Старост

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 49 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Старост

Мнение от scleri »

Дошла от града комисия за проверка на хигиената. Обходили навсякъде. На края кмета ги повел към обора в края на селото. Тъкмо слизали от колите когато иззад ъгъла се появил дядо Благо. Тичал към обора, а на мъжкото му достойнство закачена голяма кофа с вода. Секретарката отклонила някак си вниманието на комисията, а кмета се скарал на дядото.
- Абе бай Благо, как не те е срам пред хората да вършиш такива неща?
- Срам ме е, ама какво да правя кмете. - отговорил дядо Благо. - Стар съм вече. Ръцете ми не държат.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5269
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 92 пъти
Получил благодарност: 101 пъти

Re: Старост

Мнение от Daniela Pargu »

На това място в някои етноси казват:
-да пием за дядовците,чийто ръце не ги държат! :lol:
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 49 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Старост

Мнение от scleri »

Дошла до града новината че горе в балкана, в кошарата на дядо Благо, се е родило агне с две глави. Едната отпред, а другата отзад. От областния вестник веднага изпратили една млада, засукана стажант репортерка да провери случая. Стигнала тя до където може с колата. Продължила нагоре пеша, и след тричасово скитане по планинските пътечки най-накрая достигнала целта на пътуването си. За лош късмет обаче агнето го нямало. Било със стадото на паша. Докато чакала завръщането на животинките репортерката заразпитвала дядо Благо за живота в планината. Той се оказал сладкодумен човек и журналистката се отпуснала. Започнала да задава по - лични въпроси, и на края го попитала:
- Дядо Благо, ти си едър, здрав. Дето се казва канара човек. Тука на това пусто място не ти ли липсва женската ласка?
- Липсва ми. Как да не ми липсва. - отговорил дядото.
- Ами тогава като слезеш до селото на кого оставяш стадото?
- Виж сега моме. - казал дядо Благо. - Аз животните сами не мога да оставя щото из гората скитат диви животни. Кога ми се прииска женска ласка пускам новината за агнето с две глави, и от града веднага ми изпращат някоя журналистка.
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Старост

Мнение от маргото »

Най-често хората над 65 год. се засягат от болестта деменция. Това са редица симптоми, като загуба на паметта, объркване и личностни изменения.
Промени в настроението, дезориентация, нереалистични представи, халюцинации, затруднено общуване. Състоянието не е неизбежна част от
стареенето. Нищо не може да се направи срещу деменцията. Но поддържането на добра физическа форма и умствена активност помага за защита
на мозъчното здраве в идните години по същия начин, по който хората се предпазват от живото застрашаващите инфаркт или инсулт.
Физическа активност, здравословно хранене, отказ от цигарите и употреба на алкохол. Контролиране на теглото, кръвното налягане и холестерола
помагат на мозъка да се съхрани по-здрав с напредване на възрастта, са препоръките на здравните експерти.
Всеки може да бъде засегнат, независимо от неговата среда, образование, начин на живот, положение. Случващото се, с напредване на възрастта,
на едни може да се случи по-рано, на други по-късно, а при трети - въобще да не се случи...
Консумирайте повече бадеми, риба, авокадо и нерафинирани въглехидрати.
46 милиона души по света живеят с деменция. Според статистиката на всеки 3 секунди някой по света развива деменция. На този етап за болестта няма
лечение. Световният ден за борба с болестта се отбелязва на 21 септември.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Старост

Мнение от Миша »

Марго, остарях само докато те чета по диагонал , а ако бех изчела всичко, направо се мумифицирах с цел избегване на туй, дет си изредила :eeeh: Стига, бе жена, каквото дойде това е, ми ако днеска падне саксия и ме фрасне по главата, как ще мога да се радвам на тия "благини", дет ги описваш, а ако пък не ме стигнат, как ще отговарям на критерия "остарял" :hmmm: комуто каквото когато :nod: Има една теория, която казва да говорим позитивно, като си болен да си казваш сутрин "не съм добре" а не "зле ми е", идеята е мозъкът да улови думата "добре" и да се настрои към по-добър старт за деня , та така защо ми е нужно да знам какво може или не може да дойде с годинките, та никой не знае какво го чака следващата минута и час
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
troll

Re: Старост

Мнение от troll »

Много интересно твърдение, че като не пиеш и не пушиш ще живееш по-дълго.
По правилно е да се каже, че ще умреш по-здрав.
:angelche:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5269
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 92 пъти
Получил благодарност: 101 пъти

Re: Старост

Мнение от Daniela Pargu »

Това казват лекарите :hihihi:
Ама има и друго- не слушай какво ти казвам, а гледай какво правя :hihihi:
Та да не кажеш после - ама живял ли съм :hmmm:
troll

Re: Старост

Мнение от troll »

А най-много ме весели, когато някой каже, да не ядем нещо, че не е полезно, а да ядем друго, щото то било .... и.т.н.
Разбирам да са направили актуално изследване на хора подобни на мен последните 50-100 години и тогава може да се напъват да прогнозират бъдещето ми с известна вероятност.
:angelche:
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 49 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Старост

Мнение от scleri »

Отишъл един новоизлюпен веган на доктор:
- Докторе, ако спра да пия и да пуша. Ако не ям месо и много сладко. Ако си лягам рано. Ако огранича контактите с жени. Ще живея ли дълго докторе?
- Абе няма да е кой знае колко, но ще ти се види страшно дълго. - отговорил доктора.


Както са казали древните / а те са били по-умни от нас / - " Отровата е в дозата." Аз съм на принципа - Храни се с това което са яли предците си. Яж храната когато е в сезона си / не череши през ноември / . Опитвай от всичко което ти поиска душицата, но не прекалявай с нищо. Спазвах този принцип и ей го на. Не усетих как доживях до заслужаващите уважение петдесет и седем години.
лалесъм

Re: Старост

Мнение от лалесъм »

"Човек се сдобива с енергия не от храната и съня, а от веселието.
Да живееш дълго е прекрасно. Откакто навърших 65 работя безплатно, по 18 часа на ден, 7 дни в седмицата. И се наслаждавам на всяка минута."
д-р Шигеаки Хинохара
http://webstage.bg/zdrave/4801-chovek-s ... ohara.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”