Въпроси разни и разнообразни

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Заключено
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от calico »

naska50 написа:Някой отглежда ли звездовиден жасмин в градината, издържа ли на студа, чудя се моя дали да го вадя от саксията и да го сея в земята за постоянно ?
какъв е тоя звездовиден жасмин, Насе? дай му латинското име ако го имаш
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
naska50
Кана кафе
Мнения: 587
Регистриран на: Дек 3, '09, 06:18
Дал благодарност: 6 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от naska50 »

Трахелоспермум
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4445
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2158 пъти
Получил благодарност: 1005 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Polin »

Насе, виж какво намерих :dovolen:
http://www.gradinata.bg/index.php?page= ... ant_id=992" onclick="window.open(this.href);return false;
:liubov2:
sasha

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от sasha »

Наска, аз отглеждах няколко години Трахелоспермум жасминоидес - измръзваше през зимата и пролетта избиваше отново. Това няколко години, но накрая му свърши търпилото и повече не се появи.
Имам по оптимистични впечатления от Трахелоспермум Азиатикум - от миналата година ми е , от Пландорекс. Е издържа тази люта зима, вярно 2/3 от листата му измръзнаха, но иначе си е съвсем жив.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от calico »

Насе, виж какво намерих, според мен няма да издържи навън, гледай си го саксиййно

Период на цъфтене: Лятото
Произход: Япония, Корея, Китай.
Семейство: Аросупасеае, зимзеленови.
Месторастене: Слънчево до полусенчесто
Субстрат: Глинесто - хумусна градинска пръст или оптимална пръст.
Поливане, торене: В периода на израстване се полива умерено и до август се наторява всяка седмица
Други грижи: Неравномерният растеж може да бъде обуздан с ножици по всяко време.
Презимуване: На светло и прохладно (5-10°С). Ако растението е прибрано по-късно, е възможно и на тъмно, но не много топло, иначе листата изпадат. Полива се малко. При необходимост се пресажда през пролетта.
Вредители, болести: Щитоносни въшки, листни въшки, бели мухи, акари.
Размножаване: Чрез връхни резници от добре цъфтящи екземпляри през лятото (трудно).
Съвети за оформление: Звездистият жасмин може да се отглежда до шпалир или като пирамида, той е подходящ и за облицоване на колони и стълбове. Подходящ за бонзай.
Предупреждение: В растението протича млечен сок и всичките му части са отровни. Силният аромат може да причини главоболие.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Tanet »

Имахме една съфорумка с много видове жасмини, тя не пише май вече тук, но доста от тях и бяха външни дори и стефанотис май отглеждаше навън.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
РОУЗ

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от РОУЗ »

Из района пак са минавали да берат желязо, разбрах по две купчинки прясна конска тор пред оградата, очите ми светнаха, викам на ММ да я съберем, да не я отмъкне някой друг, а той - Ти добре ли си, кой ще ти краде конски ла.на?! :lol:
Та въпросът ми е, ако я нарина връз розите, дето са навън пред оградата, ще ги изгори ли? Не ми се ще да отива зян.
Малката Ида

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Малката Ида »

РОУЗ написа:Из района пак са минавали да берат желязо, разбрах по две купчинки прясна конска тор пред оградата, очите ми светнаха, викам на ММ да я съберем, да не я отмъкне някой друг, а той - Ти добре ли си, кой ще ти краде конски ла.на?! :lol:
Та въпросът ми е, ако я нарина връз розите, дето са навън пред оградата, ще ги изгори ли? Не ми се ще да отива зян.
Роуз :tzeluvka: Благодаря ти :tzvetentze: Сълзи ми потекоха от смях :lol: :lol: :lol: :lol: чесно :lol: :lol: :lol:
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от tili »

РОУЗ написа:Из района пак са минавали да берат желязо, разбрах по две купчинки прясна конска тор пред оградата, очите ми светнаха, викам на ММ да я съберем, да не я отмъкне някой друг, а той - Ти добре ли си, кой ще ти краде конски ла.на?! :lol:
Та въпросът ми е, ако я нарина връз розите, дето са навън пред оградата, ще ги изгори ли? Не ми се ще да отива зян.
Умряхме фамилно от смях с твоите купчинки :lol:
лалесъм

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от лалесъм »

Роузи, теб поне като те крадат те й компенсират :lol:
Заключено

Обратно към “Разни и разнообразни теми”