Въпроси разни и разнообразни

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Заключено
naska50
Кана кафе
Мнения: 587
Регистриран на: Дек 3, '09, 06:18
Дал благодарност: 5 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от naska50 »

Благодаря! Ясно, не можах да намаля примък-отмък :daaa:
Аватар
sendi1966
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1195
Регистриран на: Апр 7, '13, 12:17
Местоположение: Хасково

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от sendi1966 »

Няма да изгорят.Преди две години торих с прясна конска тор и нищо не им стана на розите.Ти няма да ги покриваш.
Охх докъде я докарахме да се радваме на л...... :lol:
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Tanet »

РОУЗ написа:Добре, ще си ги скрия някъде. :nod:
Пък като ти дойдат съфорумки на гости ще организираш играта " открий къде е скрито съкровището" хем ще прекопаят пък накрая и ще наторят :hihihi: :lol:
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от scleri »

РОУЗ написа:Из района пак са минавали да берат желязо, разбрах по две купчинки прясна конска тор пред оградата, очите ми светнаха, викам на ММ да я съберем, да не я отмъкне някой друг, а той - Ти добре ли си, кой ще ти краде конски ла.на?! :lol:
Та въпросът ми е, ако я нарина връз розите, дето са навън пред оградата, ще ги изгори ли? Не ми се ще да отива зян.
Спокойна зимна вечер. Манго и Айшето гледат телевизия. На малкия екран вървят последни кадри от "Титаник". Айшето подсмърча. Обръща се към Манго и изненадано вижда че и неговите очи са пълни със сълзи.
- Манго, и на теб ли ти е мъчно за Леонардо? - пита Айшето.
- Какъв Леонардо ма. - сопва се Манго. - Виж колко железо отиде на вятъра.

А сериозно. Конските изпражнения са възможно най- некачествената естествена тор. Освен при производството на гъби не знам някъде другаде да се използва. Така че ако си ги прибрала в сейфа вземи си ги върни на мястото където си ги намерила. Ако пообиколиш из околните села няма начин да не намериш от къде да си напълниш чувал, два качествена оборска тор. Най-добре овча, ама тя е кът. След нея по качество идва говеждата. Птичата е прекалено силна и се използва основно под формата на водни разтвори за поливане. Ама внимателно.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13525
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 257 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от kim »

Рускините масово я ползват за рози, та и ние покрай тях :D
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
presto
Кафевар/ка/
Мнения: 870
Регистриран на: Юни 25, '13, 11:25
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 1 път

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от presto »

Ако оборската тор е натрупана на купчини на открито, махнете с лопатата горния слой и тогава пълнете чувалите, защото пролетните дъждове са отмили каймака с витамините и минералите и пада кпд-то, ако е пресен и ще чакате да угнива, по-добре го слагайте в черни чували оставени на слънце през лятото. така ще предизвикате покълването на семената от плевелите, които са вътре и комбинацията от жега,влага и тъмнина ще ви реши проблемите с плевелите, които ще дойдат с оборската тор, интересното е, че ако има троскот, той никога няма да бъде унищожен, затова използвайте някакво сито да пресеете коренищата и дребните камъни вътре, така още същата година - на есен, пресния оборски тор ще е е годен за ползване.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Гео, граф »

presto написа:...пролетните дъждове са отмили каймака с витамините и минералите и пада кпд-то...
Ше ме уморите от смях бееее Изображение... Престо, като знам, че иде реч за ла*на, ти тури капака :lol: :lol: :daaa: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
presto
Кафевар/ка/
Мнения: 870
Регистриран на: Юни 25, '13, 11:25
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 1 път

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от presto »

така е, не намясто го написах :D
сега погледнах в съседната тема - Днес, ми то там всяка снимка е кафеена чашка с плътен и многоцветен каймак, пък и доста народ обяснява там, как усещал аромата през компа :lol:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Гео, граф »

presto написа:така е, не намясто го написах :D
сега погледнах в съседната тема - Днес, ми то там всяка снимка е кафеена чашка с плътен и многоцветен каймак, пък и доста народ обяснява там, как усещал аромата през компа :lol:
Аааахахахаххаааа... довърши ме Изображение ... смятай какво ще ми минава през главата оттук нататък, когато пия кафе с каймак Изображение Изображение ... И си е супер на място :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Daniela Pargu »

Като говорите за конски тор- ползва се за лимоните! :hihihi:
Заключено

Обратно към “Разни и разнообразни теми”