Совите не са това,което са!

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 767
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 104 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Совите не са това,което са!

Мнение от maranta »

Любопини размисли за вратите, чак толкова не бях се замисляла...
Обаче аз не обичам затворени врати. Ако няма специална причина винаги съм на отворена врата - и на работа и вкъщи :nod: Даже до разправии се стига често заради този ми навик 8-)
Не обичам затворени сърца, затворени умове, затворени очи :slips: Много интересни неща/хора може да изживеем, да научим, да видим :ieeee:
Долу затворените врати :twisted:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Совите не са това,което са!

Мнение от Гео, граф »

Обичам го тоя форум, бееее :lol: :lol: :lol: ! Как успявате всички (и аз включително, естествено - няма да се цепя я!) да прочетете каквото там някой е написал, да ''видите'' част от него, да я извадите тая част от контекста и да бишнете дискусията в е..м ти посока :shock: ...

Начи нарочно копирах целия текст, за да не го изваждам от контекста! И завърших с тези два реда:

''Имам забележки по последния абзац, защото ако стоим със затворени врати, сърцата ни ще прашасат. Няма как да знаем кой ще ги разбие, нали! Но с частта за затварянето преди влезлите да излязат, съм дълбоко съгласна.''

Моля, обърнете внимание на болднатите думи. Именно по повод тъгата ни по Муго, поради неговото излизане през отворените врати, исках да коментираме тази метафора. Но, както неведнъж Милена02 отбеляза, горчив става опита за метафорично говорене. Явно нещата трябва да се казват/пишат едно към едно, за да няма недоразбрали. Твърде често се получават грешки в превода, което води до болезнени синини (ето пак залитнах!). Та да си го рекна в прав текст - казвайте на хората, които обичате, че ги обичате, преди да са си отишли през отворените врати на недоизказаното. Кой разбрал - разбрал!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Deleted User 2919

Re: Совите не са това,което са!

Мнение от Deleted User 2919 »

Малката Ида написа:"Понякога — нека да кажем винаги — нещата се променят. Ние сме съдени като човешки същества по това как се отнасяме със хората около нас.Вечер, точно преди да заспим, както лежим в тъмното, как се чувстваме вътрешно? Гордеем ли се с държанието си? Или се срамуваме от него? Знаем в сърцето си, ако сме наранили някого — знаем. Ако сте наранили някого, не чакайте утрешния ден, за да му се извините. Света може да свърши с тъга междувременно..."

Совите, може и да не са това което са....но пък кои сме ние, че да ги съдим?



Извинявам се, ако съм обидила някого със нещо!
Бел, извинявай :tzeluvka: малко пресолих манджата...що :ufff: за повечето неща беше права...сигурно заради това!


Чувствайте се свободни, да се извините... заради вас самите :tzeluvka:
Поздрав най-сърдечен! :tzeluvka: :tzvetentze:
Книга Зоар..
http://kinokladovka.com/filmy-2016/6003 ... -2016.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Само веднъж получих в интернет достъп до тази книга, с превод..Много неща са объркани там, много неща приличат на опит на неразбиращ, неучен човек да преразкаже за генетика, за космос, за Вселената, по- точно за много вселени..
Deleted User 2919

Re: Совите не са това,което са!

Мнение от Deleted User 2919 »

<< Вера в существование бестелесных существ или в тайные общества, направляющие ход истории, будет сочтена в лучшем случае чудачеством, а в худшем — сумасшествием. >> http://nvris.ucoz.ru/text2/Mystery-history-of-world.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Малката Ида

Re: Совите не са това,което са!

Мнение от Малката Ида »

"Трикът в откриването на собственото „аз"не е да отречеш, че играеш роля, а да признаеш, че го правиш, и да поемеш контрола над куклата – самия себе си.
Маската „редактор" ми пречи у дома – сменям я с „майка", „съпруга" или просто „лентяй". Ако използвам маската „купонджия" в офиса, вероятно ще ме уволнят, а ако се държа като финансов журналист с приятелите си, ще ги отегча до смърт.
Отново оглеждам маските на рафта в гардероба. Коя ли да избера днес?
И ето там, от ъгъла, някой се кикоти.
Това е моето истинско „аз", което ми нашепва – а защо за разнообразие днес не наденеш мен? Че какво пък..."

Изображение КУ-КУ ;)
Малката Ида

Re: Совите не са това,което са!

Мнение от Малката Ида »

"ПОНЕЖЕ НИЕ СМЕ ТВЪРДЕ МОРАЛНИ, ЗА ДА ГОВОРИМ,
ТВЪРДЕ ТОЛЕРАНТНИ, ЗА ДА ОТСТОЯВАМЕ СЕБЕ СИ,
ТВЪРДЕ ВЪЗПИТАНИ, ЗА ДА КАЗВАМЕ ИСТИНАТА,
И НЕДОСТАТЪЧНО БЕЗСРАМНИ, ЗА ДА ГОВОРИМ ЗА ИСТИНСКИТЕ СИ ЖЕЛАНИЯ."

http://goguide.bg/koi-kakvo-zashto/1846 ... tO-E-BLAtO
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Совите не са това,което са!

Мнение от calico »

Иде, това някак не го разбрах много. Не е ясно какво иска да каже автора, щото хем така хем инак.
ти като как го схващаш?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Совите не са това,което са!

Мнение от Гео, граф »

Опасно е да се разрушават табутата. Виждаме какво става със света около нас и със самите нас, когато табутата се разрушават. Не ми харесва един комик (и който и да е) да говори ''с жлъч за всичко, което ни заобикаля и срутва всички табута, които считаме за основни за запазване обществения морал''.

И то пред 1200 души, веселящи се от този факт. След това да продава и DVD с тази отровна веселост (т.е. продава злобната си изтрещялост!). Това ме смущава, потриса и отблъсква. Смятам, че хората трябва да си говорят. Не толкова за времето и промените в климата, а за това, което ги тревожи и вълнува, да бъдат откровени един с друг, но не и да се убиват с думи, защото знаем, че думите могат да убият, нали! Сравнението с мечката от приказките също е извратено в контекста на израза: думите са нещо крайно лошо, опасно и трябва да ги ползваме в пълната им острота, само и единствено при самозащита срещу двестакилограмови машини за убиване. Помните ли приказката? Мечката беше приятел с човека в нея, а не машина за убиване!!!

Още нещо, което ме смущава: ''Да обиждаш някого за физическите му белези не е лошо просто защото е невъзпитано, а защото не води до нищо полезно.'' С други думи можем спокойно да обиждаме някого за неща, независещи от волята му, само и единствено ако тези обиди носят полза, така ли??? Кому да донесат полза? На обиждащия или на обидения? Не, не ми харесва! Не е редно, не е човечно, безчовечно е!

''Защото те разрушават табута, за да разкрият наистина важното и непреходното.''

Дали ще се случи точно това или човечеството ще продължи към бездната на неморалното :?:
Дълбоко се съмнявам.
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Совите не са това,което са!

Мнение от calico »

''Защото те разрушават табута, за да разкрият наистина важното и непреходното.''
е, аз таман това важно и непреходно не разбрах кое е.

като гледам мненията под статията и там е оплюта
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Малката Ида

Re: Совите не са това,което са!

Мнение от Малката Ида »

Важното и непреходното е, че сме завоалирано неморални!
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”