Бойлери за баня

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Бойлери за баня

Мнение от Виола »

Момичета и момчета, моля ви, дайте ми съвет за надежден бойлер. Имам проблем в къщи. От вчера ми прокапа бойлера - Дипломат е, и добре че си бях в къщи, за да го изключа и да подсуша наводнената баня.
Някой ползва ли проточен бойлер? Може ли малко отзиви и съвети? Моля ви! :tzvetentze: Имам спешно нужда от съвет.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31680
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1023 пъти
Получил благодарност: 2357 пъти

Re: Бойлери за баня

Мнение от Мария Николова »

Вили, голяма късметлийка си, да знаеш! Бъди благодарна! :sangel: :sangel: :sangel:
Ако отсъстваше 2-3 дни, щеше да ти се наложи да плащаш ремонта в наводнения апартамент под твоя и щеше да видиш кон боб яде ли. ;)
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Бойлери за баня

Мнение от calico »

проточните - само ако не ти е много твърда водата

иначе какъвто и да вземеш за 5 години се скапват, сега така ги правят
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Бойлери за баня

Мнение от libra »

Aз имам на Щибел елтрон,немски,но не е ползван много.
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Бойлери за баня

Мнение от clock »

Преди приблизително девет години избрах бойлер Атлантик. Харесах си го на външен вид, интуитивна покупка, но една от най - успешните. За това време досега няма никакви проблеми (да чукам на дърво, все пак :nod: ), нагрява бързо и дълго време задържа водата топла, когато е бил изключен. Когато проучвах бойлерите Щибел Елтрон се оказа най - добрият, но непосилен за моят джоб. Засега съм много доволна от моя Атлантик!
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Бойлери за баня

Мнение от Asarina »

И аз поглеждам в тази тема, че ми предстои баня да правя на село. Нашата вода е много варовита, а доколкото знам има бойлери с филтър за варовита вода.
Виола, вашата вода каква е? Ако е варовита, имай предвид филтъра. Ще се отплесна от темата, но за информация - има филтри за варовита вода, които се поставят след водомера. :dovolen:
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Бойлери за баня

Мнение от Виола »

Момичета, много ви благодаря! :tzvetentze: Информацията ви е много ценна за мен.
Ще проучвам днес всички варианти и ще взема най-доброто решение.
Водата ни е много варовита, може и от там да идва проблема. :hmmm: Нашият бойлер май е още в гаранция, а вече имам проблем. :hmmm: Доколкото разбирам, проточните не ми ги препоръчвате за варовита вода, правилно ли разбрах?
А тези Щибел Елтрон май не ги намирам в Пловдив...Видях ги в някакъв софийски сайт, пише че са на трифазен ток, но ние сме на монофазен. :hmmm:
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Бойлери за баня

Мнение от libra »

Да,май са на трифазен,слаган е преди 15 години и не можех да върна лентата.Ами,аз не знам дали всички не изискват такъв ток,защото на практика те трябва да са доста мощни, за да мога да затоплят водата моментално.Нашият ,мисля ,че беше 4 киловата.
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Бойлери за баня

Мнение от Виола »

4 киловата не са ли малко? Да не е 24 киловата?
Либра, 15 години са си доста сериозен период. Де да беше издържал и моят толкова. Изглеждат ми доста надеждни в тоя случай. Дано да се включи с мнение и някой, който е по-технически запознат.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31680
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1023 пъти
Получил благодарност: 2357 пъти

Re: Бойлери за баня

Мнение от Мария Николова »

Вили, в къщата нашия соц. български бойлер 35 години не беше сменян. За това време 2 пъти сме го прочиствали от натрупания варовик и продължаваше да работи след... тази "клизма". :daaa:
Казвам дали и вашият бойлер, след "клизма" няма така да продължи още много години да работи?
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”