Въпроси разни и разнообразни

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Заключено
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1738 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Мария Николова »

Като свърши програмата, избирам една кратка 10-12 мин. за допълнително плакнене от сапунената вода - виждам я! :o - 2-3 пъти и 2-3 пъти центрофугиране, ама на последното се забравя. :lol: На втората-трета минута принудително изключвам. (С два от символите - "душ" и "центрофугиране", без указани градуси.) Много съм доволна от идеята си! :idea: :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
desi_slava
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Дек 13, '09, 11:39
Местоположение: СеВлИеВо
Дал благодарност: 42 пъти
Получил благодарност: 106 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от desi_slava »

Миша написа: Да си задам и моя въпрос, някой да знае къде продават ръчно правени стъклени коледни играчки ?
Мише , от това което изчетох има малък цех в добричкия квартал Рилци - Телефона на ЕТ "ПластикВГ" в гр.Добрич-0899132451.
Доставят с Еконт!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от calico »

elmaz написа:
renimoss написа:Кажете моля, защо течните перилни препарати са по-лоши от прахообразните? Някъде такова мнение четох из форума и се зачудих каква е логиката.
Според техника на пералнята ми, те не се отмиват добре и по гумените уплътнения се образува
мухъл. Освен това става и нещо на тръбитте - луга или нещо подобно.
Сега с новата пералня съм на прахообразен препарат.

И аз ползвам само прахове внос.
те остават и по дрехите, ама незабележимо, огледайте ги добре
то отначало незабележимо де, после си е много забележимо даже

отдавна ги спрях, иначе верно са по-удобни.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
gospodinov

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от gospodinov »

От техник с много опит знам, че течните ПП образуват нещп подобно на слуз в пералнята и се развиват много бактерии. Той даже ме посъветва, на даден период да пускаме пералнята празна, на 60 градуса с една чаша белина . По този начин се прочиствало всичко. Според него трябва да се пере само с прахообразни препарати.
sasha

Re: Въпроси разни и разнообразни (1)

Мнение от sasha »

Моля, посъветвайте ме, каква машина за хляб да си взема. Някаква разумна цена, например около 120-130лв./не винаги високата цена е гаранция за качество/ :hmmm:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1738 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Мария Николова »

Саше, повтори си питането ето тук. :mrgreen: :gush: http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... 47#p777647" onclick="window.open(this.href);return false;
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от scleri »

Саше, живеем във времена в които марката / името / отдавна престана да е синоним на качество. Деветдесет процента от производството на такъв тип техника е изнесено в Китай, и качеството е приблизително еднакво. Ако мога да ти дам съвет то той бил да не се увличаш в многообразието от програми които предлагат някои модели защото повече програми означава и по-висока цена. Нашата хлебопекарна е Мулинеск. Френска марка но произведена в Китай. Случихме на здрава машинка. Работи без проблем вече пета година. Прави много хубав хляб, но както ти казах две трети от програмите и така и не сме използвали никога. Нито веднъж например не сме варили сладко в нея въпреки че тя има и такава програма. Не знам. Може да има и програма за фино пране. Ние си ползваме основно две, три програми и сме много доволни от хляба който ни дава. Така че избирай на първо място според бюджета който си отделила, и след това по това коя ти радва най-много очите.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от calico »

sasha написа:Моля, посъветвайте ме, каква машина за хляб да си взема. Някаква разумна цена, например около 120-130лв./не винаги високата цена е гаранция за качество/ :hmmm:
Мулинекс, Саше :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от renimoss »

gospodinov написа:От техник с много опит знам, че течните ПП образуват нещп подобно на слуз в пералнята и се развиват много бактерии. Той даже ме посъветва, на даден период да пускаме пералнята празна, на 60 градуса с една чаша белина . По този начин се прочиствало всичко. Според него трябва да се пере само с прахообразни препарати.
Е, това беше. Край с течните препарати!
gospodinov

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от gospodinov »

Да, даже ми показа снимки на разглобена такава пералня, където е минавал течния ПП, имаше нещо подобно,което се образува в канализацията, ако ви се е случвало да надникнете там :shock:
Това води до "заразяване" на дрехите и бельото, особено ако се пере на на ниски градуси.
Заключено

Обратно към “Разни и разнообразни теми”