Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
si111
Баш кафе майстор
Мнения: 2044
Регистриран на: Дек 16, '09, 20:15
Местоположение: Fiji
Обратна връзка:

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от si111 »

Вчера си изпуснах джи-сема в кофата с вода за поливане на цветята. Снощи голямата снаха дотърча да ми остави втория си апарат, докато си купя мой. :liubov: Страааашно важен, не смея да го пипна, държа го само, ако някой ми звънне, щото и контактите ми не са в картата, а в удавения апарат... Ама никой не ми звъни, оплаках се на приятелка. Тя го взе и му усили звука, разгледа и 8 пропуснати обаждания... Ми като не звъни, а е на вибрация в чантата, как да го чуя? :ufff: Реших да си го държа в ръката и пред погледа, нищо че вече има звук, като идиотите дето не си говорят на живо помежду си, а си гледат в джи-семите, като зомбирани. Сега ги разбрах, сигурно и техните телефони за кратка връзка са удавени или по друг начин повредени.
Ама приказката ми не е за това. Отворила съм си тая вечер http://hobbykafe.com/" onclick="window.open(this.href);return false;, http://www.facebook.com" onclick="window.open(this.href);return false;, два сайта за африкански теменужки, един за възпитание на деца от 0 до 5 години, един преводач и една търсачка, и си разглеждам, и си се кефя. :angelche: Изведнъж, О ужас! Компютъра ми почва да пее силно някаква отвратителна мелодия... Опипках се, ама яко, щото преди две седмици пипнах гаден вирус. Сина ми два часа го чисти от компа и през цялото време дудна, че отварям де що някой ми прати, а аз и тогава пак некви цветарски неща си гледах... Изпотих се от притеснение и панически изключвах сайт подир сайт, ама натрапчивата мелодия не спираше... Накрая съкрушена, загасих компа. И тя спря. :nod:
Ами сега... След кратък размисъл, реших, все пак да пробвам „вируса”, преди да звънна на сина ми за помощ и ново нравоучително слово. Включвам... няма песен! Нахълтвам във ФБ и почва да пее много силно! :svekurva: В това време с крайчеца на окото забелязвам съобщение от един приятел, който знаеше драмите ми с телефона от предния ден: „Вдитни си телефона, звъня ти втори път вече!!!”
А телефона си стои до клавиатурата, ама приятелката ми, като включила звука, изключила вибрацията. :D :D :D
Аватар
bettyna1
Виенско кафе
Мнения: 310
Регистриран на: Окт 24, '11, 18:50
Местоположение: Нюрнберг

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от bettyna1 »

:D :D :D
Така е, Си, много напрежение образуват новите телефони :D
"Ако се съмняваш, направи още една крачка напред!"
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от Tanet »

От вчера в главата ми се въртят спомени с любимата ми баба, на която съм кръстена. Тя беше много колоритна и редовно ръсеше някакви смешки. Та един ден на гости ми беше една състудентка. Бяхме завършили отдавна и просто дойде да се видим. Ние сме 32-33г тогава , седим в дневната и си говорим. Баба и тя уж слуша пък по едно време вика: "Що не одити да си търсите мъже ами сте кукнали тука като стари моми." "Ами бабо къде да ги търсим, то няма, не ни харесват" "Ни шъ та харесват , ти нъл знайш куей туй нещу дет расте най-бържи на тоз свят? " "не бабо, не зная, кажи кое е /и двете вече ще избухнем в смях/", "ааа - казва баба подсмихвайки се и повдигайки едната си вежда - знайш ти знааайш, кат го побутнеш, побутнеш и са ококоря..." Тук вече не издържаме и прихваме.

Тя обичаше да седи на стол до кюмбето - имахме печка на брикети, пълен кошмар. Аз гледам някакъв екшън. В един момент почва яка стрелба и ...баба пада от стола. Печката и нагряла кокалите и тя заспала, добре не падна върху нея.

Гледа ме, че вземам дрехи за пералнята и вика "Тучка, ти подклади ли пиральнята"

Карам и се ,че плюе по килима семки все едно е на пейката на село - тя обичаше да яде фъстъци и семки, пък тя вика "айди , айди, стига си лопала кат мокра полъ у гъз".


