Липсва ми

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
berta
Kафенце
Мнения: 45
Регистриран на: Юни 11, '16, 11:50

Re: Липсва ми

Мнение от berta »

Муза, муза е нужна за всяко едно вдъхновение,
която да ти развихри перото ,
и нареди мислите ти в стихотворение.... :mrgreen:

Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Липсва ми

Мнение от Гео, граф »

Така начи... да се отчета аз, щото Агента... хм,хм... ми не е навехната вече ръката - това се оправи. Сега. Е. Нахапана. От. Котараци... Мълча :slips: :slips: :sgiggle: :srofl: :srofl: ... Изображение... Ми не мога да се сдържа пък, ко да прая, смешно си е :sgiggle: ...

Стига толкова гаври с другарчето, то само ще си разкаже, то обича :nod: . Истината е, че макар и тежко ранена, нашата Агентка не спира да действа. Упълномощи ме да доведа до знанието ви, че води трудни преговори с колосите Паисий, хановете Крум Страшний и Омуртаг Строителя... Абе ш'видите вие, тя ш'доде със 'се музата в компле :angelche: :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
bettym
Виенско кафе
Мнения: 442
Регистриран на: Яну 17, '13, 11:24
Местоположение: Плевен

Re: Липсва ми

Мнение от bettym »

Ще чакам да ви видя в Кавала вдъхновени, накипрени и подръка с Омуртаг ли....Крум ли, а защо не Симеон, който последно като се видяхме, ми прошепна тайничко

".....Прочее преди цветарите нямаха форуми, но бидейки езичници, четяха и гадаеха с черти и бодли.

Когато се просветиха, бяха принудени да четат холандските, полските, белгийските и прочие сайтове с римски букви и Google преводач без устроение.
Но как може да се пише и разбере добре с преводач: THE GENEROUS GARDENER или TEASING GEORGIA, или CRAZY FOR YOU, или
Munsted wood, или Winchester cathedral, или Gloria Dei, или Eyes for you, или Omoshiro или Armandii (arm. Apple Blossom), или Amber Sun/Syn. Sonne des Allgäu и други тям подобни. И така беше много години.
След това човеколюбецът Бог, който урежда всичко и който не оставя човешкия род без разум, но всички привежда към разум и спасение, смили се над човешкия род, изпрати му Светия форум, наречен HobbyKafe, праведно и истинолюбиво място, и той им състави мноооооого списъци с поръчки......"
Аз също толкова тайничко кимнах, съгласих се и сега....съм в очакване :D
viktoriaivanova
Кафевар/ка/
Мнения: 841
Регистриран на: Мар 22, '13, 13:35
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Липсва ми

Мнение от viktoriaivanova »

СРЕЩА В КАВАЛА

ДАЛ цветарския форум организира
на балканска цветна среща, на панаира.
Новия й дом подобаващо да осветиме -
та светлина и доброта около него да има!
В Кавала - град от VIIвек преди Новата ера.
Народите ни свързани са в гръцко-българската завера.
Ще видим известния Камарес акведукт -
на архитектурното строителство продукт.
Ще завъртим сиртаки във една таверна,
на традициите тамошни сме абсолютно верни.
На остров Тасос ще ни вейне вятър с ферибота,
там узо и риба ще вкусиме с охота!
/ Пък Виктория на Никос Казандзакис се прекланя!
В него и във Зорба гъркът влюбена е не от лани! /
Ех, ДАЛ, ДАЛ, наша съфорумке цветна!
Приеми в аванс този скромен привет!
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Липсва ми

Мнение от milena02 »

bettym написа: Къде са ви международните гости, а нашите?
Вие си нямате представа какво е да си организатор! Като агент ме раниха в две опасни мисии - едната беше в проучването на нов офис на Еконт, другата - докато уреждах спора за подялба на територия между котараци, представителите на две суверенни държави. В неделя се върнах от международен симпозиум и веднага съм по летищата и гарите да посрещам новите членове на форума. Чакайте, че първият гост е извадил едно гъше перо и ако не му отстъпя място, ще ме мушне с него. Айде, бай Паисие, заповядай:

