Ядоса ме това, че ...... (1)

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Заключено
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от calico »

Склери, това
4. Правиш проблема общоселски. Обясняваш на кмета че в дома ти се влиза в твое отсъствие и за това ще сложиш камери и аларма. Намираш най-мощната аларма на пазара. Родителите на мой познат имаха малко магазинче в едно съседно село. Два пъти им го разбиваха, и на края приятеля ми сложи аларма. Намери от някъде клаксон / сирена / от локомотив. Следващия път когато посред нощ крадци влезнаха в магазинчето на родителите му цялото село разбра на секундата. Слагаш една такава мощна свирка. Когато комшийката пак си позволи да ви дойде на гости във ваше отсъствие цялото село , или поне близките къщи, ще научат веднага. Докато намерят кмета, докато той ви се обади, докато вие намерите време да отскочите до село да изключите алармата цялото село ще приеме проблема ви като личен. Особено ако комшийката се окаже достатъчно тъпа и си позволи втори път да направи същата грешка.
много ми хареса, и е реалистично. Не изисква и много средства. :syes: :syes:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Мадам_Сръчкова
Кафевар/ка/
Мнения: 817
Регистриран на: Окт 21, '14, 21:41
Местоположение: София

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Мадам_Сръчкова »

calico написа:Склери, това
4. Правиш проблема общоселски. Обясняваш на кмета че в дома ти се влиза в твое отсъствие и за това ще сложиш камери и аларма. Намираш най-мощната аларма на пазара. Родителите на мой познат имаха малко магазинче в едно съседно село. Два пъти им го разбиваха, и на края приятеля ми сложи аларма. Намери от някъде клаксон / сирена / от локомотив. Следващия път когато посред нощ крадци влезнаха в магазинчето на родителите му цялото село разбра на секундата. Слагаш една такава мощна свирка. Когато комшийката пак си позволи да ви дойде на гости във ваше отсъствие цялото село , или поне близките къщи, ще научат веднага. Докато намерят кмета, докато той ви се обади, докато вие намерите време да отскочите до село да изключите алармата цялото село ще приеме проблема ви като личен. Особено ако комшийката се окаже достатъчно тъпа и си позволи втори път да направи същата грешка.
много ми хареса, и е реалистично. Не изисква и много средства. :syes: :syes:
И за развеселяване малко, наШте съселяни не са ни ядосали достатъчно, но идеята е снимаш с камери и после ги прожектираш на мегдана (центъра на селото) да се гледат :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh: .

Сирената сме я монтирали вече :liubov2: , но е вътре в къщата ако на някой му се прииска да влиза.
https://www.facebook.com/MadamSrachkova" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Ава_и_мама »

Къщата на село е в средата на целия двор. Отзад в ляво имам нови съседи. Купиха къщата с договор на изплащане за 10 год. Къщата се води още на стария собственик(Илия). Направиха подобрения по нея, но недостатъка е, че избата се пълни с вода при валежи. Преди 2 години валя много и те си решиха проблема като с помпа и маркуч опрян до ограда с нас. Пуснат да изтакат избата и у нас в задния двор става Оризово поле от около 1 дка. В началото незацепихме какво се случва, защото те пускаха помпата когато вали и аз си мисля, че земята не успява да поеме влагата, много вали. Но направиха основна грешка и последния път ги хванах как жълтия маркуч бълва вода направо през камъните и у нас водата извира. Извиках кмета и той видя за какво става въпрос. Не знам какво си говориха. Ние говорихме с тях малко по-твърдо, отидох и при Илия и му казах, че си правя застраховка на къщата и двора и че вече проблема си е негов. Застрахователите ще се разправят с него не ние. Да чукна на дърво миналата година нямаше проблем. Изтакаха на улицата - маркуча на улицата, така казал кмета. Тази година пак ще чукам на дърво! Но познайте колко пъти аз надничам през дувара да видя жълтия маркуч на къде "гледа"! :ufff:
Ето така аз си реших проблема с комшиите. И естествено вече са ИГНОР!
И ние имаме голям кладенец( дълбок е 8 м и широк 3м), изтакаме го в канализацията.
А като дойдоха ги посрещнах с огромна щайга с домати, краставици, чушки, патладжани, тиквички, магданоз, смокини. И те ми се ОТБЛАГОДАРИХА с наводнения цяло лято.
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от libra »

Само да вметна,че камерите нищо не снимат нощем-с малка разделителна способност са /обикновено/и си трябва ярко осветление.
Само един крадец /на камера/ се завря под нея и осветен с прожектор се виждаше кой е .Иначе ,плашим гаргите/ с Амур и камерите/- при всяка кримининална случка ,идват да търсят записи от нас/на шосето сме/
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5274
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 104 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Daniela Pargu »

Идеята с алармата е много добра-имаше такъв случай при нас/в един двор на пчелар/ и след 2-3 писвания на алармата всички по-съвестни/а и по-изнервени/ съседи приеха за своя кауза наблюдението на двора :dovolen: -само и само да не пищи ужасното нещо!Имаше неочакван и траен резултат,всъщност!Така и натрапника стана известен,не че се много притесни,но не вандалства :dovolen: .А за камерите -има и такива с добри качества и за нощ.Не са и скъпи.Консултирайте се с охранителна фирма. Успех :daaa:
mama_li

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от mama_li »

:evil: Днес да не е национален ден на палежите? :evil:
Между Велико Търново и София десетки огнища! Горят треви, храсти, дървета! И покрай магистралата, и навътре из горите! Пожарните как са смогнали днес идея нямам.
Сега чувам, че пожарна е катастрофирала :snif: .
GIOIA(Джоя)

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от GIOIA(Джоя) »

И през наше село хвърчаха.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от kim »

И при нас. Да не идва време за субсидиите :mrgreen:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17034
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Миша »

Ким, ако те хванат, че си изгорил стърнището ще видиш субсидии през крив макарон не само тази година, ми и години напред, лошото е, че дори ти да не си драснал клечката пак отнасяш глобите, щом нивата е горяла . Всичко е много сухо, само една искра от цигара и всичко пламва , никой не мисли какво следва и хвърля безразборно :snif: А като сложиш, че и всичко живо е навън, кой чисти градина, кой наклал барбекюта
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от kim »

Дали ги хващат Мише? Според теб за какво го правят? Едва ли е само съвпадение.
Дори и да не е заради това. Не съм запозната, пиша си така, но обработваемите площи не ги ли следят и от сателит? :hmmm: Най- са хубави субсидиите за "пасища" ;)
Последно промяна от kim на Мар 5, '17, 20:46, променено общо 1 път.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Заключено

Обратно към “Разни и разнообразни теми”