Ядоса ме това, че ...... (1)

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Заключено
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 179 пъти
Получил благодарност: 365 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от zeleno »

оооооооо , събират пари , как да не събират
с СМС-и :mrgreen:
и Тони Стораро ще направи концерт , ще дари парите , като си приспадне разходите , и к"вото остане ще потъне като п...ня в пясък
пак ще са търгове за изграждането на къщи , пак ще се усвояват средства - мани , мани
м/у впрочем с наводнените села какво точно стана , колко къщи точно се построиха :hmmm:

за мен помоща в такива ситуации трябва да е лична и конкретна - от някой за някой , лично , без да минава през каквито и да било институции , защото всичките до една са адски крадливи , уви
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7656
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2142 пъти
Получил благодарност: 1209 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от pepelqshka71 »

zeleno написа:оооооооо , събират пари , как да не събират
м/у впрочем с наводнените села какво точно стана , колко къщи точно се построиха :hmmm:
Конкретно в Мизия - нито една. И фургоните си взеха. Някои хора още живеят в общежитията :eeeh: На майка ми къщата пострада - дадоха и 325лв и това беше... тъжно.

Поклон пред жертвите на с.Хитрино
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Миша »

Синдикат алармира: Има остър недостиг на служители в противопожарните служби
Рискът при овладяване на произшествия, особено в сложна обстановка като създадената в резултат на експлозия е неизбежен и винаги е споделен. Естествено е, когато има опасност за населението, да има такава и за пожарникарите и спасителите. СФСМВР разбира този професионален риск, но винаги ще се противопоставя на безсмисленото му увеличаване и рискуването на живота на пожарникари, спасители и полицаи, предизвикано от непремислени структурни промени, наречени „реформи“.



Част от тези „реформи“ доведоха до закупуването на нови противопожарни автомобили, за които липсват не само гаражи в службите за пожарна безопасност, но и пожарникари, които да ги обслужват. Снабдяването със защитни средства на пожарникарите и спасителите е от дарения. Когато такива няма, те се закупуват от служителите. Най-остър е недостигът на служители - пожарогасителните и спасителни дейности се извършват при недостатъчен състав и практическа невъзможност за ефективното им осъществяване. Това е проблем, който вместо да бъде решен се отлага непрекъснато във времето. Ръководството на ГД „Пожарна безопасност и защита на населението“ отказва да въведе минимален брой служители в екип за пожарогасене и все още не е ясно колко пожарникари сформират такъв – двама, трима, четирима? В момента на дежурство има по един шофьор и един пожарникар, които при пожар вътре в сграда не могат да спасят застрашените хора без да нарушат подзаконовата нормативна база и без да рискуват собствения си живот и здраве. СФСМВР напомня, че през 2015 г. бяха закрити служби „Спасителна дейност“, на което Федерацията се противопостави остро, но за съжаление безрезултатно. В момента от 31 служби за спасителни действия в страната има 8, като техният капацитет не е увеличен. Другите 23 служби „Спасителна дейност“ бяха ликвидирани и една от тях е тази в Шумен. Първите спасители със специализирана техника, които пристигнаха на местопроизшествието бяха от Варна. Това е причината да липсват специализирани спасителни екипи в първите минути на трагедията, които да издирват затрупани и пострадали хора. Към тези проблеми няма как да не бъдат добавени и индивидуалните условия, при които е поставен всеки пожарникар или спасител. Налага им се да изпълняват по няколко длъжности – водачът на специален автомобил е и пожарникар, и спасител. За да не натрупват извънреден труд, който е неизбежен при намаления състав, тях ги изваждат от графиците на смените им и ги оставят да почиват, докато колегите им на дежурство работят в намален състав. И всичко това – в условията на постоянни псевдореформи, чиято цел не е да се повиши ефективността на службите, а да се ограничат разходите за безопасност на населението.