„О, неразумни и юроде! Поради что се срамиш да се наречеш форумец и не пишеш, и не говориш на ботанически език? Или градинарите не са били славни и прочути по цялата земя и много пъти са взимали резници от силни троянци и от мъдри гърци в Кавала. От целия градинарски род най-славни са били форумците от ХобиКафе, първо те са се нарекли розари, първо те са имали Дарби, първо те са кръстосали джанка с клематис, най-много земя те са разкопали. Така от целия градинарски род били най-силни и най-почитани и първите форумски дворове и просияли от ХобиКафето коренища и разсади, както и за това подред написах в тая история.
Деца мои, пристигнах, за да ви дам напътствени слова, понеже навремето бях изправен пред същата отговорност - да вразумя юрода, който се сърди и да го подкокоросам да не се. Тогава делото ми свърши работа. Надявам се и сега да съм полезен. Настанил съм се в едно скромно манастирче и няма да мръдна от тук, докато не ви видя обединени и силни. Моля само, който има гъски, да ми оскубе малко пера, че са ми на привършване. От кокошки също стават.

Паисий Хилендарски
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Липсва ми

Мнение от Tanet »

Тю, вчера дадох кокошите за опашки на великденски пилета от тесто в детската градина. То гъските май вече са кът ама пък от щрауси и фазани по-може да се намерят, ти Паисие само не губи вдъхновение да напътстваш и сплотяваш юрода, пера ще намерим.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Липсва ми

Мнение от milena02 »

Κα[ν]α συβιγη Ωμο<μο>ρταγ ις τον παλεον υκον αυτου μενο(ν) επυησεν υπερφυμον υκο(ν) ις τον Δανουβην κ(ε) αναμεσα τον δυο υκο(ν) τον πανφυμο(ν) καταμετρησας ις τιν μεσην επυισα τουμβαν κε απο τιν αυτη(ν) μεσην της τουμβας εος την αυλι(ν) μου την αρχεα(ν) ισιν οργηε μυριαδες β' κ(ε) επι τον Δανουβιν ισην οργιες μυριαδες β'. το δε αυτο τουβι(ν) εστιν πανφυμο(ν) κ(ε) μετρισα(ν)τες τιν γιν επυισα τα γραματα ταυτα. ο ανθροπος κ(ε) καλα ζον αποθνισκι κε αλος γενατε κε ινα ο εσχατον γηνομενος ταυτα θεορον υπομνησκετε τον πυισαντα αυτο. το δε ονομα του αρχοντος εστην Ωμορταγ καν(ν)α συβιγη· ο Θ(εο)ς αξηοσι αυτον ζισε ετη ρ'. “

Здравейте, мои наследници на градинарското величие! Близкият ми приятел – философът Хераклит, с който си пием редовно амброзията, се похвали на чашка, че е станал почетен член на вашия форум и ви напътства с мъдростта си. Били сте му наскоро и на гости в неговите земи. Бря! – замислих се. – Хери го канят, мене – не. Я да ида аз да си нагледам великото племе, да му драсна някой и друг пост на дувара, пък може и мен да ме удостоят с честта да стана форумец. Аз какви работи съм правил навремето… Ехей! Що охлюв съм изморил, що територии съм разкопал с мотиката, що чужди котараци съм изпъдил и що колони съм изписал с чалъми градинарски, това и комшията Питагор не може му улови сметката.

Ще преведа горното си послание, че Хери и Пит ми казаха, че ви няма хич по древните езици.

„Кан сюбиги Омортаг, обитавайки в небесния си дом, направи преславен дом във форум ХобиКафе и по средата на двата всеславни дома, като измерих (разстоянието между розите), направих на средата алпинеум и от самата среда на алпинеума до старата ми райска градина има 20 000 разтега и до ХобиКафето има 20 000 разтега. Самият алпинеум е всеславен и след като измерих двора, издълбах на дувара този надпис. Човек и добре да сади, цветята умират и други се раждат. Нека садящите по-късно, като гледат тоз надпис, да си спомнят за оногова, който им е дал резници и семена. А името на архонта е Омортаг, кан сюбиги. Нека Бог да го удостои да стане член на ХобиКафе.“

С любов:
Чичо ви Омчо

ПП Чух, че Паисий бил тука. Ми това е то – младите винаги ни изпреварват. На това момче как пък не му омръзна да дращи с тия пера. Не му ходете по акъла и не си скубете кокошките!
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Липсва ми

Мнение от milena02 »

