За форума

Тук пишете всичко, което виждате като проблем или бихте искали да се смени. Отваряйте нова тема за всеки проблем - след като го оправя, ще трия съответната тема.
Публикувай отговор
sofy
Баш кафе майстор
Мнения: 2060
Регистриран на: Юли 6, '12, 08:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: За форума

Мнение от sofy »

Подскочих,Защо хейтърско?Лично аз страшно много харесвам Ангелина и градината и и най-безсрамно бих крала идеи от нея,но при мен водата е кът.
"Когато имаш проблеми със света,проблемът не е в света"казва един приятел.Форумът е такъв,един идва,друг си отива,НО никой никого не гони!А липсата на Ангелина не би била добро!
Форумът си има правила,те не са изведени като 1и 2 точка,но си ги спазваме,/нали спазваме 10 те Божи заповеди ;) /.Но не е Форумът на Софи,за да обслужва Софи,а Софи е избрала да бъде във Форума и понякога го "ползва",а по-често съпреживява . :dovolen:
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1436
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 64 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: За форума

Мнение от katina »

troll написа:Браво Росица!
Позицията "кат не ти харесва махай се" е характерна за хората мислещи "форумът, това съм аз".
Има и такива, дето мислят: Форумът, туй са другите!
А то, Форумът сме ние.
:mrgreen:
:daaa:
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: За форума

Мнение от Noel »

Спрете се и да приемем всичко с чувство за хумор :liubov:
Дано и Анджи вижда хумор в случките!
Тези дуели обикновено стават февруари ,когато скучаем...сега сигурно са виновни продължителните жеги.
Всички ще си стоим тук и ще се забавляваме :gush:
Мир,хора :angel2:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: За форума

Мнение от Гео, граф »

Оо, пак ли :sdull: ... Такива катаклизми се случват обикновено след края на градинарския сезон, когато рози, луковици и всякакви есенни растения вече са в земята, всичко е зазимено, всички снимки - изгледани, ремонти - направени и започват скандалите от нямане какво да правим :roll: . Казват че скуката ражда пороци, а ние още не скучаем, та се изненадах от толкова рано разразилите се заяждания...

Най-добре да дойде Калико :angelche:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: За форума

Мнение от Гео, граф »

Ноелич, писали сме заедно и в единомислие :tzeluvka: :daaa: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: За форума

Мнение от ivanina »

...Светът е шарен , а хората различни ....важното е да се научим да приемаме и обичаме хората край нас такива - каквито са :D ...иначе проблема си е за наша сметка - никого не може да промениш- дори и самият себе си! :mrgreen: - опитайте ,и сами ще се уверите !/при мен не се получава/ :twisted: ...дето има един лаф- "вари го , печи го - на края все суров"...така че пращам широка усмивка :D и махам с ръка ! :daaa:
Форума - това сме точно ние!...различни - и на мен това ми харесва! :tzvetentze:
Изображение
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
Angelina_S
Кана кафе
Мнения: 645
Регистриран на: Авг 16, '11, 10:07
Местоположение: София, кв. Княжево
Дал благодарност: 101 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: За форума

Мнение от Angelina_S »

Благодаря на всички, които прочетоха, колкото и усилие да им костваше.
И на всички, които коментираха - независимо дали с любов и чувствителност или с неприязън.

Моето намерение не е да се държа тенденциозно и да ви провокирам да променяте навиците си, да се откажете от духа, емоциите и житейските поводи, които ви свързват неделимо и дълбоко. Ни най-малко.

Но ако някой е изправен пред въпроса как да приеме този форум в неговата цялост, дух и същност, резонно стои и въпросът как форумът приема човека. Това не е въпрос, който трябва да получи само емоционален или спонтанен отговор.
Аз съм в търсене на коректен отговор.

Аз съм човек, отдаден на любовта си към градината и растенията. Моите интереси не са толкова в сферата на личното и битово общуване, нито са комерсиални. Това го знаят доста хора. Но предвид това, че имам дълга форумна история в "другия форум", какво и колко е позволено тук?
Мога ли да се самоцитирам с линк към собствените си постове? Мога ли да цитирам с линк постове и снимки на други потребители, нерегистрирани тук? Естествено, с тяхното съгласие.

