Старост

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Старост

Мнение от сюзан »

Браво! Изчерпателно обяснение дадохте.
Да ви разправя за моя свекър, светла му памет. Почина на 95 години. Не му достигна 1 месец, за да ги навърши.
На 70 години се ожени за втори път (свекърва ми беше починала преди 1 г). На 88 години беше като се оплакваше, че няма перспектива пред себе си.
Обичаше да работи в градината, "да гледа как растат тревичките", но никога не се преуморяваше. Интересуваше се до последно от живота, от политиката, четеше вестници и притежаваше жажда за живот.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Старост

Мнение от маргото »

Изображение

Остаряхме наистина. Ах каква перспектива!
Но макар и абсурдно старостта ни отива.

Старостта ни отива. С двете дини под мишка.
С очила... И със дънки. И със ретро подстрижка.

Старостта ни отива. С 50 грама водка.
С осем шипа в гръбнака и със спортна походка.

Вечер - сън пред екрана. Сутрин - вечни болежки.
И заглъхнали страсти. И поправени грешки.

Като слънце ръждиво над пожъната нива,
най красиво на залез - старостта ни отива.

Старостта ни отива, по-красива от вчера -
Патинирана брошка със игла на ревера...

Старостта ни отива...Сняг на покрива зиме,
Глас отгоре...Прекрасен! И ни вика по име.

Бели-бели да тръгнем в свойте черни костюми,
Старостта ни отива...Кинолента без думи...

Бална рокля. Цилиндър. Диригентът заспива.
Тихо свършва кадрилът... Старостта си отива...

И стои кочияшът...И файтона ни чака.
Там, по дългата улица на последната пряка.

"Старостта ни отива" - Недялко Йорданов

Като млад човек изучава любовта, когато е натоварен с много/излишни/ неща,
като възрастен той изучава мъдростта, а като стар - истината!
Deleted User 2919

Re: Старост

Мнение от Deleted User 2919 »

Марго хубаво написа за хигиената..
http://megavselena.bg/vyzrastnite-hora- ... -mirishat/" onclick="window.open(this.href);return false;

Как да се отървем от неприятните миризми у дома (Лесни трикове)
http://nashiadom.com/%D0%BF%D1%80%D0%B0 ... %BC%D0%B8/" onclick="window.open(this.href);return false;

Премахване на миризмите в кухнята:
http://gotvach.bg/n5-27466-%D0%9F%D1%80 ... 1%82%D0%B0" onclick="window.open(this.href);return false;


Нека старост ни не стигне
Нека щрака компче ни в глава
Нека младостта намигне
Като видите това:

Подарявам на всички в форума идейка-закачка :
Изображение
:dovolen:
Deleted User 2919

Re: Старост

Мнение от Deleted User 2919 »

Истински приятели имат всички през ученически години, с времето те се заместват с нужни връзки..губят се в времето, не ги оценяват по вътрешното, а намират по вънъшен вид и , сладки приказки и шумните трапези..
Идва есен на възраста и с нея отново пристигат приятели , които нямат пари и връзки, а нещо друго притежават, което така липсва н а човек..Идва старост, и човек се превръща почти в тийнеджер, търси весело или се затваря самотно в стаята си..
Минавах покрай пенсионерски клуб..стъмни се и прозореци без завесите светеха в клуба..Загледах се и спрях..Вътре имаха танци, явно беше бавен танц, музика не се чуваше през затворена врата..Усмихнати танцуваха, зад масите сидяха тези, които не намерили двойките за танцуване или се срамуваха, не зная..Но приличаше на тези танцови площадки през социализма, когато младите търсили своята половинка..
:dovolen:
jesi
Кана кафе
Мнения: 533
Регистриран на: Мар 12, '10, 17:02
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Старост

Мнение от jesi »

Изображение
Това е моя съседка,която утре навършва 102 лазарника.
Не знам на какво се дължи дълголетието и.Живота и никога не е бил лек.От десетина години живее в Шумен при дъщеря си ,леда я жената като писано яйце,но тя казва мъчно ми е за къщи
jesi
Кана кафе
Мнения: 533
Регистриран на: Мар 12, '10, 17:02
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Старост

Мнение от jesi »

Изображение
Това е моя съседка,която утре навършва 102 лазарника.
Не знам на какво се дължи дълголетието и.Живота и никога не е бил лек.От дете все е работила тежък труд,погреба син,зет и съпруг,но не падна духом.От десетина години живее в Шумен при дъщеря си ,гледа я жената като писано яйце,но тя казва мъчно ми е за къщичката ми и за градинката ми.Там се чувствам като в затвор.
А толкова весела и добра е .
Аз и пожелавам да е жива и здрава и все така жизнена!
Deleted User 2919

Re: Старост

Мнение от Deleted User 2919 »

jesi написа:Изображение
Това е моя съседка,която утре навършва 102 лазарника.
Не знам на какво се дължи дълголетието и.Живота и никога не е бил лек.От дете все е работила тежък труд,погреба син,зет и съпруг,но не падна духом.От десетина години живее в Шумен при дъщеря си ,гледа я жената като писано яйце,но тя казва мъчно ми е за къщичката ми и за градинката ми.Там се чувствам като в затвор.
А толкова весела и добра е .
Аз и пожелавам да е жива и здрава и все така жизнена!
Да приеме и от мен поздрави за годинките й Изображение..Защо в къщата си чувстваше, като в затвора?!..Или нещо не разбрах правилно?
jesi
Кана кафе
Мнения: 533
Регистриран на: Мар 12, '10, 17:02
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Старост

Мнение от jesi »

Може би не се изразих правилно В Шумен живее в апартамент на 4 етаж без асансьор и не може да излиза всеки ден.
Но скоро ни идва на гости сама от 4 етаж слиза и пак се качва ,но рядко Все пак годинките и са 102.
Deleted User 2919

Re: Старост

Мнение от Deleted User 2919 »

jesi написа:Може би не се изразих правилно В Шумен живее в апартамент на 4 етаж без асансьор и не може да излиза всеки ден.
Но скоро ни идва на гости сама от 4 етаж слиза и пак се качва ,но рядко Все пак годинките и са 102.
Значи разбрах неправилно..и доста се учудих. Който се движи и има за кого да се грижи , живее по-дълго. :dovolen: Честито на жената!
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Старост

Мнение от маргото »

jesi, несъмнено съседката ти е хванала от онова, по-спокойното време, което се е отразило сега, а пък и това, че все още не се отказва от движението,
допринася също не малко...Нека е жива и здрава още дълго!
Движението е чудодейно лекарство и подобрява качеството на живот, а обездвижването си е сериозен риск за влошаване на здравето, бомба със закъснител,
която убива. Залежаването при по-възрастните хора, значи приближаващ край!...
А решението е просто - 30 минути умерена до интензивна физическа активност на ден! Физическа активност не трябва да се бърка със спорт. Всяко движение
на тялото, породено от скелетните мускули и използващо енергия, е наречено физическа активност. Тя включва различни видове спорт, упражнения и други
дейности, като играене на игри, правене на разходки, вършене на домакинска работа или градинарство.
Колко усилия се полагат да се извърши дадено действие? Интензивността /скоростта/, в зависимост от вида физическа активност, е различна за всеки.
За умерена физическа активност - бързо ходене, танцуване, изкачване на стълби, вместо асансьора или домакинска работа...
За физическа активност с висок интензитет - бягане, каране на колело, плуване, местене на тежки предмети...
По-добре да се движим, отколкото да не го правим изобщо!

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”