Дневник на пишман градинаря

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
elitka
Виенско кафе
Мнения: 371
Регистриран на: Окт 12, '16, 12:51

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от elitka »

Е, тая тема е върха - поучителна, но май повече забавна :lol:
Ето и моят последен пишманлък. Много исках да си имам пауловния, ама много, ама и аз незнам защо :lol: И реших да си взема от китайския сайт семена. Пристигат семената - много нещо :shock: две пакетчета по 500 (поне така пишеше на пакетчетата), пък те едни хвърчащи полупрозрачни люспички ... луда работа :lol:
И така чета аз инструкциите - посипват се върху почвата и без да се зариват само се напръскват с вода. Така и направих, а като ги напръсках с водата, люспичките съвсем ми се изгубиха от погледа. Поставих саксийката от вътрешната страна на перваза на прозореца - да е на светло. Зачаках аз да изникне нещо, да ама НЕ. Чаках повече от две седмици и един ден синът ми, отваряйки прозореца, бутнал саксията и тя се изсипала на земята :ufff: . Няма нищо, рекох си, имам още едно пакетче. Повторих същата процедура и пак сложих саксията на същото място, пак чаках две седмици и естествено пак я сполетя същата съдба тази саксия, но този път аз я бутнах отваряйки прозореца :svekurva: Не и било писано на тази пауловния да изникне у нас :lol: . Смешното е, че събрах пръстта от земята с метлата и пак я сложих в саксията. Сега саксийката е на терасата с някакви загадъчни луковички засадени в нея и ще умра от смях, ако покрай луковичките някой ден изникне и някоя злощастна пауловния :liubov2:
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от Denis »

Ей това ми е любимо :D
Всъщност всички градинари-цветари много си приличат :D

https://www.flickr.com/photos/22367625@ ... 329169584/

Сори,
че е линк - но албума на автора е във Фликр /не, че няма начин да се качат тук, но все пак... не ми се ще/, и
че е на английски - но без карикатурите, само текста да се преведе, губят се нещата /то и без високо ниво на чужди езици нещата са ясни :lol: /

пп.Особено - градинар /пишман/ - на път, как брои растенията, плановете за нова година и най-краткия път от точка А до точка В, ииии всичките.
Безценни, пълно припознаване :lol:
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от clock »

Ха ха ха, Denis, това е страхотно! :lol: :lol: :lol: Все си мислих, че сме единствени, но явно тази лудост няма граници :lol: И симптомите еднакви! Как се смях на това - не две колички почва, няколко камиона ми трябват :lol: :lol: :lol: Безценно! Смях се от сърце!
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8439
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 566 пъти

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от Shami »

Местя се от другата тема тук,явно съм за тази. :lol:
След като изгледах няколко клипчета за сантолина,установих,че не става за измежду рози,по нисичка е.Обаче пък случайно попаднах на един клип на една рускиня,става въпрос за това, какво никога да не садим в градината.Взех си поука,направо жал ми стана като видях с какво се бори.
А аз си търсех точно нещо такова,да пречи на плевелите да растат. :lol: Направо щях да се довърша. :lol:
Ето и клипчето
www.youtube.com/watch?v=njxWbdL21S8&ab_ ... маяУсадьба
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от Миша »

Нямам време да коментирам, но категорично не съм съгласна!!! Първо- много трудно се самозасява, да не кажа почти не се самозасява, второ - не пречи на другите растения да избият, напротив, поддържа равномерна влажност , един вид мулч, и оттам растенията се развиват по-добре, трето и така нататък- има повърхностни корени, които не задушават другите многогодишни, и следващо не знам кое подред - то две хубави работи няма, или ще прочиства тук-там, ако е станал много гъст килим, или ще се гъзурчи да плеви бурен, въпрос на гледна точка
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от tili »

Миша написа: Апр 5, '18, 11:47 Нямам време да коментирам, но категорично не съм съгласна!!! Първо- много трудно се самозасява, да не кажа почти не се самозасява, второ - не пречи на другите растения да избият, напротив, поддържа равномерна влажност , един вид мулч, и оттам растенията се развиват по-добре, трето и така нататък- има повърхностни корени, които не задушават другите многогодишни, и следващо не знам кое подред - то две хубави работи няма, или ще прочиства тук-там, ако е станал много гъст килим, или ще се гъзурчи да плеви бурен, въпрос на гледна точка
Това нали е дребното седумче, което ти ми наскуба, Мише? Расте си кротко и ми се щеше да е по-инвазивно :)
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от Миша »

Същото, като дойдеш ще наскубем още
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 171 пъти
Получил благодарност: 150 пъти

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от marka »

Потвърждавам казаното от Миша. Покрива много добре и ако решиш да го махаш, няма проблем защото има повърхностни корени и се маха много по-лесно от бурените и тревата. Въобще не е трудно да бъде контролирано.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от calico »

тая от клипа е луда, чак да пресява пръстта
това седумче е толкова безобидно, че повече няма накъде
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8439
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 566 пъти

Re: Дневник на пишман градинаря

Мнение от Shami »

Щом всички казвате,че това седумче е безобидно,то имам ви доверие и смело мога да си го засадя.Стига да го намеря.
Ето на тези снимки от един руски форум бях попаднала от преди и бях харесала идеята на тази жена.Търсих я за да видите,дали за същото седумче става въпрос.На мен ми харесва така да ми е зелено между растенията.
Изображение

Изображение
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”