Тя говореше по селски, но пишеше вярно, още си пазя писмата и през студентските години и едно с изпратени в него здравец, иглика , цвят от мушкато и теменужки - дето съм ги садила пред портата. Всяко писмо започваше със "Здравей мило и никога незабравимо Танче" и завършваше със "Червена бука, зелен бор, по-скоро очаквам отговор"
Колкото сме се ядосвали - щото то като остарее човек прави напук и бели, толкова и ни е било весело с нея.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от ljuboznatelna »

Мили спомени...
Моят дядо един ден ми обясняваше, че в стопанския двор сложили бодиГАРГИ , на него му беше непонятна думата Бодигард :D
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1436
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 64 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от katina »

Танче, голяма скица е била баба ти, симпатяга :dovolen: И моята баба беше много сладкодумна, много приказки ни е разказвала и истории от нейното детство, все в устата я гледахме :liubov: Почина на 90 год. без да боледува сериозно. Бяхме на гости за Коледа, изпрати ни до вратата на двора с пожелание пак да дойдем. След два дни отидохме да я погребем, не можехме да повярваме, че я няма вече :cry: Днес е задушница, Бог да я прости и всички наши близки :snif:
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от Гео, граф »

Е няма как да не копирам поста на Калико тук, още се смея с глас :lol: :lol: :lol: :lol: .......
calico написа:Абе девойки млади и умни, аз на кого казах, че нося самардала - сол, за Ноелче като дойде да й я дам, и че имам още свободни пакетчета, ако някой иска. И някой тогава поиска. И защо не ми напомнихте после, ами аз да разнасям всичката сол из половин България, и да си я върна всичката :ufff:, и даже да ми се разсипе из багажа :ufff:

ми аз самардала си имам :svekurva:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от Гео, граф »

Писахме си с Магдалена днес и й разказах последната ми ''гениална'' изцепка и тя ме нави да я публикувам. Ето я без съкращения:

''Аз със семената съм на "вие'' :sblush: . Хич ме няма с други думи. А най-лошото е, че и да засея нещо някъде, в 90% от случаите забравям или какво съм сяла, или къде съм го сяла :lol: :lol: :lol: . Обикновено резултата е плачевен, а още по-често - никакъв. Та твоето предложение за разсад го прегръщам горещо, както и теб, че го правиш :sbear: :sbear:... Което ме подсеща за последния ми гаф. Ще ти го разкажа, ама само на тебе, че ш'умра от срам да го разправям на всички в съответната тема. Пролетта намерих семена някакви - кой ми ги е дал, откъде, не ме питай. Насях ги прилежно на три-четири места, даже почти помнех къде... Е, поникнаха. Хм, едни ми ти хубави зелени листа, бързо растат. И все по-малко ми приличат на цветя :hmmm: ... Ей тук около цъфналите дребосъчести агератумчета:

Изображение

Преди време минава покрай мен една съседка и вика: Абе, комши, няма ли да оплевиш тоя троскот? А аз стоя като тресната :shock: и мънкам, че не е троскот, че трябва да е китка някаква, обаче ме гложди отвътре... Минаха няколко дни, аз внимателно наблюдавам развитието на така набедената ''китка'' и когато видях оформящото се характерно съцветие, бързо-бързо започнах да плевя. Ама ти плевила ли си троскот? Той брати :shock: ! Ама как само брати - на 20, на 30 см от растение до растение... Е иде ми да фана лопатата и да изрина цялата леха :ufff: :ufff: :ufff: И не съм сяла на едно място, естествено... Да се смееш ли, да ревеш ли :eeeh: :lol: :lol: :lol: :lol:...''

Размислих се по казуса и май се сетих нещо - пролетта една колежка ми даде някакви семена да си подсея оплешивялата тревица, дето се бори с мъха след ланшните дъждове. Та май това съм насяла... :hmmm:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от ljuboznatelna »

Не прилича на троскот, ама си иска плевене :)

ММ ми носи от битака разни ненужни неща, един ден се връща с една поокъсана кошница от шума някаква. Оставя я на шахтата пред прозореца дето ни е, котките се редуват да спят вътре и аз по някое време забелязвам, че вътре има гумено ярко гущерче. Вечерта гущерчето вече се търкаля по земята и аз го вдигам на шахтата. И часът наближава полунощ, ММ излиза с фенера за последно да заключи, и го чувам че вика, шепнешком. Това викане не може да се опише, но ако някой ваш близък спи, а вие трябва да извикате нещо, нали знаете как се прави :dovolen: И вика: Елате, елате бързо да видите едно интересно животно! Аз имах работа някаква и сръгвам малкия да отива бързо и да докладва дали си струва да ходя и аз. Дребния и той "вика" шепнешком - Ела, ела да го видиш! И аз тииихичко отварям вратата, да не стресна интересното животно и гледам моите мъже насочили фенера право в очите му , наведени напред и го гледат! $Тихо, казват, да не го стреснеш! Ама гледат зеленото гумено гущерче естествено! :lol: :lol: :lol:
Аватар
si111
Баш кафе майстор
Мнения: 2044
Регистриран на: Дек 16, '09, 20:15
Местоположение: Fiji
Обратна връзка:

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от si111 »

Люб, признай си, че е било номер от тяхна страна... :D
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от ljuboznatelna »

И аз в началото реших че ММ ме будалка, но той така изненадано ме погледна като се разсмях! :) Купил чантата, а гущера не видял.
Сега като чета в неуместната дизайнерска тема за игуаната на Тобо все за гущера се сещам и ме избива на смях :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”