Старост

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Deleted User 2919

Re: Старост

Мнение от Deleted User 2919 »

Първо, Склери, моля, да напишеш само своите впечатления: исторически и религиозни доста много има..Имам много странна точка на мнение, не я изказвам да не обидя религиозните..
Что се отнася до старостта, то вчера зетят ни от Испания изказа най -на- края мнение за бъдещето :D Каза, че иска да се върне в България, аз му казах, че мястото отгоре ги чака, да построят къщата нова и да живеят, когато искат, старата къща не е за млади..Новото е ново..Казах, че отгоре засадени са дървета, бадеми , ядлив кестен, кайсии, и ще има сибирски кедърчета, които ми обеща Тихомир..и три резника сибирски ели искам да засадя.Цветя и друго от оражнирането, декорацията , озеленяването и композирането ще правят сами. Тогава ние ще бъдем хем наблизо, хем няма да се мотаем в краката им, да пречим :D :D
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 564 пъти

Re: Старост

Мнение от Shami »

Да и аз искам Склери да направи такава тема :daaa:
Много ще ми е интересна ,обичам да пътувам а възможност нямам ,затова се радвам когато някой ми разказва своето пътуване и преживявания ,улавям всяка дума в въздуха даже.Любопитна съм за всичко и ме интересуват дори обикновени малки подробности,така се чувствам че все едно съм там .
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Старост

Мнение от Daniela Pargu »

Мили момичета и момчета!
Мноого сте задълбали!
Дано всички остареем :stiskam: /Е, ще сме различни от дедите си/
А до тогава - Склери да бъде така добър да продължи да ни води тук и там!
За Йерусалим - прекрасна идея е! :ieeemyzh:
Ще те чета с удоволствие :daaa: :dovolen:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Старост

Мнение от calico »

gospodinov написа:А дали не и въпрос и на начин на живот и хранене:
http://otbaba.net/2017/02/15/%D0%9D%D0% ... %85%D0%BE/" onclick="window.open(this.href);return false;
а дали пък не стареем щото друго не познаваме и сме се програмирали, че ще остареем? :mrgreen:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Старост

Мнение от scleri »

Момичета, за Йерусалим човек трябва да напише книга, или по-добре въобще да не се захваща. Най-добре е разбира се да се види със собствените очи. Само там човек може да почувства истински духът на този многолик и многострадален град. Аз бях там само два дена, и въобще не мога да кажа че го съм видял, камо ли почувствал и разбрал истински.
Определено, ако е рекъл Господ, ще се върна поне още веднъж на това свято място. Само че този път няма да ползвам услугите на големите туристически фирми. За самостоятелно пътуване нямам сили, а и кураж, но имам познат който организира, и води малки групи. Програмата която той предлага съществено се различава от масовите програми. Неудобството е че неговите групи спят не на хотел, а в апартаменти под наем, и не ползват туристически автобуси а пътуват с коли под наем които сами си шофират. За сметка на това посещават места за които организираните от големите фирми туристи дори не чуват, камо ли да посетят.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Старост

Мнение от Миша »

Склери, моля те :tzvetentze: , никой не очаква да напишеш труд, когато имаш време покажи градът така, както са видели очите ти и усетило сърцето ти, колкото решиш да споделиш , много сме ти благодарни за всеки един разказ :tzvetentze:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
gospodinov

Re: Старост

Мнение от gospodinov »

calico написа:
gospodinov написа:А дали не и въпрос и на начин на живот и хранене:
http://otbaba.net/2017/02/15/%D0%9D%D0% ... %85%D0%BE/" onclick="window.open(this.href);return false;
а дали пък не стареем щото друго не познаваме и сме се програмирали, че ще остареем? :mrgreen:
Просто дадох пример с народа на Хунза, които са известни със своите дълголетници и простичкия начина на живот.
В България също е имало много столетници, ще си позволя отново да кача малък откъс от книгата "Дълголетието":
"Когато завършва Освободителната война през
1878 година, по нареждане на цар Александър II става
преброяване на населението в България. С направения
доклад след преброяването се оказва, че процентът
на столетниците е толкова висок, че в международните статистики България излиза на първо място
според процента на населението си. Това събужда интерес между учените и наново, по нареждане на царя,
са изпратени 12 души лекари за 3 години да установят коя е причината за такъв продължителен живот. От тяхната изследователска работа се е интересувал и
големият руски учен Иля Мечников, повдигнал въпроса и за българското кисело мляко. "

За всички е ясно, че сега не сме на първо място по дълголетници, а защо, мисля че всеки знае отговора.
troll

Re: Старост

Мнение от troll »

