Старост

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Старост

Мнение от маргото »

Детството е щастливо, тъй като не знае нищо, а старостта е нещастие, тъй като знае всичко! - Шатобриан
На старостта и е необходима вътрешна хармония, душевен мир и чиста съвест. Старостта е
нашето бъдеще и като всяко бъдеще, заслужава дължимото внимание.

Изображение

Старите хора успяват да постигнат толкова много и да бъдат еталон за младото поколение,
въпреки тежестта на годините. Те правят това с завидна жизненост и мобилизация,
запазвайки младешкият си дух и ентусиазъм.

Изображение

Недостатъците на лицето и душата се увеличават с възрастта! - Лаошфуко
Здравето винаги е било първостепенна, жизнена потребност на човека, най- висша ценност.
То е лично богатство, което не може да се предаде на друг, и най-голямото човешко притежание.
Последната добродетел на периода над 65 год., която възниква е мъдростта. Мъдростта не само
в пословиците и поговорките, тя е в морала, в най-делничните ни постъпки, в думите, с които
можем да зарадваме човека или да го огорчим.

Изображение
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Старост

Мнение от маргото »

Жалко, че страната ни е с все по-застаряващо население... Хората от третата възраст стават зависими,
безпомощни, самотни, поради нарастващата изолация с оттеглянето си в пенсия, разпадаща се семейна
солидарност, социално обкръжение и нарастващата заболеваемост.

Изображение


Много хора в пенсионна възраст често желаят да работят, да участват ежедневно и активно в обществения
живот, в живота на семействата си, да имат културен и развлекателен живот.


Изображение


Човек преминава през различни периоди на развитие от раждането си до смъртта. В периода на старостта,
човек прави крайна равносметка и събира плодовете.

Изображение
Deleted User 2919

Re: Старост

Мнение от Deleted User 2919 »

забавный афоризм:"Добежав до пенсии, становишься спокойнее, если не стал покойником"
1 октомври денят на възрастни хора..
[video][/video]
[video][/video]
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Старост

Мнение от маргото »

Изображение
Deleted User 2919

Re: Старост

Мнение от Deleted User 2919 »

Радвам се, че не сгреших в теб, Марго, като обявих за приятелка ми..Показа в тази тема, като образованна и мислеща..Затова градината ти подредена и свежа! дано да бъде винаги така и годините никога да не тежат.
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Старост

Мнение от ivanina »

...много писания , много нещо. :hmmm: за това толкова нормално и естествено Явление- старостта. :hmmmmmm:
Срещаме го на всякъде в заобикалящия ни свят и всички сме подвластни на закона на Природата....
Това съвсем не е трагично, а и великите умове казват че е Привилегия да остарееш и аз съм напълно съгласна с тях, защото по- вече се натъжавам когато виждам , как някои хора си отиват млади от свята- не сварили да остареят, а не от посребрелите коси на някой случайно срещнат мой връстник.
Смея да изкажа мнение от първо лице, а не от там - кой какво писал , или пък прочел....
че за резките ни визуални промени на стареене, голяма роля играят много и различни фактори. Здравословният фактор е най- главният според мен. Споходят ли ни болестите, започва срутването на цялата ни същност...и колко си богат , и каква лъскава кола караш не ни спасява.
Вторият по важност фактор е любовта...напусне ли тази мисъл главите ни ,че обичаме и че някой ни обича- спрем ли да излъчваме и да приемаме този сгряващ сърцето ни огън/адреналин/ говоря за интимност- погрозняваме , посивяваме и бавно умираме. :hmmmmmm:
Човек и в зрялата си възраст грее, изпитва радост от живота и изживява всичките дадени от природата му потребности и функции само ако е здрав и успее да опази добри партньорските си отношения.
Това са нещата, които от младост до старост трябва да се опитваме да съхраним ако искаме да остаряваме красиво. :nod:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
troll

Re: Старост

Мнение от troll »

Аз обичам да чета Иванина, щото пише за същноста на въпросите. Обаче подхода й не ми допада.
Не остаряваме, щото преставаме да мислим за любов.
А преставаме да мислим за любов, щото остаряваме.
А и понеже мъжете и жените остаряват различно, нека ви покажа една друга гледна точка.
Фирмата, в която работя продължава да се разраства и наемат един особен младеж, така.
Проблемът е, че аз се заглеждам по неговия гъз. Което малко ме смущава, все пак.
...
Говоря за него с колеги и те го наричат "Транс".
.......
Та "Транс" е момиче, което е в процес на ставане на момче, но още не е. От две години взима хормони и помпа в джима и ръцете й са доста развити, но обли и раменете са много по-тесни. Ханша бедрата и гъза са много .... абе така де. Около бакембардите до брадата й е покарал нежен мъх и е много горда. Абе с две думи туй е много хубаво момиче, което ще се маскира на момче според съвременните технологични възможности и то за моя сметка, щото тез превръщания ги плаща държавата, за да имат хората избор и да се развива лекарската наука.
Та как ли ще остарее тя? Ъъъъ т.е. той?
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8506
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 852 пъти
Получил благодарност: 655 пъти

Re: Старост

Мнение от Shami »

Според мен тя или по точно той ,ще остарее много приятно за окото. :hmmm:
Взеисвестно е че хората Транс се грижат много повече за външноста си.
лалесъм

Re: Старост

Мнение от лалесъм »

ivanina написа:.........
Човек и в зрялата си възраст грее, изпитва радост от живота и изживява всичките дадени от природата му потребности и функции само ако е здрав и успее да опази добри партньорските си отношения.
Това са нещата, които от младост до старост трябва да се опитваме да съхраним ако искаме да остаряваме красиво. :nod:
:daaa: :tzvetentze:
И както обичам да казвам - дай Боже жените да остаряваме красиво, а мъжете - достойно :liubov2:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5274
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 104 пъти

Re: Старост

Мнение от Daniela Pargu »

Лаленце, в сегашно време е обратното! :lol: :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”