Обратно на село-нужни са корени!

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Julieta7777
Кана кафе
Мнения: 538
Регистриран на: Май 27, '14, 10:42
Местоположение: София - Княжево

Re: Обратно на село-нужни са корени!

Мнение от Julieta7777 »

Дааа, и без корени може, само душа да имаш за селото, като нещо живо, ценно, красиво и с бъдеще...
Ето една инициатива, коята подкрепям и може да представлява интерес за някого!

https://www.facebook.com/groups/1606318809652167/
Аватар
цер
Кафе с мляко
Мнения: 200
Регистриран на: Мар 18, '16, 14:48
Местоположение: Ловеч

Re: Обратно на село-нужни са корени!

Мнение от цер »

Скъпи,Мия и Бети,къде видяхте високомерие у мен ....?!?
ако съм засегнал някого със един факт от историята и демографията се извинявам
РОУЗ

Re: Обратно на село-нужни са корени!

Мнение от РОУЗ »

...слагаш човека в апартамент, оставяш го без работа, храниш го с майонеза, говориш му от дъжд на вятър и той е свършен!

https://chitanka.info/text/29545-dyrvo-bez-koren" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15868
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 834 пъти
Получил благодарност: 1682 пъти

Re: Обратно на село-нужни са корени!

Мнение от Гео, граф »

Примоция - за всеки градинар. Нема село, нема град 8-)

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Малката Ида

Re: Обратно на село-нужни са корени!

Мнение от Малката Ида »

РОУЗ написа:...слагаш човека в апартамент, оставяш го без работа, храниш го с майонеза, говориш му от дъжд на вятър и той е свършен!

https://chitanka.info/text/29545-dyrvo-bez-koren" onclick="window.open(this.href);return false;
Разплака ме :tzeluvka: благодаря :tzvetentze:
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1437
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 79 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Обратно на село-нужни са корени!

Мнение от katina »

mija написа:bettym, Цитат-Явно не съм само аз стигнала до този извод, защото заклетите "софиянци" са изкупили селските къщи в огромен периметър около София, качили са цените до небето и продължават да купуват даже доста далече от София.
Винаги съм се питала какво имате предвид с тези кавички и израза заклети "софиянци"?
Нали не си мислите, че София в далечното минало е била безлюдна, та няма как да има софиянци-кореняци?! :lol: :lol:
цер написа:
mija написа: Винаги съм се питала какво имате предвид с тези кавички и израза заклети "софиянци"?
Нали не си мислите, че София в далечното минало е била безлюдна, та няма как да има софиянци-кореняци?! :lol: :lol:
по времето на обесването на Апостола София е била между 12 и 15 хиляди човека
ето това са кореняк софиянците ;)
bettym написа:
цер написа:
mija написа: Винаги съм се питала какво имате предвид с тези кавички и израза заклети "софиянци"?
Нали не си мислите, че София в далечното минало е била безлюдна, та няма как да има софиянци-кореняци?! :lol: :lol:
по времето на обесването на Апостола София е била между 12 и 15 хиляди човека
ето това са кореняк софиянците ;)
Здравей, цер, като гледам, си отбелязала, че си от Ловеч, не разбирам високомерното ти изказване в стил "коренячка-софиянка", която се обръща към простата необразована селянка-провинциалистка, която не знае, че кореняци софиянци, видиш ли не е имало и преди и гледа столичаните от високо, щото не знаят да копат :lol:
Айде да не влизаме във високомерия и елитарност...на форума му дойдоха в повече всякакви глупости
Наистина му дойдоха в повече на форума всякакви глупости :svekurva: И тази е поредната глупост на обидена :hmmm: Ами bettym, що се косиш на цер, след като няма абсолютно нищо в неговото писание, което да обиди някого. По-скоро се сърди на mija, защото тя те пита защо слагаш софиянци в кавички, тъй като именно тя е заклета софиянка, което от своя страна не ù пречи да се занимава с градинарство :hihihi: :ieeee:
И какво значение има кой от къде е, та да му идва отвътре и да е обсебен от това хоби, което изобщо не е за всеки. Аз пък познавам хора от село, които бягат точно от така наречения селски труд и нищо не може да ги накара да се занимават с някакъв род градинарство :sdaaa:
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15868
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 834 пъти
Получил благодарност: 1682 пъти

Re: Обратно на село-нужни са корени!

Мнение от Гео, граф »

Не разбирам каква е разликата между кореняци, софиянци и останали... Говорим за цветари и градинари, а кой къде кОпа, за мен няма никакво значение. Живея в блок - копам пред блока. Иса пътува по два часа, за да стигне до Дивчовото и копа там. Тутти живее в къща и има двор, в който копа. И така всеки от нас чопли каквото си има. Обединява ни любовта към растенията, към красотата и природата, не ли :D !

Обединява, а не разделя :tzvetoman: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Обратно на село-нужни са корени!

Мнение от milena02 »

:lol: :lol: Тука пък се скарали за едни кавички... :lol: Моите приятели - и то точно израсналите в София, масово си накупиха къщи наоколо. Някои даже си продадоха апартаментите и се установиха на село. Мотивите, които най-често чувам, са: искам децата ми да потичат на чист въздух; не ги издържам вече тоя прахоляк и тия бензинови пари; бе имам нужда малко нещо да се пораздвижа; е, писна ми да се съобразявам с комшии; искам да си седна с книжката под асмата; то доматите от супермаркета не стават за ядене. Чувала съм и малко по-снобския вариант: всеки тузар работи в ситито, но живее в предградията. Радват ме всички аргументации, понеже наистина е по-приятно на село, но хората досега имаха куп предубеждения. Аз извадих късмет, че селската къща съм я наследила от баба ми. И друг късмет - че е на 15 км от София. Ако ми се налагаше да пътувам до там по-дълго, едва ли въобще бих направила градина. Съботно-неделните офанзиви не са ми на душата. Градината си иска ежедневно поддържане. Моля, ако съм пропуснала нейде запетайка, да не се карате! :lol:
Последно промяна от milena02 на Фев 21, '17, 15:43, променено общо 1 път.
Deleted User 5091

Re: Обратно на село-нужни са корени!

Мнение от Deleted User 5091 »

milena02, ние не се караме :tzeluvka:, дискутираме си :lol: и научаваме по нещо ново.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15868
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 834 пъти
Получил благодарност: 1682 пъти

Re: Обратно на село-нужни са корени!

Мнение от Гео, граф »

Такова нещо ми се случва редовно след пролетно чистене в градината :hmmm: . Как да не искам да живея на село и да имам градина там :snif: ...

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”