За форума

Тук пишете всичко, което виждате като проблем или бихте искали да се смени. Отваряйте нова тема за всеки проблем - след като го оправя, ще трия съответната тема.
Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: За форума

Мнение от Мария Николова »

Погледнах към "Техническите проблеми" заради неуспешнея опит да отворя форума нощес и попаднах на дискусията.
Много ме озадачи тази точка 1 на Анджи:
1. Правилата противоречат на неподправената човешка природа, спонтанност, чувства, ценности, на първосигналната реакция, на исконния и всеобщ човешки стремеж към щастие и на творческата пълноценност. Говоренето за правила е табу. Който почне да говори за правила, го ритат по кокалчето. :lol:
Анджи, преиграваш, мила. ;) Ама много преиграваш. :sgiggle:
Не виждам някой от реагиралите да те е уязвил. Или си била толкова самоуверена, че си очаквала само 102% съгласие? И самото несъгласие приемаш като болезнено ритане по кокалчето? :o

Нали ако имаше правила, трябваше да не знаем каква талантлива певица си, какъв е маршрута на турнето ти и нямаше щастливки да те аплодират на концертите ти. Нямаше да се гордеят, че са в един формум с теб. :mrgreen:
Да живее липсата на правила, благодарение на което всички се гордеем, че си избрала да бъдеш сред нас! :sbear: :sflower: :ieeee:
Колкото до транскрипциите, тук си права. Аз не владея нито един език, ползващ латинобуквички.
Но зная нещо, което владеещите английски език не знаят.
Използвам случая да повторя. Транскрипцията на латинските думички не е точно като английските думички. Нито както на германските думички. Нито както на френските думички.
Затова роза, кръстена - примерно - на името на французин, се чете на френски, а не се чете на английски. А името на клематис, кръстен на германски град, не се чете на английски, а на германски. :angelche:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Angelina_S
Кана кафе
Мнения: 645
Регистриран на: Авг 16, '11, 10:07
Местоположение: София, кв. Княжево
Дал благодарност: 101 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: За форума

Мнение от Angelina_S »

Да ви кажа, аз съм човек на правилата. :nod:
В 6:30 всяка вечер (поне от месец насам) ми писука ръчният часовник, събирам инструментите от градината или с каквото се занимавам, потягам се и хуквам из Витоша да тичам с кучето. Поне по 2,5 километра (от общо около 7) - по баир. Напоследък - за време.
И, рекох да пробвам да повдигна въпроса.
Но виждам, че връхлитам на едно море от хора, които отказват всякакви правила, ама са ги отказали и проповядват срещу тях, като бивш пушач - срещу тутуна! :mrgreen:
Затова колебливо навлизам тук, че дори при мисълта за плуване в такива води, аз се шашкам и се чувствам като жив удавник. :eeeh:

Ама к'во да прави човек, като сте толкова готини!
:liubov: :liubov2: :liubov2:

Не мога, гмуркам се! Ще следя и за форумни срещи. :daaa:

Изображение

ПП. Ноел, искам да снимам това, което си създала около твоя блок! Не беше въпросът в "буквите", не съм чак такъв кон с капаци. Все пак съм го видяла през зимата и съм много респектирана, защото и по мащабите, и по степента на изобретателност, вложена, за да може човек да го композира и опази от посегателства, това си е подвиг! :tzeluvka:
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: За форума

Мнение от Noel »

Анджи,гмуркай се,водите са топли :liubov:
И заповядай на кафе,щом "буренаците " са ти на сърце :gush:
Форумните срещи са един вид задължителни :D ,а Княжево вече успешно се включи :dovolen:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: За форума

Мнение от nadin »

Я тука се заформила полемика :D :D
Аз таман си мислех как тази година ще минем без пререкания.
Но пък като се замисля розените поръчки не са още навлезли в критичната фаза, когато се разгоряват страстите :nod:, та това тука е нещо като бледа компенсация. ;)
Аз всичкото изписано го привемам на майтап - просто не си заслужава да се спори за тези неща.
Анджи , вкарването на правила в този форум е кауза пердута. Просто дори и да има желание, няма хора със свободно време, които да се занимават с това и затова форума се развива по пътя на естествения подбор - остава това мнозинство от хора които се кефят на този формат. Всички останали полека лека отплуват към други форуми с по-подходящи за тях съдържание и правила. Аз лично също бих искала малко повече информация и по-малко емоции ( защото не съм емоционална натура ), но се примирявам с волята на мнозинството, заради цялостната атмосфера, която цари тука.
И моля те Анджи да не ни напускаш, че иначе трябва да ровя из нета с часове за да гледам снимки от твойта градина :D :tzvetoman:
troll

Re: За форума

Мнение от troll »

А не ви ли е хрумвало, че вие сте едни бежанци/емигранти от "онзи форум"?
:mrgreen:
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 49 пъти

Re: За форума

Мнение от къщичка »

