Снимки

Тук пишете всичко, което виждате като проблем или бихте искали да се смени. Отваряйте нова тема за всеки проблем - след като го оправя, ще трия съответната тема.

Харесва ли ви лентата със снимки?

Да
15
37%
Идеята ми допада, но вида в момента не ми харесва
12
29%
Не
14
34%
 
Общо гласове: 41

libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Снимки

Мнение от libra »

На мен ми харесва с повече снимки.Може да се вадят от темата за най-красивите снимки от нашата градина по усмотрение на Равик или да има специална класация.Може още в темата за снимка на седмицата да се предлагат необходимия брой и те да се слагат в лентата.
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Снимки

Мнение от Димана »

Разсейва ме лентата с цветята, дразни погледа. Харесва ми само с една снимка в десния ъгъл, която да се сменя всяка седмица, или на две седмици.
Да се променя фона, ама да не е натрапващо, а да е тематично, според събитие, което предстои-звездички, цветенца дребни и разни такива.
denitsavm

Re: Снимки

Мнение от denitsavm »

Сложих една анкета :nod: Не се сещам за още междинни въпроси, които да се добавят, ако се сещате - пишете да добавя :nod:
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Снимки

Мнение от Noel »

Димана написа:Разсейва ме лентата с цветята, дразни погледа. Харесва ми само с една снимка в десния ъгъл, която да се сменя всяка седмица, или на две седмици.
Да се променя фона, ама да не е натрапващо, а да е тематично, според събитие, което предстои-звездички, цветенца дребни и разни такива.
И аз мисля така :nod:
И фона да се сменя тематично би ми харесало.
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Снимки

Мнение от Гео, граф »

Бих предпочела Цветелина Романтика да стои за постоянно, но отделно от снимката на седмицата. Разделянето на двете снимки в двата края на синята лента, както и различната им големина или дори форма, ще подчертава смисъла на едната и другата. Честно си признавам, че не ми харесва шарена поредица от цветя, залепени едно за друго безразборно. Прилича ми на моята градина - от всичко по малко и никаква концепция. Освен това и на мен като на Софи на първосигнално зрително ниво ми натежава банера (или както там се казва синята лента) и бързам да сляза надолу. Във всеки сайт още при влизането блъсва шарения от реклами, особено дразнещи са подвижните. Помните ли колко бързо миналата коледа поискахме Джони да махне празничната украса ? Реално като влизам тук, търся информация и контакт с хората, а не веселба за окото. Не знам дали бях достатъчно ясна, но така го усещам, така го обяснявам...

Снимка на седмицата трябва да има, това си стана хубава традиция, както и вълнението около избора. Аз собствено се радвам когато има повече предложения, защото сменям през ден-два корицата на фейсбук-профила, а това създава настроение :nod: ! Това е моето мнение.
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
bell

Re: Снимки

Мнение от bell »