Каква част от тези позовавания могат да са просто цитати или да има в тях активни линкове? Примерно 3 на 100 поста? 5? 0?
Какво може и не може да бъде тяхното съдържание?

Нормално е между форуми със сходен предмет да има ограничения. Нормално е тези ограничения, дори и ако са формулирани в по-общ вид, да са в правилата на форума и да важат за всички.
Тук правила няма.
Това означава ли, че потенциално всяко подобно положение може да прерасне в прецедент и от него да се провокира лична реакция? И понеже форумът се "саморегулира", човек да измисля "реакция на реакцията". И да очаква "реакция на реакцията на реакцията". :angel2:

Аз веднъж вече махнах с ръка и се усмихнах. Не сега. Не в тази тема. Преди години, по друг повод.

НО..., така или иначе, нямам намерение да се отказвам от постовете си за градини и растения където и да е, нито да мрънкам под носа си кого и какво цитирам, нито да се подмушвам между подмятания и сподавено ръмжене, като че ли съм крадец.

Още по-малко изпитвам потребност да се чучна в скута на некой голем тартор и така, мимикрирайки, да просъществувам форумно.
Недопустимо е, разбирате ли! Това е цена, която няма да платя.

И го казвам, защото, да, искам да пиша тук. Искам да срещна и да опозная повече хора тук. Усещам тяхната добронамереност и сърдечност, която е покоряваща и искрена.
Искам да посетя и да следя толкова градини, които са гениални.
Гениално хипнотични...
И съм готова да отговарям и да давам от сърце растения, независимо дали съм "в този форум".


ПП. О, нароили се още мнения, докато съм търкала клавиатурата! Благодаря ви за ведростта!
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: За форума

Мнение от Noel »

Анджи,отпусни се и просто не мисли за ограничения :gush:
Сблъскахме се челно с една жестока битка,загубихме и това окончателно "изтри"правилата :snif:
Когато загубиш млад живот мисля,че неминуемо се явява съпротива за рамка.

Може би за човек,който има по-малко време тук цари хаос,но ако се пуснеш по течението веднага ще се почувстваш удобно.Пробвай :liubov:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: За форума

Мнение от kesten »

Анджи, аз съм зад теб. Ако решиш да си тръгваш- обещавам да дойда и да те домъкна обратно ТУК. Тук ти е мястото. Прекрасна си. Погледа ти към света е уникален.

Във форума сме толкова различни... Ти си млада, НЕ, много млада :D и неминуемо е да искаш нещата да са подредени в строг ред.

Знаеш ли аз в живота съм много строга и следвам правилата, но тук във форума се забавлявам.
А кой къде ходи в другите форуми... ама моля ви, аз дъщеря си не държа толкова из късо, та камо ли съфорумците да дават отчет :oops: и да им се сърдим. :daaa:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: За форума

Мнение от Гео, граф »

Ангелина, пиле, поради что задаваш въпроси дали можеш да правиш неща, които изрично НЕ СА ЗАБРАНЕНИ :hmmm: ??? Чак се учудвам, че се притесняваш за такива работи. Щом една система се саморегулира прилично добре, не е нужно правилата в нея да се променят, нали така! Е, понякога човек малко трудно може да намери нещо из темите, ама при толкова много потребители няма как всичко да е перфектно. Наближава да станат шест (6) години, откак съществува този форум. Много нещо преживяхме заедно, усещането за общество ни е по-ценно от твърдите правила и прилагането им. Някак така съществуваме и добронамерено се радваме на новите/стари съфорумци, които се вписват в тази реалност. Имаш страхооотна градина, имаш невероятни идеи в нея, имаш знания и умения, имаш и чудесно чувство за хумор (което повечето хора тук ценят високо!) - отпусни душата, усмихни се и се разположи удобно в тази виртуална къща. Както във всеки дом съжителството е въпрос на компромиси и деликатности със съквартирантите, така че не мисля, че е кой знае какъв проблем човек да свикне с ежедневието. Енджой :daaa: :D !!!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Технически проблеми и предложения”