Да помогнем на Вальо!!!

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5264
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 88 пъти
Получил благодарност: 98 пъти

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от Daniela Pargu »

Аз не правя нищо домашно/освен сладка/,защото все още не произвеждам зеленчуци, но ще пратя мед - от еко район- само от планински билки- без нищо
садено наоколо- напълно диво и чисто!И ако измислите други форми на съдействие- ще участвам :daaa:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31649
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 977 пъти
Получил благодарност: 2229 пъти

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от Мария Николова »

Толкова много се радвам за напредъка на нашето момченце!!! :ieeee: :ieeemyzh: :ieeee: :daaa: :daaa: :daaa:
Но в консервената кампания не мога да се включа... :ufff: Купувам от вредни консерви и нищо за ядене не произвеждам.
Светла трябваше на време да каже за тази диета, защото значението й е 70% от цялостната програма и можеше в началото на "консервената кампания" да се направят десетки целеви консерви за Вальо...
Но като се организира нов търг, ще участвам. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от Teodora76 »

Аз градината я изчистих, но съхранявам пресни моркови в найлонови торби в мазата, не знам до колко е удачен този метод, но с удоволствие ще приготвя една торба за Вальо! Не съм ги пръскала с абсолютно нищо.
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4939
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 121 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от къщичка »

Привет, цветни другарчета!
Да се извиня, че не съм писала скоро, времето все не стига. Да се извиня и за това, че не смогвам да пиша отделно на всеки. Гледам всичкото време да е за Вальо, имаме още месец и още много задачи.
Освен Брейн баланс, започваме и биохимичен подход. Първо пуснахме изследвания, като това беше свързано с много тичане, безсънни нощи и притеснения. Сложно начинание, но стигнахме до извод, че освен брейн баланс трябва и още работа.
Завиден е успеха до тук, не съм очаквала такива бързи резултати! Щастливи сме, въпреки другите проблеми.
Вече и не знам точната цифра на изследванията, защото покрай тях се наложиха и други разходи. Последно минаха 2 400 долара. Толкова е скъпо всичко, тук има лекари, които се занимават основно с това, но цената им на час стига над 2000 долара. И американците се оплакват, че им е скъпо, какво да кажем ние...
Имаме изписани до тук едни инжекции, които ще слагаме поне година. Добавки, изписани след първото изследване, много подробности са. Още не сме ги започнали по ред причини, само сме ги купили. Очаквам информация, която чакам следващите дни и започваме по-тежката артилерия. Всичко е навързано едно с друго. Казват, че правят чудеса, ама времето ще покаже.

Това, което постигнахме до тук, след последното ми писане:

-супер съм изненадана от самото поведение на Вальо. Почти всеки ден "изтърсва" по нещо ново. Това е все едно един заключен ум, който се разгръща лека по лека и виждам как едно дете на 6, което до вчера беше неуправляемо, неадекватно, без никаква лицева емоция, без на пръв поглед елементарни двигателни умения, днес пише думи, пише азбуката не просто в точния ред, а без грешка главни и малки букви. Пиша по простичък начин, защото знам, че не всеки е запознат с аутистичният спектър, във фейсбук пускам клипчета, на които се вижда, че пише букви, преписва думи, но някои подробности основно ние си ги знаем, например тези дни написа кратки думички, без да ги гледа на момента от някъде. Забелязвам го, че първо се почеса по главата, като някой мислител и после написа кратки думички. Да поясня, че в Брейн баланс не го учат на букви, а това е резултат от стимулацията върху дясната мозъчна хемисфера. Той е знаел преди това, но сега се "отключва" и ние го виждаме. Това е доста забележително за мен, защото самото поведение не е било типично преди. Ние, да се наречем нормалните хора, можем да разчитаме лицевите емоции, да четем по лицето както се казва, но за деца/хора като Вальо изглежда като едно роботизирано поведение и това излизане от "стария калъп" прави огромно впечатление.

