Липсва ми

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Липсва ми

Мнение от Tanet »

wenche написа:Вие сте образи невъзможни :tzeluvka: :tzeluvka: С какво заслужихме да ви имаме :gush: :tzeluvka: :gush: :tzeluvka: :gush:
отговора е с цитат от Алиса:
Ти си луд. Откачен! Не си наред с главата... но ще ти кажа нещо... точно тези хора, са най-добрите на света.

"- Но аз не искам да бъда сред луди хора.

- О, нямаш избор. Тук всички сме луди. Аз съм луд. Ти си луда.

- Откъде знаеш, че съм луда?

- Трябва да си. Иначе нямаше да си тук."

Милен, ой и Яворов споменаваше нещо за някаква нива ама с житни декоративни ли, с лавандули ли, не разбрах. А пък Алеко разправяше за някакъв бай /то напоследък всякакви байовци се навъдиха / дето разнасял розово масло ли, рози на гол корен ли и това не разбрах ;) :tzvetentze:
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
viktoriaivanova
Кафевар/ка/
Мнения: 841
Регистриран на: Мар 22, '13, 13:35
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Липсва ми

Мнение от viktoriaivanova »

"Да му се обадя ли пак? Йовков пък изпрати препоръчително писмо за някой си Люцкан... :hmmm: Някой да го познава?" milena02

Миленски, обаждай се, де!

Че не смогвам да приема всички обаждания.

Емануил Попдимитров ни заръча по празниците - " И там на гергеф под трендафил да шиеш". Таман навреме, я вадете гергефите, че трендафилите цъфнаха.
Станка Пенчева ни подканя да "Разцъфтяваме като горди кринове". Ами време е, хемерокалисите сега тръгват , пък ние сме си заман цъфнали.
Елисавета Багряна пък иска "Да се превърна на дръвче, на глогина". И това е навременно, за да ни подсети , че овошките трябва да се пръскат.
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Липсва ми

Мнение от milena02 »

Ох, преди да посрещна Алеко Константинов, трябва да тичам да правя репортаж от градината на Ноелита. После ще го сваля Щастливеца от трена. Той е много развълнуван, понеже е имал поредна среща с героя си и ще ни разкаже за "Бай Трольо в разсадника". Крещял там: "Цветар! Цвет-ааар!" и се държал безобразно.

ПП Като чувам как трещи навън и каква буря се задава... това ще е един доста необикновен репортаж! :hmmm: Ама вече съм уговорила фотографи, шофьори и хапаратура и ако ще цунами и торнадо да ни връхлетят, след пет минути потегляме. :ufff: То на Марко Тотев и на кукундрилите все той ще се случи... :ufff:
Последно промяна от milena02 на Май 5, '17, 14:03, променено общо 1 път.
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Липсва ми

Мнение от Tanet »

Ехее, ми то всичките класици за почетни членове в тоз форум, че те всички за китки писали /е някои не много за мирисане/ и китки възпявали :lol: .Пък ние като техни наследници да му мислим как ще продължим делото и няма да ги посрамваме. И така
"Върви народе зарозени, към цветни бъднини върви
със Дарби или Казанова градините си украси..."

Тичай Миленски към Ноелита, пари трябват за копането дето ще съм главно действщо лице. Ще трябват и реквизити и статици, направо лети :tzvetoman:

ПП Танюшка-Белушка и Раченушка-Слабушка-как ви звучи, а?
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Липсва ми

Мнение от milena02 »

:D :D :D Идеално. Допълвам - Ноел Боровеца. Или Боровката... :hmmm:
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Липсва ми

Мнение от Tanet »

Ноел БорОвцата или Боровцата.
Сега свързах, че Танюшка-Белушка е нарамила БЕЛ фактичски щото храстореза не и отива на името, а Раченушка -Слабушка сигурно е прекалила със сладкото от рози и затуй е тъй изпосталяла и изнемощяла и неща за рози и да чува :lol:
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15881
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 1705 пъти

Re: Липсва ми

Мнение от Гео, граф »

