Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8439
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 566 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от Shami »

История за доброто.
Всеки разбира доброто по различен начин ,аз го разбирам така.
Правиш нещо на някого или за някого,и забравяш ,тоест не го афишираш пред никого,и не очакваш да те погалят по перото след това :lol:
Обаче какво се случва при мене.
Една приятелка ,харесва бебешкото креватче в което съм отгледала две деца и ми го поисква.Аз и обещавам.като роди ще и го дам при това без пари.
Речено сторено ,тя ражда и аз и го давам.без да очаквам нищо в замяна,но забравям да я предупредя да си мълчи за услугата.
Е почти целият квартал разбра,тя така се хвалеше на всеки ,явно не и се беше случвало да и дадът нещо просто ей така.
Всички ме хвалеха ,а аз само мънках нещо под нос и кимах с глава.Минава се седмица и леля на съпругът ми се обажда по телефона,че имат една пералня,която не им трябва,
било и се развалило бутончето дето се отваря вратичката ,но си работи и да я вземем ако искаме,че тогава бяхме без пералня.Естествено пак всички разбират за случката от моята дружка и ахкат ,как се връща доброто.
Намираме бусче и мъжът ми отива да вземе пералнята.Тя се намирала на площадката на етажа на леля му.Носят пералнята у дома и аз щастлива и се обаждам да и благодря и да я поразпитам за програмите на пране.
Обаче се оказва ,че сме взели грешната пералня :shock: Те били две ,едната била в сутерена ,другата на етажа и мъжът ми не е разбрал правилно и взел по старата.Пак се викат приятелите с бусчето и хващат в обратна посока.
Домъкват ми супер модерна пералня ,много скъпа ,съвсем нова на две три пранета.Мъж ми хвърчи до магазина ,купува копче за пет лева и воала ,Самсунгът тръгва.
Аз съм с две перални ,а всички са в шок за силата на доброто и как двоино се връща.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от Daniela Pargu »

Shami, имаш талант на разказвач :daaa:
Хеле за заека :lol: :lol:
Разказвай ощее! :dovolen:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от Гео, граф »

Шами, къде беше до сега, та си траеше, мъ :svekurva: ??? ... Давай :arrow:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8439
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 566 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от Shami »

Благодаря ви момичета ,стоплихте ми сърцето. :sheart: Тъкмо ми се наложи да проведа няколко трудни разговора,за да защитя моята зълва,болна е със синдрома на Даун .Няма да ви натоварвам ,това е за друга тема.
Подозирам обаче ,че тук има много скрити таланти ,обичащи да пишат, а си траят.Момичета пишете смело :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8439
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 566 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от Shami »

Чакайте,сега ще ви разкажа,как миналата година за първи път съжалих,че съм садила рози :lol
Един блажен ден.
До преди година през лятото ,много често,да не кажа почти през ден в нас се провеждаше,кврталния алкохолен форум. :lol:
Още от къмто обяд започваха да идват кварталните пияндурковци и се настаняваха на масата в края на двора, понякога свеки вадеше ракията, но често и те самите си носеха.
Завързваха дълги разговори от които можеше да разбереш ,кой в квартала с кого се е съвукуплявал и тем подобни .Абе бяха доста добре информирани. :lol: :lol:
Когато групичката е в нас ,аз избягвам да съм навън,неудобно ми е някак и си седя вътре.Обаче някои път ми писва и излизам на двора да си работя.Така един ден отново излизам.
взимам мотиката и почвам.Естествено никои не ми помага ,но затова пък всички ме зяпат с премрежени погледи.Забелязала погледите им,аз си викам,че тия така са се напили че сигурнио им приличам на някоя мацка от нощтния канал,такива лиги точат :lol: и решавам много ,много да не се навеждам с гръб към тях.Затова пък разговора върви и аз с мотичето леко ,леко се приближавам към тях да доловя по ясно информацията,като на моменти даже спирам
и с невярващ поглед питам,ама наистина ли се е случило и всички още по разпалено продължават да разказват клюката. :lol:
Всичко си вървеше много добре,докато мъжът ми които работи нощтна смяна не се събуди .Купил си беше наскоро пушка ,от тия ловджийските с сачми.Решава да излезе да постреля ,да си припомнел някакви казармени години.Нарежда си кенчета и почва да стреля,при което почват да хвърчат сачми навсякаде,всички котки се разбягват,кучето се скрива в колибата си,а аз се хвърлям в близкия розов храст.Тогава започвам да съжалявам за разарската си мания,ама наистина .Започвам и да се моля да не вземе да дойде майка ми точно по това време,че кенчетата така бяха наредени на ъгъла на къщата ,че ако някои влезе и не чуеш потртата да се отваря ,спокоино можеше да го уцелиш.З атова отвреме навреме се надигах от храста и се провиквах на мъжът ми да внимава да не влезе някой.Иди после обясняваи в полицията ,че зетят не е искал да уцели тъщата.Пиандурковците и те прилегнали почти на масата ,обаче не се дават ,даже сипят възклицания от рода на браво уцели от раз,макар че от такова растояние какво виждаха изобщо незнам.Тъкмо мъжът ми престана да стреля и аз се показвам от укритието и някои от компанията решава и той да опита при което аз доброволно се връщам в храста.За по точна информация ,храста е Леиди оф Шалот три годишна и много боде.Тогава и за първи път се зарадвах ,че децата не се отделят от компа и си седят вътре.
Как ми се иска да се върнат тези хубави дни .
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13526
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 159 пъти
Получил благодарност: 258 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от kim »

