Ядоса ме това, че ...... (1)

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Заключено
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от clock »

И моите съседи са мръсни в душите си хора. Ще садя рози до оградата, но отсега ме е страх да не ми ги уморят. По шепа сол да хвърли и не мога да ги спася. Всеки ден мисля за решение, но нищо не ми идва на ум.
Deleted User 2919

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Deleted User 2919 »

Ууу... майката на Хюриет http://www.flagman.bg/article/74782" onclick="window.open(this.href);return false; е копия на бившата наша луда комшийка https://www.facebook.com/galinayordanova.drumeva" onclick="window.open(this.href);return false; :shock: Разлика е само възраста..и Друмева се занимавала с пълнене на марихуанка в цигарите, продавала на ученициет, пласираше фалшиви пари..явно от едно потекло са.
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3887
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 56 пъти
Получил благодарност: 288 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от scleri »

Petya_ написа:Здравейте на всички,


Имаме съседи на вилата само от една страна - ама какви само! Купихме имота преди три години, а от две години имаме проблеми с тях

Здравей.

За съжаление законите в България са такива че полицията дори да иска не може да ви помогне. Най-многото което могат да направят е да напишат един предупредителен протокол от който никой, особено по-неграмотни и нахални хора, не се впечатлява. По нашите закони полицията може да се намеси чак когато има извършено престъпление. Например комшийката да влезе у вас когато вас ви няма. Тогава можете да я обвините във влизане със взлом, кражба и т.н.
В селата понякога кмета може да помогне повече от полицията. Поговорете с него. Обяснете му че не издържате и сте склонни да продадете вилата на многодетно циганско семейство. Ако селото е все още чисто от тази напаст подобна заплаха понякога върши работа.
Най-добрата защита е нападението. Подавайте всевъзможни жалби до кмета, до общината, до дружеството за защита на животните, до еколозите. До всеки който се сетите. Все някой ще дойде да им досажда. Ако трябва заведете и някое дело в съда. Например за преместването на оградата.

И най-реалистичното решение. Ако не сте свързани емоционално с имота продавайте, и си купете къщичка някъде другаде където ще сте спокойни и щастливи. Както е казал народа " Крив човек само земята го изправя ". Докато комшийката е до вас все ще намери за какво да ви тормози. Някой хора не могат да живеят ако не са в постоянен конфликт с другите около тях.
Petya_
Кафевар/ка/
Мнения: 747
Регистриран на: Фев 9, '16, 14:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 53 пъти
Получил благодарност: 127 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Petya_ »

ох, мислим много по въпроса какво да направим! :snif: Истината е, че много се привързахме към мястото като природа, чувстваме се добре там. Обсъждахме дали да не я продадем, но на този етап не сме сигурни, че това е най-добрия вариант. А и ни е яд, защо трябва да става както тя иска /очевидно иска да ни изгони, защото около 15 години са живяли без никакви съседи и тя каза, че винаги постигала целите си/. В крайна сметка няма гаранция, че и на новото място няма да има проблеми с някой, а тук вече сме вложили много наш труд. Имаме си вече каменнен зид/етаж/тераска /около 7-8 метра дълъг/, с който оградихме място за цветя, от камъните останали ни от старата къща, която съборихме, нов покрив на селскостопанската сграда, нова баня, подменена ВИК, след 5 месечни разправии, които тя започна направихме ПУП,....ограда с въпросните съседи, която обаче е с 60 см плътна част и след това с пана от метални елементи. Не е кой знае какво ама ние така се радваме на всичко! Ще пресадя розите тази пролет, дано половината поне оцелеят, защото последно не изглеждаха добре - от препарата пъпките почерняват и част от клончетата са изсъхнали. Ако се сетите за други растения, които да засадим до оградата и които да ни предпазят до известна степен ще се радвам много. Малините и къпините ги записвам като вариант, макар че като знам какво чудо от къпини, шипки и всякакви треволяци беше като я купихме.... :eeeh:, стигаха до втория етаж на къщата. Сега ще мисля върху жалбата... :stiskam: И последно да кажа, че въпросната съседка не е необразована или глупава, просто е дребна, злобна душица, която вместо да се радва на живота, се опитва да развали този на другите хора. Доста години е заемала различни длъжности в общината. И е влизала в конфликти /както тя, така и НМ/ с различни хора от селото. Благодаря за предложенията! :tzvetentze:
Deleted User 2919

