Совите не са това,което са!

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13526
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 257 пъти

Re: Совите не са това,което са!

Мнение от kim »

Малката Ида написа:Спокойни сънища,безценни :tzeluvka: :tzvetentze:
:mrgreen: Е, как спокойни...аз не мога да изляза от фейса...от копирани мъдри мисли :hihihi:
Изображение
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Малката Ида

Re: Совите не са това,което са!

Мнение от Малката Ида »

kim написа:
Малката Ида написа:Спокойни сънища,безценни :tzeluvka: :tzvetentze:
:mrgreen: Е, как спокойни...аз не мога да изляза от фейса...от копирани мъдри мисли :hihihi:
Изображение
Превод,моля :hmmm:
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13526
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 257 пъти

Re: Совите не са това,което са!

Мнение от kim »

Превод: -няма. Не се чете..., усеща се :tzeluvka:
Изображение
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Малката Ида

Re: Совите не са това,което са!

Мнение от Малката Ида »

kim написа:Превод: -няма. Не се чете..., усеща се :tzeluvka:
Изображение
Подкрепям! :mrgreen: :angelche:
Малката Ида

Re: Совите не са това,което са!

Мнение от Малката Ида »

В подкрепа на предното...

„Усмихни се!“ – каза тя, въпреки широката му усмивка.
Малката Ида

Re: Совите не са това,което са!

Мнение от Малката Ида »

- Когато давате от имането си, малко давате.
Но когато давате от себе си, давате истински.
Защото какво е имането ви освен неща, които пазите и вардите от страх, че утре може би ще са ви нужни ?
О, утре! Какво ще донесе това утре на прекалено предвидливото куче,
което заравя кокала в неизбродните пясъци, а после припва подир кервана на поклонниците, поели към Светия град ?
И какво е страхът от недоимък, ако не същински недоимък?
Когато кладенецът ти е пълен, страхът от жажда не е ли най-неутолимата жажда ?
Има такива, които дават малко от многото си – но те дават, за да се прославят като милостиви и щедри – и от тези нечисти помисли благодеянието им бива осквернено.
А има и такива, които имат малко, но всичкото го дават.
Те вярват в живота и в неговата щедрост и тяхното ковчеже никога не се остава празно.
Има и такива, които дават с радост – и тази радост е тяхната награда.
Има и такива, които дават с болка – и тази болка е тяхното кръщение.
А има и такива, които дават и нито чувстват болка, нито търсят радост, нито пък дават с мисъл, че правят благодеяние ;
те дават така, както отвъд, в долината, миртата изпълва въздуха с ухание.
Чрез ръцете на такива Бог говори и през техните очи се усмихва на земята.
Добре е да даваш, ако те помолят, но дваж по-добре е да даваш сам, разбрал нуждата на ближния.
За щедрия търсенето на някой, комуто да даде, е радост по-голяма от самото благодеяние.
Нима има нещо, което можеш да задържиш ?
Всичко, което имаш, един ден ще оставиш ;
затова давай днес, та времето на благодеянието да е твое, не на наследниците ти.

Често казвате :
- Бих дал, но на когото заслужава.
Овошките в градината ти не го казват, нито стадата на пасбището ти.
Те дават, за да живеят – да пазят своето, то значи да загинат.
Достойният да получава дните си и нощите си не е ли достоен да получи и от теб ?
И онзи, който заслужава да пие от океана на живота, не заслужава ли да пълни чашата си и от твоето поточе ?
И каква по-голяма заслуга има от достойнството, вярата и смелостта – дори милостта !- на този, който получава ?
А кой си ти, та хората да раздират гърдите си, та да можеш ти да видиш достойнството им голо и гордостта им несмутена ?
Първо гледай ти да си достоен да дадеш, да си ръка на милосърдието.
Защото животът дава на живота – и ти, който се мислиш за благодетел, си само свидетел на благодеянието.
А вие, които получавате – а всички получаваме, – не си слагайте на сърце товара на голяма благодарност, за да не стане тя хомот и вам, и на тогова, който ви е дал.
По-добре се понесете заедно с него на крилата на благодеянието му;
защото, ако много мислите за дълговете си, значи се съмнявате в щедростта на благодетеля."



Не публикувам това за да съм нещо, което не съм:dovolen точно обратното.
Вярвам си точно толкова ,колкото ми е нужно!
Няма страшно, ако на някой не му харесва :daaa:

Поздрав най сърдечен! :tzeluvka: :tzvetentze:
Последно промяна от Малката Ида на Мар 13, '17, 22:16, променено общо 1 път.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Совите не са това,което са!

Мнение от calico »

ееех, Ида...Халил Джубран...кой може да го каже по-добре?

:tzeluvka:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Малката Ида

Re: Совите не са това,което са!

Мнение от Малката Ида »

calico написа:ееех, Ида...Халил Джубран...кой може да го каже по-добре?

:tzeluvka:
Да :nod:
Благодарение на Гео :tzvetentze: му се насладих...точно,насладих :angelche:
Четейки го, се чувствам токова умиротворена!
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Совите не са това,което са!

Мнение от Гео, граф »

Дълго се чудих къде да сложа тези размисли на една виртуална другарка от фейса, които силно ме впечатлиха :!:

''Още от най-ранна възраст ни учат да затваряме вратата. "Затвори, ще излезе топлото" или "не забравяй вратата, да не живееш в пещера" бяха изрази, които ми повтаряха до безкрай.
И аз се научих да затварям вратите...или поне почти всички врати. Научих се да затварям всички, освен единствената важна врата - тази в сърцето. Онази врата на сърцето, която трябва да можем да затворим на време, преди тези, които са в него да са излезли и да сме ги изгубили завинаги.
Или преди да сме пуснали в него някой, който ще го разбие. Защото, нали разбирате, има сърца, които разбити по определен начин, са разбити окончателно добре. Сърца, които никога повече не се възстановяват, дори ако от един момент нататък се научават да изглеждат като почти функциниращи коректно. Защото има разбити сърца, които се поправят, но има и такива, които след това не стават за нищо.
Има сърца, които просто се бракуват и изхвърлят. Невъзможно е да се залепят, невъзможно е да се възстановят. Сърца с толкова големи по тях щети, че вече не може да се разпознае какво са били в началото. Сърца, загубили спомена за своята функция и минало.
Така че, затваряйте ги тези врати! През зимата, през лятото; срещу мухи и комари; когато вали дъжд или при силно слънце. И затваряйте вратата на сърцето, за да не пуснете някой, който ще го разбие, когато му покаже вратата.''


Radost Py

Имам забележки по последния абзац, защото ако стоим със затворени врати, сърцата ни ще прашасат. Няма как да знаем кой ще ги разбие, нали! Но с частта за затварянето преди влезлите да излязат, съм дълбоко съгласна.
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Совите не са това,което са!

Мнение от calico »

хмм...хммм... Гео :hmmm:
не затварям никога вратите в къщи, освен най-външната. Дори не знам що ги имаме все още, не помня някога да сме затваряли врати, освен ако имаме гости и те спят в някоя стая. Винаги съм се чудила защо се затварят вратите, и какво затварят хората дето нямат толкова врати, а живеят в отворени пространства.... :angelche:

...иначе, с другото написано - с нищо от него не съм съгласна :angel2:
т.е. то не е и нужно да се съгласявам, това си е нечие светоусещане и преживяване, и то няма нужда от ничие съгласие.
просто не е моето светоусещане, и ми звучи доста самосъжалително, окайващо се, и глезено, да не кажа лигаво. Там просто извира и се разлива едно голямо "ГОРКАТА АЗ" :angel2:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”