Прочети още : https://www.actualno.com/society/sindik ... 81272.html" onclick="window.open(this.href);return false;
© Actualno.com
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от ToBo »

Добре :hmmm: А имаме ли конкретен човек, на когото да помогнем? От форума? Роднини? Приятели? Шуменските момичета да кажат :gydigydi:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
Blush
Кана кафе
Мнения: 575
Регистриран на: Юни 23, '14, 15:56
Местоположение: Шумен

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Blush »

Нашата къща и двор са в селце на 12 км. от Хитрино. В ранната утрин на инцидента не бяхме там, но хората от селото са усетили гръм, прозорците са се разтресли. Поражения няма. В Шумен се усети тътен като от земетресение. Хората наскачаха в очакване да ни разлюлее. Целия ден в събота хвърчаха линейки и пожарни коли в града. Живеем срещу болницата, цяла нощ светеше почти цялата.
Аз лично нямам роднини или познати в Хитрино, нека и другите шуменки да кажат .Има обаче банкова сметка и номер, на който могат да се пращат СМС-и:
http://bnr.bg/shumen/post/100771087" onclick="window.open(this.href);return false;
http://bnr.bg/shumen/post/100771336/314 ... ot-esemesi" onclick="window.open(this.href);return false;
Днес духа леден вятър, а преди малко заваля.....очаква се застудяване, дано осигурят на хората останали без покрив нормални условия да изкарат зимата. Материалните неща рано или късно се възстановяват, но загубата на близък, психическата травма, никога, уви....
Deleted User 2919

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Deleted User 2919 »

http://www.blitz.bg/obshtestvo/regioni/ ... 71112.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Красиво момче с ясен поглед отиде..

<< Следващата година покойният ученик е трябвало да бъде абитуриент. Ужасяващата трагедия е още по-голяма, тъй като при взрива на цистерните загина и баща му Танер. "Къщата ни падна върху нас.

"Това пророни през сълзи майката на Денис. Шенай Хюсеин оцеля при мощния взрив, но загуби 18-годишния си син и съпруга си. Шенай сподели, че семейството градило дома си с много труд в продължение на години. Експлозията в събота сутринта била толкова силна, че постройката буквално била изравнена със земята. Съседи разказаха, че младежът бил изваден изпод развалините в много тежко състояние.

Според жители на Хитрино е откаран в болницата в Шумен, където издъхнал. Местните разказаха, че са станали свидетели на потресаващи гледки - откъснати крайници, оплискани с кръв стени и стенещи от нечовешка болка хора. Апокалиптичната картина буквално спирала дъха на очевидците, които трудно приемали трагедията. Имало дори човек с липсваща част от лицето, което не било гледка за хора със слаби сърца. >>

http://www.blitz.bg/obshtestvo/izvnredn ... 70986.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Прочетох коментариите след статията..
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Миша »

А защо четете коментарите под статията ? Че на тях именно такава им е целта, да унижават, унищожават и поругават , не случайно медиите си имат онази толкова точна абревиатура СМРАД - средства за масова реклама, агитация и дезинформация :evil: Или сигурно онези 450 000 лв , събрани до момента от СМС , са пратени от онези, които са оставили смрадта си под статията ? Хора всякакви, изроди също :eeeh:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Deleted User 2919

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Deleted User 2919 »

Миша написа:А защо четете коментарите под статията ? Че на тях именно такава им е целта, да унижават, унищожават и поругават , не случайно медиите си имат онази толкова точна абревиатура СМРАД - средства за масова реклама, агитация и дезинформация :evil: Или сигурно онези 450 000 лв , събрани до момента от СМС , са пратени от онези, които са оставили смрадта си под статията ? Хора всякакви, изроди също :eeeh:
Миша, тези които са оставили коментарии, не живеят на Луната..Те са част от обществото, не може да пренебрегват и тяхното мнение..защото 12 човека от София направиха резък преврат на съдбата на другите през 1989 година..http://politikata.net/109229/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Миша »

Не, Алина, обаче като им даваме трибуна и им обръщаме такова внимание, а още повече като обобщаваме и приравняваме към тях целия народ , какво правим? Наливаме вода в тяхната мелница и още повече унижаваме и без това смазания народ, това ли искаме ? Защо не коментираш онези, които при всяко нещастие отделят от мизерните си доходи, за да помогнат? Всяко общество си има своите отрепки, но нима отрепките дават облика на един народ? Не мога да го разбера тоя стремеж към самоунижение :eeeh:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 770
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 113 пъти
Получил благодарност: 25 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от maranta »

Нямаме близки, познати или роднини от Хитрино. Но както е написала Блуш, трагедията някак си се усеща в Шумен. Градът не е много голям, имаме поне познати(полицаи/журналисти/лекари/пожарникари/...), които са пряко ангажирани с различни дейности за селото и пострадалите хора и разказват доста страшни неща. На тях им вярвам, на медиите - не. А коментарите :sangry:
Нека да се поизбистрят нещата, поне информация от първа ръка ще получа, ако може конкретно на някого да се помогне... ще пиша тук.
Заключено

Обратно към “Разни и разнообразни теми”