгласен. Доколкото с увеличаване на годинките способността за адаптация намалява, бързо променящите се времена в които живеем не са добри за многогодишни хора. То и за младите не са кой знае колко добри, но това е друга тема.
Прадядо ми се е родил в едни условия, и си е отишъл от този свят без нищо около него да се е променило кой знае колко. Дядо ми, като се върнал след поредната война в която участвал, домъкнал от някъде един трофеен грамофон. Първия в селото. И тоя грамофон е била цялата промяна на която е бил свидетел. Господ обаче натиснал педала на газта и живота тръгнал на други обороти. Баща ми като дете ходил на екскурзия до съседното село, което било общински център, за да види телефон на живо. Инженер по образование цял живот е работил с различни машинарии обаче елате сега го вижте като му звънне телефона. Едвам успява да отговори на повикването. За останалите приложения на телефона дори не иска да чуе. Направо не ми се мисли какво ни чака нас след трийсетина години когато / ако е рекъл Господ / стигнем неговата възраст. Страхувам се че без чужда помощ няма да мога да си пусна водата в тоалетната.
troll

Re: Старост

Мнение от troll »

Не се коси!
Ще пускаш водата!
Но докато се наведеш да пиеш или да се измиеш и тя изтекла.
:mrgreen:
А аз хапчета не пия. Предпочитам бира или вино.
Последно промяна от troll на Сеп 16, '17, 14:07, променено общо 1 път.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17034
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Старост

Мнение от Миша »

scleri написа:Троле Троле, явно с теб пием еднакви хапчета. Напълно съм съгласен. Доколкото с увеличаване на годинките способността за адаптация намалява, бързо променящите е времена в които живеем не са добри за многогодишни хора. То и за младите не са кой знае колко добри, но това е друга тема.
.
Вие двамата на колко години сте? като ви чете човек и си ви представям грохнали старци :o , обаче като гледам годинките на Трол,Склери си ги е скрил, та вие може да сте синове на моя баща, а от него до сега не съм чула да говори за старост и как се или не се справя вече в тоя променящ се свят, лети и фърчи повече от мене, и все планове прави и ги изпълнява, за разлика от мен :oops: , последно прави проект за 15 дка овощна градина и вече прави дупките да сади фиданките :D , понякога му казвам : Абе, татко, до кога ще работиш, пенсионери сте с мама, я си вземете починете, па пообиколете насам-натам, а той ми се смее и ми вика, ще дойде и това, като остареем, в нашия род сме дълголетници, като стигна 90 тогава ще видим :D Да ми е жив и здрав, че като го видя покачен на някое дърво да сваля поредния избягал рояк и сърцето ми се свива
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
troll

Re: Старост

Мнение от troll »

Подвежда те нашата мъдрост и смирение!
Старци- разбойници!
а ние със Склери ного четем и говорим за другите!
Интересно ми е да надникна в бъдещето и да разбера още от сега кво е да остарееш.
Щото с тез новите умни телефони и да забравиш името на някой или физиономията веднага си ги припомняш.
Вчера гледам жената опулено и й викам:
Ти коя беше?
А тя:
Ти ся ще кажеш, че си забравил, че трябва да боядисваш алеята?
Та не ми мина номера...
:oops:
Изображение
Така че, Склери нема да се плашиш.
Жената помни и знае всичко и ще ти го припомни. Затуй трябва да се женим за по-млади жени, но пък рискуваме да ни бият на стари години.
:angelche:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17034
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Старост

Мнение от Миша »

Тай де, дойдохме си на думата, дръжте се за жените и се не бойте :dovolen: , нас не ни плашат нови технологии, да не говорим пък за нещото, наречено старост, я вижте таз бабушка

[video][/video]
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”