Прочети ме, сподели ме...за различните хора

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8216
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Прочети ме, сподели ме...за различните хора

Мнение от дара »

Светле,мило момиче :tzeluvka: :gush: :liubov:
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4940
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 121 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Прочети ме, сподели ме...за различните хора

Мнение от къщичка »

И мен ме докосна това стихотворение на Радост Даскалова, все едно от моето "вътре" излязло.
Парите са хубаво средство, но не те са най-важни.
Обикновено човек иска това, което няма, но понякога разбираме, че това, което е най-безценно не може да се купи и с всичките пари на света!
За някои това е осъзнато чувство, за другите-живота учи и показва, а трети никога нищо не научават. Де да бях от третите...
Благодаря ви за топлите думи, те са знак за приятелска ръка, не само към мен, аз все казвам, че тази тема не е моя :)
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3446
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 201 пъти
Получил благодарност: 102 пъти

Re: Прочети ме, сподели ме...за различните хора

Мнение от polyabs »

Мнениеот къщичка » Вто Ное 29, 2016 4:51 pm
И мен ме докосна това стихотворение на Радост Даскалова, все едно от моето "вътре" излязло.
Какво ме докосна, то ме разплака, почувствах се толкова безпомощна .... Светле :gush:
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Прочети ме, сподели ме...за различните хора

Мнение от ToBo »

Къщичке, време ти е за мир, мила :tzeluvka: Така, както си я подкарала, ще се изядеш отвътре.
Не знам каква защитна реакция започва да действа в един момент, но си казваш: "Това е положението и докъдето го добутам..." Това в никакъв случай не е отказване от бутането. Това е отказване от криенето, стегнатото сърце и самотните сълзи. Кажеш ли си го, започваш да виждаш слънцето зад облаците и да се радваш на такива дребни ежедневни неща, че се чувстваш на моменти като луд. Но според мен природата си знае работата и го прави, за да компенсира нерадостите ;) Сега мога да получа за секунди чудовищен прилив на щастлив адреналин от някоя глупост, на която преди не бих обърнала внимание. Има го усещането за нещо криво и не на място, но е някакво връщане към живот. Преди живеех безпътно и безнадеждно с мисълта, че няма живот вече. Сега не че съм хванала магистралата, но живея с пълно сърце :dovolen: А за тях е важно ние да живеем...
Искам да кажа, че не ти трябва ново сърце. Имаш си ;)
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Прочети ме, сподели ме...за различните хора

Мнение от Албена »

ТоВо :gush: !Много хубави и верни думи.В мига ,когато престанах да се обвинявам,да усещам само безизходица и мрак,разбрах ,че моето различно дете не е наказание.То е начин да променя светогледа си ,да намеря себе си ,да науча да се радвам на това ,че сме заедно .И наистина изпитвам радост от малките неща- да се изтегна по гръб на поляната и да проследя пътя на облаците ,да слушам смеха на дъщерите ми ,да съм благодарна ,а не вечно искаща непостижимото. .Научих се да ценя мига и настоящето ,а не да се стремя към едно въображаемо бъдеще и не става въпрос за примирение ,а за осъзнато приемане.Щом съдбата ми е поднесла такова изпитание и не мога нищо да променя ,приемам го и продължавам.
Това ,разбира се ,изисква много време .Това е дълъг път ,който всеки сам трябва да извърви.
Аватар
desi_slava
Баш кафе майстор
Мнения: 2775
Регистриран на: Дек 13, '09, 11:39
Местоположение: СеВлИеВо
Дал благодарност: 47 пъти
Получил благодарност: 116 пъти

Re: Прочети ме, сподели ме...за различните хора

Мнение от desi_slava »

Щастлива съм ,че ви познавам ,мили момичета :gush:
Знам,че е малко , но голяма прегръдка от мен :sbear: :sbear: :sbear:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15868
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 834 пъти
Получил благодарност: 1682 пъти

Re: Прочети ме, сподели ме...за различните хора

Мнение от Гео, граф »

Не ние ви даваме. Вие ни учите. На доброта, непримиримост и смирение... Каквото и да напиша, на мен самата ми звучи неискрено. Не знам как да помогна, а искам. Искам поне да знаете, че искам. Не да си купя индулгенция за спокойствие, защото мога и да си мълча, да пропускам тази тема. Не. Ще ми се да знаете, че по някакъв начин споделям болката ви... пак се омотах в думи...

Поклон пред вас, майчици! И прегръдка...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Прочети ме, сподели ме...за различните хора

Мнение от Силвия »

Споделям Гео
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Прочети ме, сподели ме...за различните хора

Мнение от calico »

Гео, граф написа:Не ние ви даваме. Вие ни учите. На доброта, непримиримост и смирение... Каквото и да напиша, на мен самата ми звучи неискрено. Не знам как да помогна, а искам. Искам поне да знаете, че искам. Не да си купя индулгенция за спокойствие, защото мога и да си мълча, да пропускам тази тема. Не. Ще ми се да знаете, че по някакъв начин споделям болката ви... пак се омотах в думи...

Поклон пред вас, майчици! И прегръдка...
Гео, не можем да помогнем. Можем само да съчувстваме искрено, но това не е точно онова, което трябва на момичетата.
Светлето го каза- парите не са най-важни, но ние другото не можем да го дадем.
Да имаха всичките пари на света и държавата да полагаше всички грижи и да имаше всякакви условия, на момичетата пак щеше да им е тежко. И тази тъга ние не можем да я вземем. Колкото и да вземаме от нея, за тях винаги остава. Тази тъга е като обичта- на колкото и да делиш, винаги има за всички.

Участ, съдба, кръст на раменете...от всичко по много. Момичета мили, дръжте се за обичта, само тя може да ви даде утеха и сили.
И приемете, моля ви, нашето дълбоко разбиране, съчувствие, обич, желание за помощ (каквато е възможно)

ТоВо :tzeluvka: :tzeluvka:
Бени :liubov: :liubov:

:sbow: :sbow: :sbow:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Прочети ме, сподели ме...за различните хора

Мнение от ToBo »

Момичета, тук не става въпрос за супер мама :dovolen: Всички хора я имат тая психическа способност за адаптация в себе си. Просто на някои не им е необходимо да се отключва ;) Като му дойде на човек до главата, става изобретателен, гъвкав и хитър като анадолска лисица, защото така се налага :lol: То се случва едва ли не на подсъзнателно ниво с цел оцеляване. Не буди някакво възхищение в тоя смисъл. Помага чисто практически в ежедневието обаче :nod:
Писах, защото ме притеснява разваленото сърце на къщичка :snif: Иначе, както казва тя, какво има толкова да се описва и разказва :mrgreen:
П. с. Тръгнах да ви благодаря всъщност и се отплеснах :oops: Та добавям: Благодаря :tzvetentze:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”