Защо ни е трудно да приемаме?

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1439 пъти

Re: Защо ни е трудно да приемаме?

Мнение от Тутти »

Лени,всичко да отмине.Искам го истински.Остава само горчилката от липсата на момичетата,които тръгнаха.Затова ми е малко пусто. И не са важни никакви пари,но не искам да говоря повече.
И вярно е,всеки греши.В това не се съмнявам,Лени.
Тук и аз имам много приятели,на които държа,и с които говоря на един език.Това е важното.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Защо ни е трудно да приемаме?

Мнение от Гео, граф »

''Попитали слепци как изглежда слона. Единият казал, че е тънък и къс, защото бил хванал опашката му, друг казал, че е мек и плосък, защото пипнал ухото му, третият казал „цилиндричен“, защото достигнал само до крака на слона, четвъртият - дълъг и дебел, защото хванал хобота му. Петият пипнал едната му бивна и казал, че е твърд и накрая остър... Отдавна разбрах, че хората сме едновременно и слонове и слепци.''

Драган Милев - Дари
Материала е от ТУК
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Защо ни е трудно да приемаме?

Мнение от milena02 »

Аз пък имам много лаконичен отговор на въпроса "Защо ни е трудно да приемаме?" Ами - защото ни е трудно да даваме.
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Защо ни е трудно да приемаме?

Мнение от clock »

Аз нямам умни приказки и съм далеч от мъдрите слова. Няколко реда и няколко междуредия могат да кажат много. Темата е "Коледно настроение", ден 17 на декември, 2015година. Далече, далече преди бури и урагани.
desiyoto написа:Знаете ли, никога не съм влизала в тази тема, по простата причина,че никога не съм мислила ,че има такава :ufff:
Чудесна е :tzeluvka:
Последните три години поради ред обстоятелства забравих какво е споделяне, време за размисъл, общуване в истинския смисъл на думата/ а това са все неща , които ни правят Човеци/.
Днес случайно в самотата си открих тази тема/по-добре късно, отколкото никога-клише, но истинско :!: / и се трогнах, Не, вие ме трогнахте - всички които сте писали до сега, всъщност казвате всичко, което за мене е Коледа, или по-точно Рождество, защото всъщност, всичко което сте изказали е просто казано "Любов" :!:
За мен Коледа в картини е:
WP_20151207_21_19_02_Pro[1].jpg
WP_20141224_21_43_11_Pro[1].jpg
WP_20141228_13_19_18_Pro[1].jpg
Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4878
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 8 пъти

Re: Защо ни е трудно да приемаме?

Мнение от dancheto »

milena02 написа:Аз пък на въпроса "Защо ни е трудно да приемаме?" Ами - защото ни е трудно да даваме.
Вярно е! :) когато човек е свикнал да дава, той и приема по-лесно!
но съм и съгласна и с Господинав, още на първа страница в темата, оказвала съм се точно в тази ситуация- за непоисканото добро, оказа се после, че пърно се прие с недоверие и после се отхвърли. Предложих добро да помогна, защото съм била в такава ситуация, защо да не се спести на друг да го преживее....но явно съм грешала, човек трябва сам да осъзнае и да стигне до определено решение, насила хубост не става. Сега вече мисля по друг начин и то това го научих благодарение на компанията в която съм вече две години- там разбрах много истини които или съм била със затворени очи досега или явно не съм случила на правилните хора или ситуации, за да ми отворят очите.
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Защо ни е трудно да приемаме?

Мнение от Аника »

Ха, имало и междуличностни теми :)

Мили момичета, дори когато се карате и се сърдите, сте много готини
Ако най-голямата злина е, че някой ме е завлякъл с поръчка, супер ще е. И вие знаете, че е така, има далеч по-страшни неща
Обаче ако си харесам някоя роза, чакам я три месеца, и ме метнат на върбите-тежко му и горко на тоя
Шегувам се

Трябва да измислите по-надежден и спокоен вариант за всички. Сега...не съм много наясно с поръчките, обаче ако една от вас си поръча 10 рози и търговецът я излъже, какво ще направи?
Понеже сега строим и много доставчици искат 100% предварително плащане, карам ги да ми пращат подписан документ, че ще ми доставят това и това в такъв срок. И в противен случай са валидни санкциите по закон. Реално никой не знае какво точно значи, но работи досега.
Пък има и други варианти-няколко са проверените лица и те се явяват попечители на временен фонд за поръчка (примерно говоря). Организаторът се грижи за всичко останало и накрая казва "при теб трябва да има 1000 лева"-да/не-прави се поръчката, попечителят превежда парите и толкоз. Така ако се скапе нещо, с чиста съвест линчувате виновника.

П.п. Аз съм от тези, дето вярват на делата, не на думите и "извинявай" без обяснение не ми важи. Ако се разберат причините, ситуацията, може да бъде оправдано, в противен случай има база за съмнение и недоверие. А в такъв случай няма база за бъдещи разговори :)
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 48 пъти

Re: Защо ни е трудно да приемаме?

Мнение от къщичка »

Аника, защо повдигаш приключена тема? Не знаеш какви бяха нещата, тук не беше просто едно "излъгване от търговец". Да не ровим в стари рани.
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Защо ни е трудно да приемаме?

Мнение от Аника »

къщичка написа:Аника, защо повдигаш приключена тема? Не знаеш какви бяха нещата, тук не беше просто едно "излъгване от търговец". Да не ровим в стари рани.
Предлагам различен подход, не гледам емоционално на ситуацията като на "рана"
И най-вече, защото не искам да има предпоставка да се повтори, понеже живот и здраве, и аз мисля да поръчвам заедно с вас :)
Малката Ида

Re: Защо ни е трудно да приемаме?

Мнение от Малката Ида »

Единственното сигурно нещо във този живот, е че няма да се върнеш там откъдето си излязъл.Всичко останало е риск!Това е пУложението!
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 169 пъти
Получил благодарност: 148 пъти

Re: Защо ни е трудно да приемаме?

Мнение от marka »

Аника, ти хубаво ги караш да ти подписват документи, но ако фирмата фалира или собственика забегне какво става?
Знаеш ли колко хора, купиха апартаменти на зелено и имат документи, ама пиха по една студена вода?
Малка Ида, в живота всичко е риск, но има премерен и хазартен риск. Ако направиш фирма също има риск, тя да фалира.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”