Старост

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Старост

Мнение от сюзан »

Марго, и при мен не се отваря. ММ го е изтеглил от интернет и го гледахме преди Калико да го покаже тук.
Той е голям киноман и покрай него и аз съм в час с новите филми. Не че аз не съм киноман де.
А филмът си заслужава да се види. Особено от по-възрастните.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Старост

Мнение от маргото »

Благодаря ти Сюзан, помислих си, че аз не правя каквото трябва...
:tzvetentze:
Deleted User 2919

Re: Старост

Мнение от Deleted User 2919 »

Рекламите трябва да се изчакват, после ги затварят и филм почва.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17031
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Старост

Мнение от Миша »

"Има някаква граматика на остаряването. Детството и младостта са пълни с глаголи. Не те свърта на едно място. Всичко в теб расте, блика, развива се. После глаголите постепенно се сменят със съществителните на средната възраст. Деца, работа, семейство — съществените неща на съществителните.

Остаряването е прилагателно. Навлизаме в прилагателните на старостта — бавни, безбрежни, мъгливи, хладни или прозрачни като стъкло.

Има и математика, проста теория на множествата. Променяме пропорциите на света с годините. По-младите от нас стават все повече, по-старите застрашително намаляват. Иска се известна смелост в остаряването. Може да не е смелост, а смирение."

от "Физика на тъгата" на Георги Господинов
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Старост

Мнение от маргото »

Старостта ще ме осакати
с тежък ум и изхабено тяло.
Без посока тихо ще трепти
мисъл със избягало начало

Старостта ми ще ме загрози,
ще ме омотае, в прах и прежди.
И кръвта ми бавно ще пълзи,
за да топли минали надежди.

Като сух и овехтял вързоп
меко одеяло ще ме гушне,
тъжно бебе на години сто -
кротко, мълчаливо и послушно.

Ще ме унизява старостта,
ще огъва крехките ми кости.
Спомени за хора и места
ще ми идват като живи гости.

Залезът със светлина от мед
в кехлибара си ще ме облее,
ако имам страшния късмет
просто да не спирам да живея.

"Старостта" - Мария Донева
Deleted User 2919

Re: Старост

Мнение от Deleted User 2919 »

Първо, което искам да кажа, че не съм религиозна и не съм суеверна..доверявам на интуицията си, контролирам инстинктите си.. :dovolen:
Има доста приличащи на верни някои неща от Книгата на Битие, именуван Старият Завет..като манускриптите на шумерските предания
«Когда люди начали умножаться на земле и родились у них дочери, тогда сыны Божии увидели дочерей человеческих, что они красивы, и брали их себе в жены, какую кто избрал. И сказал Господь: не вечно духу Моему быть пренебрегаемым человеками, потому что они плоть; пусть будут дни их сто двадцать лет.
В то время были на земле исполины, особенно же с того времени как сыны Божии стали входить к дочерям человеческим, и они стали рождать им. Это сильные, издревле славные люди.
И увидел Господь, что велико развращение человеков на земле и что все мысли и помышления, сердца их были во зло во всякое время» (Быт., 6:1-5).
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7281
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 726 пъти
Получил благодарност: 1305 пъти

Re: Старост

Мнение от ljuboznatelna »

Мили мои, знам , че е неизбежно, но защо си го причинявате? :( Влязох в темата,очаквайки да намеря друг вид информация, защото от време на време се налага да се грижа за мама, и в бъдеще може би ще е постоянно. А виждам едни здрави енергични хора, които си говорят за наближаващия край. Марш в темите за градината и дома! :D
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15876
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 845 пъти
Получил благодарност: 1695 пъти

Re: Старост

Мнение от Гео, граф »

ljuboznatelna написа:... А виждам едни здрави енергични хора, които си говорят за наближаващия край. Марш в темите за градината и дома! :D
Послушайте гласа на разума :nod: :daaa: !

Благодаря ти, Люб :gush: , дори и само името на темата ме депресира :sdull: ... има прекалено много ''с''-та :hihihi:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Deleted User 2919

Re: Старост

Мнение от Deleted User 2919 »

:dovolen:
Изображение
Аз, например, не обичам фейсбук, не влизам там , но не смятам, че другите не трябва да го ползват.
Ако искаш –четеш, ако искаш- пишеш. .... А е толкова просто-като не ти харесва не влизаш, не четеш, не си хабиш енергията напразно. Защо решихте, че в тази тема само депресия? :hmmm:

[video][/video]
Само погледнете, колко млади има на концертите й.... :daaa:
Последно промяна от Deleted User 2919 на Окт 9, '17, 12:46, променено общо 2 пъти.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15876
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 845 пъти
Получил благодарност: 1695 пъти

Re: Старост

Мнение от Гео, граф »

alina написа: Аз, например, не обичам фейсбук, не влизам там , но не смятам, че другите не трябва да го ползват.
Ако искаш –четеш, ако искаш- пишеш. .... А е толкова просто-като не ти харесва не влизаш, не четеш, не си хабиш енергията напразно. Защо решихте, че в тази тема само депресия? :hmmm:
Алина, права си, разбира се :daaa: ! Извини нескопосания ми опит за шега :sblush:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”