Усмихна ме това ....

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Усмихна ме това ....

Мнение от Ава_и_мама »

Права си, Мише, не сме чули. Затова пък сутринта по две гледани ТВ чух колко и как изписват училищата, за да издават фалшиви дипломи на български граждани с права. САМО и защото излезе закон, че шофьорски книжки се издават след 10 ти клас. Жалко, много е жалко!
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 49 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Усмихна ме това ....

Мнение от scleri »

Напълно съм съгласен с Миша. Българина се гордее с това което му кажат медиите, а не с това което е наистина повод за гордост.

Аз не съм идеален. Имам си много кусури, но последното в което мога да бъда обвиняван е в национален нихилизъм. Всяка хубава новина свързана с България ми дава повод да се усмихвам щастливо, но... Винаги има едно но. Специално за мен има разлика между това да се радваш и да се гордееш с нечии постижения. Няма как да се гордееш с нещо за което нямаш никакъв принос. Пример: Националния отбор по художествена гимнастика печели олимпийски медал. Български момичета подготвени от български треньори / на които България плаща заплати / тренирали в зали които им е осигурила българската държава. При награждаването свири българският химн, вдига се българското знаме. В този момент съм истински горд защото и аз съм, макар и микроскопична, но все пак частица от тази България която е дала на света тези момичета. Втори казус / Гришо, щото е актуален / Тренира сам на кортове в чужбина наема на които плаща от джоба си, с треньор който е на заплата при него. Масажисти, хотели, самолетни билети. Всичко е платено лично от него, или от спонсори които го спонсорират защото е талантлив, а не защото е българин. В един момент, след години къртовски труд, постига някакъв успех, и изведнъж става най - големия повод за гордост на всички българи. Да се гордееш с нещо което не си направил за мен е равносилно да си приписваш чужди успехи.
Аз имам братовчед който е в топ десет на най-добрите млади архитекти в Калифорния. На трийсет и пет години е, а го канят да чете лекции в една дузина университети в цял свят. Фирмата му се развива успешно. Има реализирани няколко големи проекта. И какво от това. Радвам се на успехите му разбира се но, с него могат да се гордеят майка му и баща му, както и преподавателите му които са го направили това което е.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Усмихна ме това ....

Мнение от Миша »

Склери, благодаря, че така добре си разбрал бързото ми малко несвързано емоционално прескачане от мисъл на мисъл. :tzvetentze:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 340 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Усмихна ме това ....

Мнение от Di_Va »

Склери, какно обикновено - право в десятката!
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8217
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Усмихна ме това ....

Мнение от дара »

Scleri,прав си ,но и не си особено прав ;) Гришо също играе за България,да ,аз не участвам с нищо за неговата подготовка,но той играе за България,всички знаят че той е Българин и се възхищават от един Българин.Така че,аз така разбирам нещата и съм горда с това момче.Гордостта от Гришо не ми пречи да се радвам и гордея за всеки Българин ,постигнал успехи,за децата от олимпиадите,за добрите ни специалисти в различни области и така,за тях също не съм допринесла с нищо лично,но това не ми пречи да им се радвам:tzvetentze:
bell

Re: Усмихна ме това ....

Мнение от bell »

scleri написа: Да се гордееш с нещо което не си направил за мен е равносилно да си приписваш чужди успехи.
Склери, не споря, а само те допълвам, но с мой си размисли.
За да стигнеш до националите по художествена гимнастика, за да си част от тях трябва детето да извърви дълъг път. Децата влизат в залите на 5-6 години, до 15-16 всичко е финансиране от родители. Няма такова нещо, като супер талант ако, детето не участва на всякакви състезания, непрестанни тренировки, всичко. От топката, бухалките, през трикото, спане, пътувания, участия всичко родителите плащат и сумите изобщо не са малки. Дълги изтощителни финансови години. И да, ако е много добро и се пребори и с "влиянието" на кръговете може да стигне до националите. Ако, разговаряш с родителите на децата ще чуеш другата истина, а тя не е много по-различна от тази на Григор и неговия баща.
Така е във всички области, дали ще е спорт, наука, изкуство.
Държава няма или дори подкрепата от нейна страна. Младите таланти трябва да се справят сами, чрез клубове, родители, учители, треньори. Хубавото е, че има раздвижване и в последните години и се прокарват пътеки.
Дали ще се гордеем, радваме или вълнуваме е въпрос на кой как го усеща. И все пак съм сигурна, всеки посгинал успех се радва, когато види радостта, гордостта или щастието в очите на сънародниците си. Защото, изначално той излиза, за да се вдигне българското знаме или да се каже България.
Миша написа: Колко от вас го прочетоха някъде и в колко новини го чухте?
Медиите са лешояди, Мише :snif: ще те възнесат, а после разпънат. Какво да ги коментираме...
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 49 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Усмихна ме това ....

Мнение от scleri »

дара написа:Scleri,прав си ,но и не си особено прав ;) Гришо също играе за България,да ,аз не участвам с нищо за неговата подготовка,но той играе за България,всички знаят че той е Българин и се възхищават от един Българин
Даре, сигурен съм че дори в България някои хора за първи път чуха за Гришо, а колко по света знаят, и се интересуват от това българин ли е или сърбин, или руснак?
Да си представим че си средностатистически българин, и не се интересуваш кой знае колко от тенис. Какъв по националност е номер 4 в АТР ранглистата Александър Зверев? Ама без да поглеждаш в Гугъл. Сигурен съм че от десет запитани случайни минувачи на улицата осем ще отговорят руснак . Е някой може да каже украинец или беларус, но само който се интересува от тенис знае че Зверев е немски тенисист роден и израсъл в Хамбург.
На нас ни се иска всички да знаят че Гришо е българин / на мен ми се иска да знаят и че е от Хасково, и че с майка му сме съученици, а с баща му сме ритали топка пред блока / ама надали.
Всички, или почни всички щяха да знаят че е българин ако след като му връчиха купата залата се изправи от уважение към българския химн и българското знаме. Това че в две, три интервюта той е споменал че се гордее от това че е българин едва ли са чули всички.
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 49 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Усмихна ме това ....

Мнение от scleri »

Вижте един папагал, патриот. Рецитира "Аз съм българче " по-добре от доста хора. / Е не очаквайте да чуете цялото стихотворение /
/ Още едни скоби. Записът е HD и можете да го гледате на цял екран. /

https://www.vbox7.com/play:3b1e258fe3
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 49 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Усмихна ме това ....

Мнение от scleri »

За малкото представители на по-слабия пол които влизат тук.

Да си спомнят казармените години, ако са имали късмет да служат в армията, и да им се порадва душата. На женска красота, но и на онова другото дето кара една мъжка душа да трепне.
Ако клипчето хареса и на дамите да знаят че в това няма нищо лошо.
Не правете опити за сравнение с Гергьовденския парад на нашата армия. Несравними неща са.

/ гледайте на цял екран. Няма да съжалявате. /


Аватар
Дим
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Фев 22, '19, 10:27
Местоположение: София-Д.Камарци
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Усмихна ме това ....

Мнение от Дим »

Раздвоена съм :hmmmmmm: :hmmmmmm: :hmmmmmm:
Харесвам военните паради .Мъжете виждат неща понятни за тях ,а аз чудесни момчета /не лигльовци/.
Та се питам-какво за Бога има в главите на тия момичета? Не казвам,че трябва да са задължително домакини ,но точно Армията???
А иначе е красиво изпълнение !!
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”