Прочети ме, сподели ме...за различните хора

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Прочети ме, сподели ме...за различните хора

Мнение от dar »

maranta написа:
Гео, граф написа:Не ние ви даваме. Вие ни учите. На доброта, непримиримост и смирение... Каквото и да напиша, на мен самата ми звучи неискрено. Не знам как да помогна, а искам. Искам поне да знаете, че искам. Не да си купя индулгенция за спокойствие, защото мога и да си мълча, да пропускам тази тема. Не. Ще ми се да знаете, че по някакъв начин споделям болката ви... пак се омотах в думи...

Поклон пред вас, майчици! И прегръдка...
Гео все пак е успяла с думи да изрази онова, което много от нас чувстват. Гео, :tzeluvka:

Прегръдка и поклон пред всички, които са поели отговорност и се грижат за "различни" хора!
Поклон пред духа ви, приятели! С каквото мога ще помогна! :gush: :gush: :gush:
GIOIA(Джоя)

Re: Прочети ме, сподели ме...за различните хора

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Гео,много добре се "омота в думи" и успя да изразиш и моите чувства :daaa: :gush:
Защото все надничам,чета,но не успявам да облека чувствата си в думи.
Прегръщам ви момичета! :gush:
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4935
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 118 пъти
Получил благодарност: 61 пъти

Re: Прочети ме, сподели ме...за различните хора

Мнение от къщичка »

Много исках да пиша в тази тема, но ми беше толкова тъжно около тези празници, че реших да не товаря хората с моите неща във тези светли дни.
Затова ще пиша само за хубави работи!

Първо получихме едно подаръче от съфорумка, беше направила много хубави сладки, като тези долу на снимката, между другото аз за първи път виждах на живо такава красота и никога не бях опитвала. Хапнах само двечки, моят син изяде всичко! Исках да ги снимам, ама докато ги редях за снимка и той ги нападна и не успях.


Но успях да снимам следващите сладки, те са ми от приятелка, направени пак специално за моето момче. Тя е също майка на момченце аутист и както се вижда има златни ръце, майстор-сладкар е! Ама моят син така сладко си ги хапва, първо оглежда подробно всяка една и предпочита тези с количките и влакчетата. Той рядко харесва нова храна и затова за нас събитието е велико :)
Ако случайно на някой му се прииска да си поръча от нея нещо за някой празник, има поле за действие за всякакви празници.

ИзображениеIMG_3743 by my name is life, on Flickr

ИзображениеIMG_3744 by my name is life, on Flickr

Надявам се в следващите 2 месеца да имаме и едни други новини и те да са положителни, обмисляме да опитаме една нова терапия, но е малко сложно и трудно решение, защото има и възможен страничен ефект и затова още не сме решили напълно.

Толкова неща са ми на пръстите да напиша, ама нещо все ме спира да му се не знае, уж гледам да отсявам положителното в сивите дни, пък не винаги успявам.
Но колко малко е нужно на човек да разбере, че някой там е мислил за него, че му е драснал просто така едно писмо или замесил едни специални сладки и света някакси става по-друг.
Мисля си често защо някои хора са зли и си давам обяснение, че човек за да стане такъв, то е преживял нещо и на един му избива чивията за едно, друг за друго. Без среден вариант!
Няма вечер, в която да не стоя и да не мисля по някой философски въпрос, ама искам да не мисля, пък те мислите сами идват... Изглеждам може би не много нормална в някои очи, ама такава съм, какво да направя. Искам да променя някои неща в себе си, едни успявам, други все още не мога, трудно се върви срещу себе си. Но имам неща за поправка и разбирам, че когато успея да се справя и ми става много, много по-добре.
А когато аз съм добре, тогава му е по-добре и на моето момче, и на семейството ми, ако щете и на хората около мен.

Та това са моите Коледни разсъждения.
Бъдете здрави и добри, от лошотията и дребнавостта няма смисъл, рано или късно бумеранга се връща обратно!

Днес чух от Веселин Маринов на един много хубав концерт по телевизията: Направеното от вас добро кажете само на себе си, а ако го направят на вас го кажете на целият свят.
И казвам ви - стоплиха ме истинските неща-едно писмо, една честитка, едни сладкишчета и подаръчета за детето и най-вече факта, че някой е мислил за нас.
Благодаря!
troll

Re: Прочети ме, сподели ме...за различните хора

Мнение от troll »

Много хора мислят за вас, но писането е трудно, а материята деликатна.
Аз искам да ви представя Дерек!
Той е аутист и сляп.
Известен е като "музикалния IPod/компютър".
https://m.youtube.com/watch?v=mzDBFCvIvk4
Може да изсвири на пиано произволна мелодия, която чува за първи път, да я аранжира и изсвири и един куп други неща.
Понеже се смятам за честен се чувствам длъжен да кажа, че е братовчед на Камила Паркър-Боу.т.е. семейството не изпитва нужда.
Аз мога да говоря/пиша до утре в тази тема, но не смятам, че е целесъобразно.
Ще ви дам пример.
Според мен главната здача на здравната мрежа е да върне бързо човек на работа. Това може да не е чак толкоз полезно за него, но туй няма значение.
В този смисъл аутистите са болни.
За мен, те живеят в паралелна вселена, но туй на никой не му пука, щото не могат да правят палети и щайги, забивайки гвоздеи.
Надявам се да не съм ви обидил или наранил с разсъжденията си.
Ако е тъй, извинете.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5582
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1626 пъти
Получил благодарност: 1790 пъти

Re: Прочети ме, сподели ме...за различните хора

Мнение от Тутти »

Честито Рождество!С пожелание за сила,обич и търпение.
Чета в темата и си спомних,че когато преди две години аз се наложи да правя хелация заради наличие на огромни количества тежки метали,имаше в клиниката дечица,които също правеха тази процедура,защото тя се оказва революционно успешна за облекчаване на състоянието им.Хелцията представлява въвеждане на аминокиселини,които се свързват с тежките метали и така ги извеждат от организма.Променяха диетата на дечицата с аутизъм и също така им правеха един тест Imu Pro, при който се установява към кои храни и в каква степен имат хранителна алергия.Теста се изследваше в Германия.Обикновено тези състония се получават при невъзможност да се елиминират консервантите на живачна основа във ваксините.Тогава се развива и това състояние,така разбрах тогава.Някои деца не успяват да се справят с тази отрова.Може би затова има и родители,които отказват ваксини за децата си.
Диетата обаче при всички случаи влияе добре.Аз посещавах Detox center София,има и филиал в Бургас.Това е клиника, която работи с подобни клиники в Германия.Може поне по телефона да се насрочи час за консултация.Друга клиника,която отстранява последиците от ваксините е Vitamed в Габрово.Надявам се да е полезна информация за всеки,който има този проблем в семейството си.Това е алтернативен начин на лечение,но по мнение на одителите на дечицата,те се повлияваха много добре.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”