Въпроси разни и разнообразни

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Заключено
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Titi »

Интересува ме каква сокоизтисквачка да си купя, около 100 лв. мога да отделя за нея. Давайте препоръки, но от личен опит, не от реклами.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от ravik »

За цитруси или за твърди плодове, като моркови например?
За цитруси аз лично ползвам кухненския робот - има си цитрус-преса, пефектна е.
За моркови, ябълки и прочие имам някаква сокоизтисквачка, неизвестна марка, купих я от метро преди 2-3 години, струваше 40 лева, немска е като производство - също е перфектна.
Ако питаш мен (и ако нямаш робот естествено), не е ли по-добре да си вземеш всичко в едно - по-новите кухненски роботи имат освен цитрус-пресата и сокоизтисквачки. :nod:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Satori »

За цитруси миналатагодина си купихме на Бош. Малка, компактна и много добра. Преди това имахме механична преса на Факелман, но я подарихме на свекърва ми, като си взехме новата. За други плодове имам една голяма на Мулинекс, с 4 степени май, доста добра, но е от 2000-та. С роботи нямам никакъв опит, защото нямам ищах да имам. От консерватизъм и от мързел да мия, да слобявам и да прибирам. За кълцане ползвам един многофункционаленпасатор на Браун, дето всички го знаете.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Titi »

Satori написа:За цитруси миналатагодина си купихме на Бош. Малка, компактна и много добра. Преди това имахме механична преса на Факелман, но я подарихме на свекърва ми, като си взехме новата. За други плодове имам една голяма на Мулинекс, с 4 степени май, доста добра, но е от 2000-та. С роботи нямам никакъв опит, защото нямам ищах да имам. От консерватизъм и от мързел да мия, да слобявам и да прибирам. За кълцане ползвам един многофункционаленпасатор на Браун, дето всички го знаете.
Ама не съществуват ли такива сокоизтизквачки, дето са комбинирани за цитрус и твърди. Ей такава искам, как така две отделни. А робот не искам и не ползвам, по същата причина като Satori. И искам сокоизтизквачка, дето се измива с едно-две движения, не да разглабям/сглабям като улава. Иначе ще продължа да си изсисквам цитруси на древната пластмасова "шапчица с ръбчета" и хич няма да се занимавам с глупости.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Satori »

Titi написа:
Satori написа:За цитруси миналатагодина си купихме на Бош. Малка, компактна и много добра. Преди това имахме механична преса на Факелман, но я подарихме на свекърва ми, като си взехме новата. За други плодове имам една голяма на Мулинекс, с 4 степени май, доста добра, но е от 2000-та. С роботи нямам никакъв опит, защото нямам ищах да имам. От консерватизъм и от мързел да мия, да слобявам и да прибирам. За кълцане ползвам един многофункционаленпасатор на Браун, дето всички го знаете.
Ама не съществуват ли такива сокоизтизквачки, дето са комбинирани за цитрус и твърди. Ей такава искам, как така две отделни. А робот не искам и не ползвам, по същата причина като Satori. И искам сокоизтизквачка, дето се измива с едно-две движения, не да разглабям/сглабям като улава. Иначе ще продължа да си изсисквам цитруси на древната пластмасова "шапчица с ръбчета" и хич няма да се занимавам с глупости.
Значи моята Мулинекс сокоизтисквачката става и за цитруси, изобщо за всякакви плодове, но ако се белят и слагат на парчета. Няма сепциална приставка "шапчица с ръбчета." И разглобяването й е почти толкова просто и гениално, като онова на Калашников. И май има също толкова съставни чакти. А тая Боша си е просто електрическа шапка с ребра. И има точно 2.5 - прдон - 3.5 части за миене и я препоръчвам повече от горещо. Не съм в течение какви комбинирани сокоизтисквачи има на пазара, ако изобщо има.
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от evita »

Незнам дали въпросчето ми е за тук :oops: .
Първата ми братовчедка очаква бебе .То какво ще ми се пада на мен?Племеник или нещо друго :oops: ?
Аватар
Калина-малина
Двойно кафе
Мнения: 179
Регистриран на: Ное 26, '09, 19:33
Местоположение: Филибето

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Калина-малина »

:dovolen: Племеник ще е, Еви :nod: И на мен ми са сложни тези роднински връзки и наименования, но живот и здраве, леля ще си! :nod:
Много сме лудите....но сме пръснати!
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от evita »

Благодаря,Калинче-Малинче!Беба трябва да се яви до Коледа :ieeemyzh:
Аватар
Калина-малина
Двойно кафе
Мнения: 179
Регистриран на: Ное 26, '09, 19:33
Местоположение: Филибето

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Калина-малина »

:dovolen: :stiskam: Чудесно! Живот и здраве, беба ще си има леля, а леля ще си има племеничка! :nod: По вода... :stiskam:
Много сме лудите....но сме пръснати!
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от al.yank »

Ама що ще е племеник?Племеника нали е като са брат и сестра и сестрата има деца,та те са племеници на брата,пък той вуйчо :hmmmmmm: ..обаче съм обяснител един път..Пък иначе Еви,ще си леля ,а по-нататък,щом сте първи братовчедки,децата ви ще са втори :dovolen:
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Заключено

Обратно към “Разни и разнообразни теми”