Meteo,гръм и мълнии!

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
sendi1966
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1195
Регистриран на: Апр 7, '13, 12:17
Местоположение: Хасково

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от sendi1966 »

Серена,аз се притеснявам за животинките и винаги гледам как да им помогна.
На врабчовците винаги гледам да има жито,макар че хранилките са затрупани от сняг-слагам на масата под беседката.
В последните дни гледам са се увеличили душиците.
Имаме си и едно улично кученце,за което цялата махала се грижим.Само не мога да разбера къде изчезва да спи през ноща :D
wenche

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от wenche »

Серена, природата е помислила как животните да оцелеят дори и без нашите грижи . Имат си дебели кожухчета и пухкави перушини да ги топлят, знаят къде да си намерят храна и подслон в гората и в градската джунгла, а имам наблюдения, че дори и те сякаш се радват на снега. Пък като им дадем и шепа храна. ..
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от ToBo »

Помислила е природата за животните :nod:
Вкъщи вече само кучето се радва на тая зима :lol:
На мен ми омръзна да чистя сняг и става като тая приказка с пантофките на принцесата :twisted: Аз го чистя през деня, а той трупа през нощта.
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 816 пъти
Получил благодарност: 1731 пъти

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от Мария Николова »

Всяко стръкче, всяко клонче, целите дървета са бели от скреж! Красота!!! :ieeee:
А вън е бърррррррр и красота! :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от venetka70 »

Все се чудя аз ли не уцелвам къде да чета и гледам за прогнозата за времето :hmmm: :hmmm:
Ей ти тая сутрин се бяха изтипосали в Нова и гръмко обещаха 20 градуса и слънце за Пловдив за днес. Викам си, тъкмо за Баба Марта време подходящо.
Обаче нъц- мъгелско, влажно и далеееч под 20 градуса, а часа е вече 11.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от Di_Va »

Вчера за половин час градушка и силен вятър, бяха помляни засадените два часа по-рано, домати и краставици :cry: :cry: :cry:
Днешният бърз преглед показа, че доматите имат шанс, но при краставички не виждам надежда! Черешите, с толкова много плод са като стреляни с дребни сачми и не знам какво ще стане с тях, клематисите са като бродирани, странно при розите не видях поражения, явно са по-държеливи. До много от растенията не стигнах, след ден, два ще идем да прегледаме щетите.
Не знам кога ще си проличи кое е оцеляло и кое загинало? :?: :hmmm:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от calico »

Дафе, ужасно е това с градушките :snif:
краставици разсади има по пазарите, и хубави и едри, пък и от тях много не трябват май. Виж с доматките е друго. Пръскай ги с нещо медно веднага- фунгуран, бордолезов, нещо синьо изобщо.

и им разпънете противоградушна мрежа отгоре, не е скъпо пък ти спестява много
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от milena02 »

Di_Va написа:Вчера за половин час градушка
Преди една година градината ми беше заприличала на зелена салата от точно такава градушка. Значи - както ти е казала Ани, медосъдържащ препарат, освен това, което е изброила, прибавям и Акробат Р. И аминокиселини задължително - Аминозол има в шишенца течен, има и пликчета с гранулки под друго търговско име. Това е за листно подохранване. Пръскаш през три-четири дена в началото, после един път на 10 дена. На мен това последното ми спаси навремето градината, беше помляна до основи. От Мишето го знам тоя акъл и се научих да капвам по малко Аминозол при всяко пръскане, то е като витамини за растенията. Лошото е, че черешите няма как да се възстановят :ufff:
GIOIA(Джоя)

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Дива,това е спасението,мед съдържащ фунгицид и аминокиселини :daaa:
И аз от опит :lol:
И ние на бързо метнахме вчера мрежата,привързана тук там преди дъжда,но ни се размина градушката.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Meteo,гръм и мълнии!

Мнение от Di_Va »

Благодаря ви за съветите и споделения опит :liubov: . Ще опитаме някакво пръскане, ама когато и както успеем.
Ани, ние се опитваме да се справяме с минимално присъствие и максимално технологично ;) - имаме капково, таймери на двете помпи за напояване, мулчиране върху капковото и на пътеките, дори лани си купих машинка за връзване на домати :D . Преди дни си говорихме, че можем да сложим засенчваща мрежа, която хем да пазизеленчуците от все по-силното слънце лятото, хем да е защита от градушка, не знам доколко оправдано е всичко това, за педесет корена домати и десетина краставици :)
Миленка, много е сложна тази схема, аз в събота отлитам за около месец и няма налична персона, която да проведе подобна спасителна акция, пък и се надяваме жертвите да са по-малко, от това, което ни се видя сутринта :stiskam: , утре вечер ще разбера.
Джоя такава буря беше, че не знам, дори да бяме успели с мрежите, дали вятърът нямаше да ги попилее. Добре, че при вас не е било толкова ветровито.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”