Shami :srofl: :srofl: :srofl:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8439
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 566 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от Shami »

Момичета ,аз да ви кажа пак за доброто.Може невероятно да ви звучи и аз съм шашната ,но то се връща при това двоино.
Сега ще ви кажа накратко.
Преди две седмици дадох старите учебници на малкият си син ,по точно подарих ,на една жена с дете една година по малко от моя син.Учебниците са втора ръка купувани ,има и нови купувани,че тогава не можах да намеря всички втора употеба и ми се наложи да купувам нови.Всяка година ги подарявам,като редувам две жени едната година давам на едната,другата на другата,да няма сърдити.
Не си мислете,че имам пари за да си го позволя,просто ги давам безвъзмездно и точка,забравям,не очаквам нито благодарности нито даже говорим по този въпрос с тях.А и не ги познавам толкова добре,не са ми приятелки.
Даже аз ги търся за да им ги дам.Но сега очаквам печка ,готварска голяма с фурна два газови и два обикновени котлона,верно втора ръка е ,но идва от много богато семеиство.Значи забележете следното ,печката е обещана точно когато съм дала учебниците,простоММ е забравил да ме информира тогава,каза ми го тази сутрин,че скоро ще ни я докара самият човек.
Изумена съм ,шашната съм и незнам вече какво да си мисля.Просто при мен странностите продължават.
Забравих да напиша,печката ни я подаряват :shock:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8439
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 566 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от Shami »

Боже момичета ,сега като се замисля така пристигнаха и два хладилника,единият преди две години а другият това лято,Подариха ни ги различни хора ,даже аз отказах кухненските шкафове ,а трябваше да ги взема.Тогава пък ММ се изяви,като подари почти нов бегач на едно семеиство,те ахнаха изумени.
Чак сега си давам сметка колко неща съм отказала,че има и още.Просто има много добри и свестни хора .
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от Гео, граф »

Начи все си мислех, че дивотията и характерното ми мръдване са дошли с годините, ама не било така. Днес майка ми ми разказа случай от древното ми детство, в който отново съм главен герой с нетрадиционни постъпки. По случай 8 март триумфално съм ѝ подарила четка за бръснене, добре опакована и с панделка от стар букет. Пред цялата колегия в лабораторията, където работеше. Съответно хората изригват в бурен смях, а аз хладнокръвно им обяснявам, че подаръка си е съвсем на място, защото ми е писнало да слушам как баща ми се сърди всеки път, когато тя си боядисва косата с неговата. По този повод се сетих как преди години подарих на шефа на фирмата, който ми беше един от най-добрите приятели, елегантен комплект за бръснене - четка и самобръсначка с махагонови дръжки на изящна поставка. Само дето той винаги носеше брада :hmmm: ... Обаче комплекта беше много красив :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
sendi1966
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1195
Регистриран на: Апр 7, '13, 12:17
Местоположение: Хасково

Re: Трагикомични, каръшки, безумни случки от битието ни

Мнение от sendi1966 »

Гео,тук видя ли твоето име и веднага бързам да прочета :D
Пълна си с лафове и премеждия :D :tzeluvka: :gush:
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”