Аз, за себе си, съм обяснил дълголетието на тез хора.
Ще го споделя с вас.
Ние сме построени така, че да оцелеем.
Или по-точно казано: Оцелели и са се възпроизвели тези, които са построени така.
Това обаче трае само известно време.
Едно време са били отличници силните и бързите, а сега е времето на умните и подготвените.
Обаче между тези два периода има силни и бързи, които нямат дефектите на умните и подготвените, а живеят в тяхната среда и ползват тяхните предимства.
Не зная дали се изразявам ясно затуй - притча, пример, илюстрация, пример.
Едно време момите масово са харесвали Херкулес, а не Бил Гейтс.
Ся гледат да се омъжат за Бил, а гледат филми за Херкулес.
Това е щото обществото се усложни и високо организира и можеш винаги да докараш груба сила за много кратко време, дори и да си много малко имотен.
Грубата сила поевтиня.
Що обеснявам тва.
Щото преди бая време е било опасно да се копа компира близко до гората, щото от гората като излезе мечката и нема кой да извади компира есента.
А ся Склери се разхожда из планините и най-много да го навали.
Не така е било преди време.
Та като са намалели "мечките" и нищо не е заплашвало хората се е освободил много ресурс.
По-рано копаш компир и фърляш по едно око в околните храсти. Ако се разклатят неесъествено се плашиш, мозъка ти фърля сигнали "опастност" по цялото тяло, освобождава адреналин, сърцето почва да бие два-три пъти по-бързо и да снабдява с кръв, почваш да дишаш по-често, сетивата се изосътят и т.н. фърляш могичката и си плюеш на петите. Ако стигнеш убежището преди мечката си ОК. Иначе не.
От туй приключение, обаче ти остава едно приятно, победителско усещане.
Когато мечките свършат
Отначало има много дълголетници, които живеят както преди, а мечки няма.
Други четат за мечки и си представят ситуацията и тялото им пак реагира по сходен начин
Трети гледат филми, а четвърти ходят на лов.
Всичко е за да си спомним усещането.
И тук идва проблема.
Щото нямаме мярка и го правим всеки ден по много пъти.
Щото не копаме компир на чист въздух и не режем дърва, а по 8 часа седим, пушим и пием и ядем срещу служебния компютър и после още няколко върху домашния или телефона.
Та ние си бием биологични шамари все повече и повече и живеем все по-немъдро.
Естествено е да се износваме бързо и да умираме рано.
Медицината също се развива и може дълго да държи биологично живи трупове.
Та да обобщя.
Като общуваш полово 5/7.
Като бачкаш 8/24.
Като се забавляваш 8/24 (което значи да си шибаш шамари на нервната система и да се кефиш на ефекта за което здраво си плащаш).
Като мислиш, сереш и се къпеш и общуваш с близките си и спиш 8/24.
Кво очакваш?
Не е бил така дядо Минчо.
Той не се е стресирал, че ако не бърза няма да отговори на телефонен апел, щото е нямал телефон. Даже не му е пукало дали да го зареди.
Да не говорим за географския фактор, щото все пак илюстрациите в темата са само и единствено на бели хора.
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Старост

Мнение от scleri »

Човек е станал умен сравнително от скоро, но иначе щъка по земята от милион и половина, а може и повече години. И за всичкото това време той е еволюирал приспособявайки се към условията на околната среда. Само че тя еволюцията е жестока. Оцелява и се размножава само най-приспособения. Всичко дефектно / болно и недъгаво / си отива от този свят преди да успее да предаде гените си на следващо поколение. Разбира се това правило като всяко правило си има изключения / сина на чорбаджи Христаки, нищо че е куц и малко недовижда все пак успял да се ожени щото гладни моми много / . Когато имаме един район, трудно достъпен / планински, далеч от търговските пътища / за да не могат външни хора да привнасят лошотия, и достатъчен голям за да не се стигне до инбридинг / кръвосмешение казано по нашенски / в резултат на естествения подбор населението започва да става все по- приспособено, тоест все по-здраво, а от там и възможността да доживее до пределна възраст се увеличава. Ето ви защо високият процент столетници е все в планини и забутани отдалечени места. Както би казал един некултурен човек на г*за на географията. Човека обаче решил че е по-умен от природата и взел че измислил медицината. На пръв поглед хубаво нещо, но тя дава възможност и на дефектното да оцелее достатъчно че да успее да се размножи. Тук разбира се пръст има и развитието в останалите направления на човешкия живот - наука, техника, социални отношения, морал и т.н. Резултата - увеличение на средната продължителност на живота, но намаление на столетниците което е резултат на влошаване на генетичното наследство като цяло. Това разбира се е най-упростенческото обяснение. Влияние върху продължителността и качеството на живота оказват още милион фактора, а вероятно има още милион за които ние дори не подозираме че оказват влияние.
gospodinov

Re: Старост

Мнение от gospodinov »

troll написа:.........
И тук идва проблема.
Щото нямаме мярка и го правим всеки ден по много пъти.
Щото не копаме компир на чист въздух и не режем дърва, а по 8 часа седим, пушим и пием и ядем срещу служебния компютър и после още няколко върху домашния или телефона.
Та ние си бием биологични шамари все повече и повече и живеем все по-немъдро.
Естествено е да се износваме бързо и да умираме рано.

Медицината също се развива и може дълго да държи биологично живи трупове.
.....
Към горното бих да добавил и фанатичната упоритост, с която хората си усложняват живота и робуват на глупости.
И това тяхно деяние е умело подхранвано от маркетинговите компании, чийто любимо занимание е да ни убеждават(тровят съзнанието) и да ни създават представи - без това(някакъв продукт) не си щастлив, не си ти,когато си гладен и т.н.
Днешния свят е объркан и противоречив, едно нещо се рекламира като полезно днес, а утре се заклеймява като вредно, хората са изгубени и слепи.
Ние сме чада на майката природа и само живота в синхрон с нея е правилен.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”