Дени, само да направя едно уточнение. Критериите са различни когато се избира снимка на седмицата. В повечето случай тя трябва да е макро, да е ярка, да седи добре в малкото квадратче, на син фон в ъгъла. Това изключително ограничава идеята ти за каквито и да е календари и т.н.т. печатни носители. За мен истински красивите снимки са в темата за нашите Най-красиви кътчета..., където се качват всякакви снимки и няма ограничения, като визия. Пейзажите се пропускат напълно в снимка на седмицата или има, но само тези които са много контрастни и ярки. Това автоматично изключва един куп от снимките на Люб, Анемоне и други, които имат невероятни попадения в пастелните пейзажни на треви, храсти и т.н.т.
Ако, се мисли в посока на календари, то за мен те трябва да се избират от темата Най-красивите кътчета, не от снимка на седмицата. Тази тема може да се доразвие, защото за мен е непълна, но проходи едва тази година и си мисля, че следващата под зорките очи на хората тук из темите ще може да се напълни. Въпреки, че за мен този състезателен принцип на снимки ми е малко прекален, защото идеята е хората да се забавляват, а не да изпадат в несигурност, когато качват снимки, понеже те няма да са толкова хубави и т.н.т. Да не говорим, че новите хора още повече се притесняват с влизането си тук.
А, за Розата на Цвети..... ами, това е повече от пробив без аналог, за съжаление нечовешко горичв пробив. Нещо толкова истинско, за което французите не останаха безразлични. Аз ще направя всичко, което е по силите ми, за да популяризирам тази роза във времето. Като начало от тук, защото това е нейният първи дом, който я приюти и повярва в символиката и силата на посланието. Напълно вярвам, че с времето може да постигне своето международно признание, но трябва да сме обединени и ясни от началото. Мейланд направиха тази крачка, благодарение на заявяването ни като общоност и форум, и малкото ни, частично присъствие из фейсбук. Ако, навън говорим за един куп развити обещства от любителски сдружения, асоциации и какво ли не на градинари и ботаници, то ние тук правим първи крехки стъпки в тази посока.
Ще посрещнем живот и здраве Мейланд другата година и ще доразвием с пълна сила посланието на розата. Затова аз по свой си начин държа тя да е част от облика на форума още с отварянето му. Да е ясно, къде е нейният дом. Та, като препратим някой французин, руснак, англичанин, румънец или който и да е, да види каква е в нашите градини и да е ясно още с влизането във форума, защото те хората български не знаят. Кликвайки върху квадратчето да влиза директно в темата и снимките на розата в нашите градини... затуй настоявам, а не защото съм розоманка или искам да досаждам с рози. Колкото по- ясно и простичко е посланието, толкова по- точно говори на всички езици. Не казвам, че трябва да е част от логото, то си е лого, но да е в лентата.
Ще кажете, ами този който гледа стайни цветя, защо трябва да му я натрапваме? Ами, защото имаме пробив, който няма аналог.
След някоя и друга година пожелавам на Ботан да патентова негови творения и да постигне успех и навън. Тогава аз пак ще пея, как искам квадратче във форума, с което да го подкрепим...ей, в този ред на мисли.
Ботане, като те прекръстим на Розотан и вземем да те караме да ни разпознаваш розите, тогава си го закъсал паталогично :eeeh: Дотогава не се оплаквай :ieeee: Едно уточнение вкратце, за да ти покажа че розите не са обладали изцяло ботаническата ми душа. Тези твои творения, които ни подари, вече имат пълна чаша с коренчета, ама ще те питам из другите теми кога да ги садя, за да не пълня темата тук :liubov2:

Хайде, в навечерието на празниците хубаво бъднуване желая на всички с топлата содена питка и да не забравите бобчето и дряна да сложите!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Снимки

Мнение от calico »

Аз съм ЗА както решите, но снимка на седмицата да има при всички случаи.

може би е прав Ботан, че розите твърде натежават във форума :liubov2:

и нека не решаваме един път завинаги, нещата търпят развитие, и промяна. Розата на Цвети значи много за нас, много повече от роза е, но истината е че нейния червен цвят изобщо не се връзва със синьото на форума. А не съм сигурна, че трябва да променим синьото заради розата. може би трябва да се експериментира.
Обърках се и в анкета гласувах "за" снимките както са сега, но според мен точно този цвят на фона не понася шарено, затова някак дразни и се претрупва.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
denitsavm

Re: Снимки

Мнение от denitsavm »

Бел, аз малко или много разбирам това. Да, след твоите широки обяснения мисля, че съм по-съгласна с идеята :nod: Но от естетическа гледна точка, а и защото все пак трябва да има някакво разделение, все още мисля, че двете неща - Форумът и Каузата За Цвети, трябва да са разделени. Не зная дали с давате сметка, но тук има хора, които не се интересуват не само от розата, но и от ситуацията като цяло... това си е техен избор, ще се заинтересуват като са готови за това .... Но не е необходимо да ги гоним или игнорираме по този повод.

Без да съм мислила много ще дам предложение - първо да си отворим един раздел - нещо от рода на Българско Цветарско Общество, чието лого да бъде Розата. Не зная технически как може да стане, но някак си сигурно може :hmmm: В този раздел да избистрим изцяло идеята за учредяване на такова общество със всичките му законови врътки и в него да си обсъждаме и предлагаме каузите и т.н., да си направим там връзки със фондацията на Валя "Справедливост" и т.н., с Фейсбук страница и дрън -дрън, всичко просто - да се организираме и развием :nod: Разбра ме, надявам се :angel2:

И горе долу си представям във Форума това така: един раздел, там където е червената линия, само със заглавието на обществото и със снимката на Розата в левия ъгъл Изображение Пък после като цъкнеш да си се отваря съответния раздел
denitsavm

Re: Снимки

Мнение от denitsavm »

calico написа: Обърках се и в анкета гласувах "за" снимките както са сега, но според мен точно този цвят на фона не понася шарено, затова някак дразни и се претрупва.
Мисля, че имаш право да променяш гласа си :nod: , ако няма сега ще го направя, така че да можеш да го промениш :nod:
denitsavm

Re: Снимки

Мнение от denitsavm »

И едно последно предложение да дам за лентата със снимките - да е отдолу на форума - някъде между "статистиката" и най-долната синя лента
Публикувай отговор

Обратно към “Технически проблеми и предложения”