За форума

Тук пишете всичко, което виждате като проблем или бихте искали да се смени. Отваряйте нова тема за всеки проблем - след като го оправя, ще трия съответната тема.
Публикувай отговор
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 49 пъти

Re: За форума

Мнение от къщичка »

libra написа:На мен пък ми е интересно защо някой мисли ,че всички трябва да се равняват точно по неговите представи.И ако реши да предяви някаква претенция,защо не го направи по един почтителен начин ,ами трябва да включи "стрина Иванина".
Тук сме хора с най-различни способности по отношение на езиците.Няма как всеки да знае коректната транксрипция по всички езици ,които се търкалят из форума .Включително и твоите са грешни.Но всеки може да се старае да бъде по-коректен
За ученето на руски-руската енциклопедия е много добра,ако искате учете или ползвайте руски.Поне картинки могат да се гледат.
Информацията във форума е много и отнема месеци докато човек прегледа това ,което го интересува.Но няма как иначе да стане.А,има - 20 човека да ровят с часове ,за да отговарят на зрителските въпроси ,на тези дето им е обидно да четат.
Ако някой продава нещо ,но не го е написал коректно,защо просто не му обърнеш внимание ,а трябва да го прекарваш през егото си.
И стига претенции към форума.Аз съм благодарна на Равик,че е направила и плаща сметките на форума.Да й държа сметка,че не си е оставила близнаците,за да ни разрива лайната?Или да искам 4-5 човека да стоят денонощно във форума за да местят спам от една тема в друга?Ами не ми пречи толкова този спам.Съжалявам ,не съм толкова чувствителна.Нито аз съм идеална,за да искам и другите да са такива.Намирам ползите за повече от негативите.Нека всеки да помисли какъв е неговият принос за форума ,преди да претендира.
Сравнението с катастрофи и спам за напълно неуместно,най-малкото от уважение към скръбта на две майки.
Ти ги намесваш, аз изобщо не съм имала определени хора конкректно. Който съм имала предвид, съм го написала директно. Аз пиша това, което мисля, за Иванина щом съм го написала, значи има за какво. Някои хора от форума не са това, за което се представят.
За грешното изписване на имената не разбрах кое ми е егото? Как може грешно изписано име да засяга егото ми? Под грешно имам предвид не само произношението, ами толкова заплетени имена, че човек не може да се досети какво може да е, за да потърси информация за него.
За спама в темите изобщо не ми пречи, хубаво ми е да го чета.
Тук може да съм на различно мнение от Ангелина, но не тръгвам с нападки, както вие направихте.
Това, че някой е написал, че е редно имената да се пишат правилно, проблем ли е?
Ако от мен се изисква да уча руски, то от другите не се изисква да учат английски, така излиза.
А кое произношение не ми е правилно, за да се поправя?
То е ясно, че ще се преиначат думите ми, затова написах който разбрал-разбрал.
Пък който си е сменил мнението за мен още по-добре. Човек отсява приятелите си и хората сме различни.
Всеки конфликт има положителна полза.
Но винаги бих писала каквото мисля и не ме притеснява друго.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: За форума

Мнение от libra »

А би трябвало.
РОУЗ

Re: За форума

Мнение от РОУЗ »

Аз да си кажа, ама понеже нямам дар слово да пиша есета, та в прав текст - и на мен не ми е удобно, когато имената са написани не на латиница, но пък неволята учи, та се научих да ги откривам по първа /няколко/ букви в азбучника на rosebook, след това вече правя справка и в HelpMeFind /правилно ли го написах? :mrgreen: /.
Но мен например повече ме затруднява когато някой надипли снимки на 20-30 от хубави по-хубави рози в темата за рози, без нито едно име, дори и побългарено. И се започва броене, дванайстата отпред - назад коя е, ами шестата отзад - напред... третата розова...осемнайстата бяла...и така 15 пъти, и аз включително съм питала и съм броила...много зор видях, честно. Особено ако не ти хареса една, а няколко, голямо броене пада, през това време някой друг вече е питал за същата роза и е отговорено и трябва да прегледаш и предните мнения...абе сложно.
Но пък това е форум, не учебник или енциклопедия, и не очаквам да мога да отворя съдържание, страница и да направя справка за нещо конкретно, ровя, търся, питам... все някой помага.
Мисля, че и такъв е смисълът му.
А иначе отдавна си мечтая /цяла година вече :lol: , откакто ви открих/ да си имаме розова/розена енциклопедия като руската. :nod:
Lois

Re: За форума

Мнение от Lois »

нещо ви е напекло слънцето май :dovolen:

за протокола обаче - оригиналните имена на растенията са добра инициатива, най-малкото като търсиш нещо, ще ти излезе точно то, а не като в продавалника
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: За форума

Мнение от serena »

Аз нямам никакви претенции нито към форума, нито към който и да е участник в него. Участниците са такива, каквито са, и нищо написано тук няма да ги промени, групата активни участници са създали определена атмосфера и останалите по-неактивни имат свободата да решават доколко да участват. От няколко месеца на моменти тази атмосфера не ми допада, затова и съм редуцирала участието си тук. Нямам нагласа да вършея из всички теми и да пиша "ох" и "ах" само заради едното писане, а и някои потребители не са ми приятни като реакции и начин на изразяване и мислене. Ама сигурно и аз не съм приятна на някого.
А за реакцията на Къщичка към израза, че правилата били за това, да се нарушават, съм напълно съгласна. Затова в държавата ни нищо не се получава, защото е масов спорт правилата (добри или лоши) да бъдат прескачани и нарушавани без носене на отговорност след това. Честно казано в конкретни ситуации във форумаа съм недоумявала, че не се прави връзка между това какво някой е направил и възникналите неприятни последици (примерно в темата за животните) - човекът се жалва и всички му съчувстват, това добре, но не се вижда, че с действията си допреди това той има вина за случилото се. Когато обаче това бъде отбелязано по достатъчно учтив начин, биват получени упреци за това, че не сме достатъчно състрадателни. Такива и други случаи и реакции направиха форума за мен вече не чак толкова приятно място за прекарване на времето, каквото беше преди. Не че съм огорчена, просто няма такова значение, вероятно не съм от типа, който може да се впише.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Аватар
patrisiq22
Kъсо кафе
Мнения: 93
Регистриран на: Авг 19, '15, 18:28
Местоположение: Sofia

Re: За форума

Мнение от patrisiq22 »

Здравей, Серена! Такива хора, които нападат другите, винаги е имало и винаги ще има. Не трябва да се отказваш от сайта заради тях, защото ще отидеш в някой друг, където отново ще има подобни хора. Ти им даваш съвети, а то си зависи от тях как ще реагират, всичко е въпрос на възпитание.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: За форума

Мнение от zeleno »

еееееееееее
Венче ме светна за дебата
да не е станало януари , пък аз да не съм разбрала :hmmm:
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: За форума

Мнение от nadin »

zeleno написа:еееееееееее
да не е станало януари , пък аз да не съм разбрала :hmmm:
Именно :D :D :D
Публикувай отговор

Обратно към “Технически проблеми и предложения”