Начи крави и волове дЕцата не са виждали на живо, саде виртуални. Ама нашенците се не занимават само с оранье, ми отбират и от францушки убавини. Е ся да ви разправям те таа те история:

Наше село е на баир. От връо се види доло, от доло връо се не види. У доло е градината на Венче, у градината си Венче вади шисти за дзиданье на дувар. У работен ден си дзида дуваро сама, а у благ ден си делят каменьете с комшийката и сяка дзида от свойта си страна. Едно време Венче и комшийката се караа, караа - щеа очи да си изповадат, а сега от них по-големи приятели и у околията нема. Караа се они по две причини, да кажем: комшийката мразеше Венче, че има великанска красотна книфофия, африкански пламък от Мадагаскар, Венче мразеше комшийката че ѝ наводнява дворо, га източва басейно у дома си. Па като зафана комшуто да пуска водата само га требе да се полива, а нашта ѝ даде коренче от мадагаскарскио бурень и они се сдобриа, та зеа заедно да дзидат.
Нали рекъл некой: „Сговорна дружина и у петок заедно дувар дзида“ — те и они така.
У селото има трима цветарье, двамата са у затворо за краднене на китки - третио че иде, га дойдат они да го сменат.

На баиро на връо живеят Миленини, а у доло на крайо — Геови.
Милена е най-убава мома у село. Нема кръст оти е тънка кат фиданка-ранозрейка, от врато до доле кат слаботелесна Венета МилоВска. Само един кусур има, че като копа дупки за рози, ги праи метър на метър и бая често бута кочината на попо, ама кой това ти гледа. Човек без кусур не може!
Зашнал се е акъло на Гео по розите Миленини. Она у доло живее, а мислите ѝ се по връо одат, като овци по каменяк. Другата на връо живее, ама чак у доло гюловете ѝ греят. Като месечинки над вир — и отгоре светат, и отдоле.
Гео па е манечко, трътлесто и късокрако - жуже ѝ под четало минува. Я сал чакам да се накръстосат нийните рози с теа на Милена, да видим каков Крали Дарбко че се пръкне от них!
То убаво, ама на Милена новио ѝ каков е… Лелее!
Еднаж улезнала Гео на Миленини у градината, па се скрила в търняко - дебне резник да си резне, и то от старинен гюл. Съгледал я новио, па ѝ окне:
— Чекай, графульо, да те питам, що тражиш у овесо!
— Ветаро ми дууна разсадите, та влезох да ги зема — отговори Гео.
— Я тоя ветър, така и така, декато може да ти земе разсадите от доло, та да ги фърли на връо!
— У, мило, оти па да не може — обади се Милена. — Мене оня ден ми грабна шамията, та чак у Геови на бобо на притките!
— Е, па? — запита лютото Миленино либе.
— Па слезем язе да я земем, а ветаро духне пак, та ме сбори на Геови зад плевнико, па ми дигна и лилиумите, и клематисите, и делфиниумите...
— Мълчи мари! — окна новио. — Тоя ветър едно време ме доведе у дома ти!

Край
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Липсва ми

Мнение от Tanet »

Ама как край бе Гео, таман се нагнездих за увлекателно четени и ти край. Давай нататък и не се помотвай, аз ако бях щях да отскоча до връо от гулаша на Венчуйчин ММ да открадна щото нали той готви докат Венче вади шистите, ъхъм :hihihi: .
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 345 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Липсва ми

Мнение от Di_Va »

О, Гео :liubov: , този диалект ми е толкова много любим! Разчувства ме, да знаеш! :tzvetentze: ]
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 529
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 83 пъти
Получил благодарност: 88 пъти

Re: Липсва ми

Мнение от qn4eto »

Малеееееееееееее, тука става еднааа.... Ама нямам време сега да чета. Вие сте луди, ба хора, ще ме накарате да си зарежа работата утре, та да ви изчета....Ама сте страхотни - поне от малкото, което успях да прочета. Продължавайте! :gush: :liubov:
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”