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Deleted User 2919 »

От страната на съседите ви на разстояние 2 м от оградата засадете туи, плътно, една към една.. за да образуват плътна зелена ограда. И ще сложите видео-камери. Ще излезе скъпо... Но спокойствието е по-скъпо. Спокойно предупредите комшийката, че сложихте камери и всеко влизане от тяхната страна се снима, се смята за взлом и е наказуемо.

Изображение
Ние смятаме да сложим камери.
Petya_
Кафевар/ка/
Мнения: 747
Регистриран на: Фев 9, '16, 14:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 53 пъти
Получил благодарност: 127 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Petya_ »

[quote="scleri"]

По нашите закони полицията може да се намеси чак когато има извършено престъпление. Например комшийката да влезе у вас когато вас ви няма. Тогава можете да я обвините във влизане със взлом, кражба и т.н.
В селата понякога кмета може да помогне повече от полицията. Поговорете с него. Обяснете му че не издържате и сте склонни да продадете вилата на многодетно циганско семейство. Ако селото е все още чисто от тази напаст подобна заплаха понякога върши работа.
Най-добрата защита е нападението. Подавайте всевъзможни жалби до кмета, до общината, до дружеството за защита на животните, до еколозите. До всеки който се сетите. Все някой ще дойде да им досажда. Ако трябва заведете и някое дело в съда. Например за преместването на оградата.

Влизала е в нас, но нямаме свидетели! Няма как да докажем, че е тя! За циганското семейство смятам, че ще е много добре, но като крайна мярка! Да види какво значи съседи! :D
Ясно е, че няма полза от това, че нищо не сме предприели срещу нея. Сега ще започнем едно по едно, поне да видим има ли ефект. Отново благодаря за съветите и идеите! :tzvetentze:
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3887
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 56 пъти
Получил благодарност: 288 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от scleri »

Петя, проблема с гадни съседи е един от най-трудните за решаване. Освен малини и къпини / Туята е добър вариант, но расте бавно и общо взето е капризно растение / във всеки декоративен разсадник ще ти предложат поне дузина бързорастящи, бодливи, и не на последно място красиви растения които се използват за живи плетове. Само че във вашия случай живо растение не решава проблема. Каквото и да засадиш не е проблем комшийката да го унищожи. Ще го полее, ще го напръска, с нещо и то ще изсъхне.
Ако двора ви е достатъчно голям, и едно външно барбекю ви се вписва в обстановката мисля е е някакво решение. По закон можете да строите на границата на парцела без да е нужно съгласието на комшиите ако на самата граница височината на построеното не надхвърля метър и двайсет, или метър и половина / не съм много сигурен, но можете да проверите / . Правите един навес по дължина на оградата като покрива му е наклонен към комшиите така че на границата на парцела да е на метър и половина над нивото на парцела, а два метра навътре във вашия парцел достатъчно високо така че да можете да влизате и да го ползвате. Можете от към вашата страна и да го вкопаете в земята така че още до самата ограда височината да е обитаема. Под навеса можете да си направите барбекю, и в събота и неделя да умирисвате махалата на различни вкуснотийки на жар. Можете да го ползвате просто да си наредите дървата за зимата. Важното е че между вас и комшийката ще има непреодолима преграда.
Deleted User 2919