Значи в момента освен "план Брейн баланс", започваме и втори. Няма начин да няма начин! :
Като ни свърши програмата и като не сме вече тук, след няколко месеца ще имаме скайп срещи (естествено платени), надявам се да обсъждаме с тях как да продължим с брейн баланса. Нямам още отговори за всичко.

Относно храненето, понеже ограничаваме всичко, отгледано със неорганична химия, бяхме си говорили с Миша, понеже тази година нямаше кога да правя зимнина, ако някой има в повече пипер, домати, всякакви зеленчуци, бих си купила от вас, може и замразени. Солта е ограничена само до хималайска на кристали, другата може да е кръстосано замърсена с глутен, а при глутена и микроскопичните частици дърпат назад.
Моля, не отделяйте от вашата зимнина за семействата си, моята свекърва направи десетина буркана домати от тези, които успях да обера преди да тръгнем.
Ябълки поне имам много-2 дървета са, дъщеря ми ще ги обере скоро, още малко им трябват.
От захарите само мед се препоръчва, ей това е също трудно , защото в почти всички храни има добавена захар и всичко му приготвяме ние, почти нищо не купуваме готово освен хляб (в нас ще си го пека) и други дреболии.
Ние се прибираме на 16.ноември.

Ако някой знае ферма за месо, в която животните се отглеждат без антибиотици и подобни, нека пише. Не че сме много по месото, но в него има естествен витамин В12 и гледаме малко да присъства в менюто.
Към яйца се оказа, че има лека непоносимост, препоръчаха най много едно яйце на седмица. Другата година ще вземем кокошки :) Не съм гледала досега, но и това ще разуча.

Надявам се всеки от вас се чувства част от нашият Път, знам, че има и негативни хора, но за мен сте важни всички вие, които дадохте от себе си енергия и рамо и въпреки всичко останахте до нас. Извличаме само доброто и това е :)
Последно промяна от къщичка на Окт 20, '17, 08:30, променено общо 2 пъти.
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1463
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от vanina_g »

Къщичка радвам се много за вас! :tzeluvka:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от Миша »

Значи в момента освен "план Брейн баланс", започваме и втори. Няма начин да няма начин! :
Така те искам, Светле! :gush: :tzeluvka:

Само искам да добавя, замразените зеленчуци трябва да са на хора, които живеят съвсем близо до Русе, не знам доколко знаете, но зеленчуците не трябва да се замразяват втори път,т.е. трябва да се транспортират без да се размразят.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 393 пъти
Обратна връзка:

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от nadin »

става с хладилна чанта. Ако Светлето дойде на срещата ноември мога да и дам една хладилна чанта за кола и отделно панели с антифриз за замръзване. няма да има проблем. Аз до Гърция съм карала така в жегите и не са се размразявали. При мен повечето неща са замразени та затова.
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от Margaritenia »

За морковите научих ( снощи случайно от Фермата), че се съхраняват в съндъче с пясък, ред пясък, ред моркови без да се допират, после пак пясък, пак моркови и така не е нужно замразяване.
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от Margaritenia »

Мария Николова написа:...
Но като се организира нов търг, ще участвам. :daaa:
Ами да го почваме търга тогава!:)

Ако някой предлага, аз търся Помпонелла, Джулия Чайлд, Eyes for you, Leonardo da Vinci! :tzvetoman:
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 770
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 113 пъти
Получил благодарност: 25 пъти

Re: Да помогнем на Вальо!!!

Мнение от maranta »

Светле :tzeluvka:

Аз пак да кажа :angel2: Сушените плодове и зеленчуци ми изглеждат много добър вариант, когато е необходима подобна диета. И лесни за изпращане. Може би някои момичета, които имат уред за сушене, ще могат да изсушат от последните зеленчуци от градините си.
Писах вече, ще изпратя малко сушени плодове и ядки :daaa: Аз обаче все още нямам уред и суша на слънце, затова и количеството ми е малко, а червения пипер е две шепи. Други зеленчуци нямам сушени, то си е зависимо от времето и не се занимавах изобщо.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”