Въпроси разни и разнообразни

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Заключено
presto
Кафевар/ка/
Мнения: 870
Регистриран на: Юни 25, '13, 11:25
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 1 път

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от presto »

Ако оборската тор е натрупана на купчини на открито, махнете с лопатата горния слой и тогава пълнете чувалите, защото пролетните дъждове са отмили каймака с витамините и минералите и пада кпд-то, ако е пресен и ще чакате да угнива, по-добре го слагайте в черни чували оставени на слънце през лятото. така ще предизвикате покълването на семената от плевелите, които са вътре и комбинацията от жега,влага и тъмнина ще ви реши проблемите с плевелите, които ще дойдат с оборската тор, интересното е, че ако има троскот, той никога няма да бъде унищожен, затова използвайте някакво сито да пресеете коренищата и дребните камъни вътре, така още същата година - на есен, пресния оборски тор ще е е годен за ползване.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Гео, граф »

presto написа:...пролетните дъждове са отмили каймака с витамините и минералите и пада кпд-то...
Ше ме уморите от смях бееее Изображение... Престо, като знам, че иде реч за ла*на, ти тури капака :lol: :lol: :daaa: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
presto
Кафевар/ка/
Мнения: 870
Регистриран на: Юни 25, '13, 11:25
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 1 път

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от presto »

така е, не намясто го написах :D
сега погледнах в съседната тема - Днес, ми то там всяка снимка е кафеена чашка с плътен и многоцветен каймак, пък и доста народ обяснява там, как усещал аромата през компа :lol:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Гео, граф »

presto написа:така е, не намясто го написах :D
сега погледнах в съседната тема - Днес, ми то там всяка снимка е кафеена чашка с плътен и многоцветен каймак, пък и доста народ обяснява там, как усещал аромата през компа :lol:
Аааахахахаххаааа... довърши ме Изображение ... смятай какво ще ми минава през главата оттук нататък, когато пия кафе с каймак Изображение Изображение ... И си е супер на място :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5274
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 104 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Daniela Pargu »

Като говорите за конски тор- ползва се за лимоните! :hihihi:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17034
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Миша »

Хора, имам нужда от съвет, ситуацията е следната:имаме възрастен съсед с деменция, сам е, синът му от 20 години е в чужбина и няма никакво намерение да се върне да гледа баща си, до сега помагахме с каквото можем , но старецът започва да буйства, търсим го с часове по улиците, в тях е мизерия, описвам малка част от ситуацията, останалото може да си го представите. Обърнах се към социални грижи, оттам ми отговориха, че нищо не могат да направят , защото имал син, освен това аз съм му никаква и не можели да реагират на моя сигнал . Кой трябва да се погрижи човекът да получи адекватни грижи, има ли някаква възможност кметът да поиска да бъде настанен в някакъв дом, или изобщо как се реагира в такава ситуация
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
sendi1966
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1195
Регистриран на: Апр 7, '13, 12:17
Местоположение: Хасково

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от sendi1966 »

Мише,не съм напълно сигурна,но мисля,че
кмета може да съдейства.Преди години
имаше такъв подобен случай с психично
болна при нас,тогава с трима свидетели
чрез съда я прибраха за лечение.
Затова си мисля,че ако кмета се заеме
ще се реши проблема.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5274
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 104 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Daniela Pargu »

Кмета,кварталния,подписка от съседите. :stiskam:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5630
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1722 пъти
Получил благодарност: 1953 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Тутти »

Миша написа:Хора, имам нужда от съвет, ситуацията е следната:имаме възрастен съсед с деменция, сам е, синът му от 20 години е в чужбина и няма никакво намерение да се върне да гледа баща си, до сега помагахме с каквото можем , но старецът започва да буйства, търсим го с часове по улиците, в тях е мизерия, описвам малка част от ситуацията, останалото може да си го представите. Обърнах се към социални грижи, оттам ми отговориха, че нищо не могат да направят , защото имал син, освен това аз съм му никаква и не можели да реагират на моя сигнал . Кой трябва да се погрижи човекът да получи адекватни грижи, има ли някаква възможност кметът да поиска да бъде настанен в някакъв дом, или изобщо как се реагира в такава ситуация
Кмета отговаря за такива случаи.В общината си има отдел за социални дейности и особено юристите там знаят какво се прави.Освен това е нужно да се издирят всички роднини през ГРАО и тогава чак след като,и ако те откажат да се грижат за него,може да се правят следващи стъпки.Съседите,други близки могат да станат настойници с определени права.Това става,след като човека е вече под запрещение.
Deleted User 1445

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Deleted User 1445 »

Малко техническо е питането, но все пак, нормално ли е като копирам снимка от Гугъл фото линка да е толкова голям- 4-5 реда, преди при Пикасата не беше така, а от нея нищо вече не мога да правя, освен да гледам снимките си. :hmmm:
Заключено

Обратно към “Разни и разнообразни теми”