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Deleted User 2919 »

scleri написа:Петя, проблема с гадни съседи е един от най-трудните за решаване. Освен малини и къпини / Туята е добър вариант, но расте бавно и общо взето е капризно растение / във всеки декоративен разсадник ще ти предложат поне дузина бързорастящи, бодливи, и не на последно място красиви растения които се използват за живи плетове. Само че във вашия случай живо растение не решава проблема. Каквото и да засадиш не е проблем комшийката да го унищожи. Ще го полее, ще го напръска, с нещо и то ще изсъхне.
Ако двора ви е достатъчно голям, и едно външно барбекю ви се вписва в обстановката мисля е е някакво решение. По закон можете да строите на границата на парцела без да е нужно съгласието на комшиите ако на самата граница височината на построеното не надхвърля метър и двайсет, или метър и половина / не съм много сигурен, но можете да проверите / . Правите един навес по дължина на оградата като покрива му е наклонен към комшиите така че на границата на парцела да е на метър и половина над нивото на парцела, а два метра навътре във вашия парцел достатъчно високо така че да можете да влизате и да го ползвате. Можете от към вашата страна и да го вкопаете в земята така че още до самата ограда височината да е обитаема. Под навеса можете да си направите барбекю, и в събота и неделя да умирисвате махалата на различни вкуснотийки на жар. Можете да го ползвате просто да си наредите дървата за зимата. Важното е че между вас и комшийката ще има непреодолима преграда.
Мислих и за това ..Но ще подпалят и ще има щети не в наша полза..На два метра от ограда е далеч, трябва пръскачка да имат специална и се вижда..Туи има от бързорастящи. До оградата били са наредени дърва, ополовинили , крадейки..С циганско семейство не можем да ги оплашим, те с тях поддържат приятелство..Единственно че съседите ни пият много и това ще ги умори..но синът им не пие ..даже кафе и лимонада..А по манталитет е същият: като малък при соца бил хващан да краде от комшиите по блока в трада ,където имат апартамент. бил регистриран в детската стая на милиция..Кел файда..Сега вече прави тихичко и по- умно..А все тая..
Последно промяна от Deleted User 2919 на Фев 1, '17, 13:07, променено общо 1 път.
РОУЗ

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от РОУЗ »

Съседите, които пускаха пръскачката в най-големите жеги баш върху розите ми по мрежата ги излекувах с едни мръсни, грозни, омазани с латекс найлони, които закрепих прилежно по мрежата. При мен обаче в тази част е паркинга и гърба на къщата и не ми дразнят окото непрекъснато, мога да ги изтърпя и месец, ако се наложи, докато при тях е представителната част на двора.
Само че проклетията не дава мира, ако решиш един проблем, ще търсят начин да ти създадат друг, нещо ги човърка отвътре да правят гадории, съвсем скоро и аз научих този урок, преди това не съм имала близък контакт с толкова лицемерни и отровни същества, вече не им обръщам внимание, все едно камък ми падна от сърцето, след като прекратих всякакви опити да им угодя, да се разберем, да говорим, изобщо да общувам някак с тях и да ги третирам като нормални хора.
Те просто не са такива и няма смисъл да се хаби човек емоционално, ако трябва си премести розите, или ги остави там да кретат и да ги радват с болния си вид, може да насадиш къпини, при мен след розите са къпини по мрежата и са по-дуракоустойчиви на съседските напъни.
А иначе - сложи и камери, подавай сигнали, но в един момент на теб ще ти писне, докато на тях - едва ли.
Откакто не им се връзвам, се прехвърлиха отново да се дърлят с другите съседи. Поне засега.

На границата можеш да разположиш допълващо затрояване /навес/ без съгласието на съседите, ако вече имаш съществуваща плътна ограда.
Т.е - първо правиш плътен зид, после долепяш навеса. :dovolen:
Deleted User 2919

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Deleted User 2919 »

Отсреща имам добри честни хора..И на тях гаднярите са комшии, защото имат бол земя и от другата страна.Добрите съседи имат навес за кучета..Та когато ги няма, качват се на покрива на къщичките на кучета..влизат вътре, където храната за кучета и за кокошки..Но и добрите съседи не могат да докажат, кой влиза..И те смятат вече да слагат камери..и те вече не издържат...Иначе и ние и те имаме лампи за движение..Пак кел файда..
Заключено

Обратно към “Разни и разнообразни теми”