Бре много дълъг тоз път… Каталясах! Добре, че Омуртаг като по-млад най-любезно дойде да ме посрещне! За разлика от останалите ви гости, които са дошли явно да ядат агне на Великден и да къркат вишновка, аз идвам да ви се накарам. Първо! Кви ги вършихте вие у Византия, бре, потомци недни? Аз още през 811-то лето по къде-къде по-невинен повод пих вино от черепа на подлеца Никифор. А вие хукнахте по разсадници, вместо да надигнете узо от чутурата на Ставрос, който не дава на вашата приятелка Дал да си направи градина! Така ли съм ви учил, бре, келеши?! Тъй че си рекох: „Крумчо, Крумчо… ти хан ли си, лукова глава ли си? Дреме ти, че е 21 век. Този форум има нужда от отработената система, която свърши работа срещу варварството през 9 век“. И ето ме тук – в ХобиКафе. Няма да ме прекъсвате сега, ще мълчите, ще си водите записки и ще изпълнявате. От днес аз – хан Крум, владетелят, налагам нови закони. Повелявам по приоритети следното:

- Изкореняване на всички рози, за да бъде възпряна лудостта сред форума.
- Регламентирам правото на всеки да изказва мнението си при осигурена от форума защита на същото от посегателство.
- Предвиждам различни видове наказания срещу мързел, нежелание за копаене на дупки, косене на трева, плевене, поливане, сеене, разсаждане и прочее тежки провинения
- Налагам де юре и де факто изравняване на новите форумци с по-старите народности, живеещи на територията на форума. Държавата трябва да е обща.
- Изисквам помощ за неимащите многогодишни, за нуждаещите се от разсад, от резници или семена от страна на имащите, за да се преодолее обедняването на значителен брой градини.

Аз казах! :evil:

Може да ви сте сторят тежки моите Крумови закони, но едно време направих държава с тях. Сега форум ще направя. После ще почерпите и вместо Венери по градините мене на статуя с чучур в устата ще ме вдигате.

ПП Аз съм Агент02. Много е ядосан, моля не го дразнете, че ще изпотроши хотелската стая. Без друго вече пожела от румсървиса да му донесат главата на управителя на поднос.
viktoriaivanova
Кафевар/ка/
Мнения: 841
Регистриран на: Мар 22, '13, 13:35
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Липсва ми

Мнение от viktoriaivanova »

Щом вика milena02 че не пиша в тая тема и я проспивам, ето - вписвам се и тука.


ЛОЗАРО-ГЕРГЬОВСКИ ПАРАД

Фанало ме е страсну вдъхновение,
че на 6 май ше гледам военния парад!
Утиват китки, бурени - в забвение
и нема да размахвам мутика и лопат_.

Ше се накипря с новата забрадка,
ше се изрепча в целия си ръс.
С излъсканите клефари* и със помадка
ще мина из могилата на бавен тръс.

Серсемите-лозари, и лични, и незнайни -
ергени, женени, вдовци и секакви таквиз,
с мутики ше ме фпечатляват, все омайни.
Ше ме изпровождат с аплаузи, и бис.

Но идин от сичките окото ми ше грабне,
и той ш,ми подари сребрист лопат_.
Ех, тоз късметец да ми падне!...
Едва ли ш,мий до военния парад!

-------------------------
Пояснителни бележки:
* обувка, топлинка
мн. ч. - клефари, клефаре

milena02 - ше е начело на целия форум и ше присъстват сички на сгодявката
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Липсва ми

Мнение от Гео, граф »

viktoriaivanova написа:... milena02 - ше е начело на целия форум и ше присъстват сички на сгодявката
Не смеех да се вясна тъдява, че да не ми скочи Крума Страшний, да ми набие манерката и да ме тури у некой ъгъл като градинско жудже (най-зловещия ми кошмар от детинство е да ме превърнат в градинско джудже :ssweat: ). Но щом Виктория разчупи леда, вече уверено се полюшвам по вълните на темата като голямо бяло водоплаващо, пернатия еквивалент на :ovtza: ...

Осмелих се зарад купона, вие какво си мислите - че съм чак толкова смела ли!? Не, само зарад годявката, която се задава :ieeee: ! Айде хаирлия да е, таз година булка, догодина люлка, ела се вие, превива, обувката на булката, бяло платно с жито отгоре, Мама Ли прави страааашни погачи, ръченицата с кокошката и питката и всичките подобни изцепки от изворния фолклор, включително и модерните хвърляния на жартиери, тиранти, бикини... опа, олях се :oops:...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”