Един от въпросите, които повдигна Ангелина беше за произношението на имената на растенията.
Може френските сортове да се изговарят на френски и немските на немски, но имена като Orange bud, което не е френско, нито немско, се чете Орандж бъд, а не Оранге буд. Rosebud не се чете Розебуд, ами Роузбъд. Моето мнение, че всеки уважаващ се градинар, който е до някаква степен колекционер, е смешно да произнася така името. На Петран може да не му пука, че Гутьо произнася името грешно, но мистър Джо(х)н ще погледне с други очи на Гутьо.
Мислех да не го пиша това, доста сега ще се разсърдят, но поне като не се знае как се изговаря, то нека се пише както е с латинските букви оригиналното име на растението.
Аз преди време питах нещо за едни рози, и веднага ме пратиха да съм учила руски, щото рускините имали най-обширната информация за розите. Аз руски няма да уча, щото по комунизма ни караха насила да го учим тоз език и изобщо не ми е на сърце, но на руски мога да чета. То и на български мога, ама и като ме пратиха да чета розената тема (теми), които са безкрайни и обширни, за да си избера роза, то как трябва да стане, като половината имена са изписани неправилно, да не говоря смешно и нито търсачката ги намира така в гугъл, нито пък аз мога да разбера коя е розата, за да си потърся информация за нея.
Ако мен някой ме пита нещо и му кажа да научи английския само за да може да чете из нета, той дали ще седне да го учи, а?

Ами друг бисер - "продавам гарден треасуре" - треасурско растение - нов хит сред цветарите :idea1:

А да кажа ли, че ми се предлагаха рози, половината от имената им изписани грешно и смешно, тях не ги намерих в гугъл и съответно се отказах да ги поръчам. Човек, който продава рози, даже не си е направил труда да изпише правилно имената им. Разбира се парите са по-важни, пък на имената майната им.

Ясно е, че няма да променя никой, нямам такава цел, но тук от мухата се направи слон.

Друга смешка, която прочетох тук и без неудобство да кажа, че беше изречена от стрина Иванина е, че "правилата били затова-да се нарушавали". Заради такива индивиди, с такова мислене са катастрофите и жертвите по пътищата, щото за тях няма правила и те са на по-високо стъпало от нас, простосмъртните. Ако ваш близък стане жертва на някой, който нарушава правилата, пак ли ще го напишете това?
Ще кажете какво общо имат катастрофите с цветарската полемика?
Ами който разбрал-разбрал.
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: За форума

Мнение от Noel »

Къщичка,не мога да повярвам на написаното в последния абзац :shock:
Хора,какво ви става!!!
Явно е дошло време тук да пишат само тези,който правилно пишат на латиница.
Всички останали са виновни за всичко лошо,случващо се в Родината!
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: За форума

Мнение от libra »

На мен пък ми е интересно защо някой мисли ,че всички трябва да се равняват точно по неговите представи.И ако реши да предяви някаква претенция,защо не го направи по един почтителен начин ,ами трябва да включи "стрина Иванина".
Тук сме хора с най-различни способности по отношение на езиците.Няма как всеки да знае коректната транксрипция по всички езици ,които се търкалят из форума .Включително и твоите са грешни.Но всеки може да се старае да бъде по-коректен
За ученето на руски-руската енциклопедия е много добра,ако искате учете или ползвайте руски.Поне картинки могат да се гледат.
Информацията във форума е много и отнема месеци докато човек прегледа това ,което го интересува.Но няма как иначе да стане.А,има - 20 човека да ровят с часове ,за да отговарят на зрителските въпроси ,на тези дето им е обидно да четат.
Ако някой продава нещо ,но не го е написал коректно,защо просто не му обърнеш внимание ,а трябва да го прекарваш през егото си.
И стига претенции към форума.Аз съм благодарна на Равик,че е направила и плаща сметките на форума.Да й държа сметка,че не си е оставила близнаците,за да ни разрива лайната?Или да искам 4-5 човека да стоят денонощно във форума за да местят спам от една тема в друга?Ами не ми пречи толкова този спам.Съжалявам ,не съм толкова чувствителна.Нито аз съм идеална,за да искам и другите да са такива.Намирам ползите за повече от негативите.Нека всеки да помисли какъв е неговият принос за форума ,преди да претендира.
Сравнението с катастрофи и спам за напълно неуместно,най-малкото от уважение към скръбта на две майки.
Аватар
didak
Кана кафе
Мнения: 547
Регистриран на: Дек 28, '11, 09:50
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 4 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: За форума

Мнение от didak »

Нека следващия пишещ, първо се запита премълчал ли е днес не до там приятен жест или дума от човек на който държи, та държи да не премълчава такива от почти непознати хора.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: За форума

Мнение от Гео, граф »

troll написа:А не ви ли е хрумвало, че вие сте едни бежанци/емигранти от "онзи форум"?
:mrgreen:
Не. Хобикафе е суверенна територия със собствени правила или липса на такива. Точно такъв ни харесва. На тези, които искаме да живеем в него, а не да емигрираме или мигрираме, или имигрираме :hihihi: ! Отговарям за себе си, разбира се :swait: .

ПП. И не, Трольо, ти не си провокатор, нееее :angelche: 8-)...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Технически проблеми и предложения”