Кирилица

Тук пишете всичко, което виждате като проблем или бихте искали да се смени. Отваряйте нова тема за всеки проблем - след като го оправя, ще трия съответната тема.
Аватар
admin
Site Admin
Мнения: 544
Регистриран на: Ное 23, '09, 14:50

Кирилица

Мнение от admin »

Мисля, че оправих и проблема с кирилицата за тези, които нямате инсталирана кирилица на компютрите си.

При писане на мнение горе в ляво ще виждате едно бутонче със следната функционалност:

- EN бутон в синьо - Основна клавиатура. При избрана основна клавиатура от бутона Kredor, въвеждате текст спрямо избраната от Вас клавиатура от Вашия компютър - т.е. ако на вашия компютър сте избрали кирилица - пишете на кирилица, ако сте избрали латиница - пишете с латински букви.
- BP бутон в тъмно червено - Българска Фонетична. Въвеждането на текст е на кирилица спрямо фонетичната подредба, независимо от избраната клавиатура на Вашия компютър. Т.е. независимо дали имате кирилица на компютъра си, Вие ще въвеждате текста на кирилица спрямо фонетичната подредба.
- BG бутон в оранжаво - Българска Стандартна. Въвеждането на текст е на кирилица спрямо БДС подредбата, независимо от избраната клавиатура на Вашия компютър. Т.е. независимо дали имате кирилица на компютъра си, ще въвеждате текста на кирилица спрямо БДС подредбата. Имайте предвид, че тази подредба се промени при Виста в сравнение с Windows XP (по неясни и напълно безсмислени за мен съображения, но това е друга тема ;) ).

Бутоните за писане се превключват или като кликнете на тях или с клавишна комбинация Shift + клавиша на Windows. Клавиатурата избрана чрез бутона Kredor е с приоритет над локалната настройка на компютъра ви.

Ако някога по някаква причина Кредор-а не работи, ето още два линка, които могат да се ползват за кирилизация на мненията:
http://www.2cyr.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://5ko.free.fr/bg/sites.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ами това е май от мен. Приятно писане! ;)
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Кирилица

Мнение от johnstalker »

Хм. Тва не бачка на Хромът. :hmmm: На лисицата и експлодер е ок. :daaa:
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Кирилица

Мнение от ravik »

Аз от теб очаквах да кажеш каква е клавишната комбинация на Линукс. :hihihi:

Кредорът работи с Internet Explorer 4+, Netscape 7.0, Mozilla/Gecko/Firefox 1.x. Хром няма за съжаление. :snif:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
vilivitska
Kафенце
Мнения: 10
Регистриран на: Фев 1, '13, 15:57
Обратна връзка:

Re: Кирилица

Мнение от vilivitska »

Uvajaemi admin, mnogo sajalqvam,che pisha na latinica, no ne moga da si opravq kirilicata tuk, a pisha ot tablet bez kirilica. Koi li me karashe, no kliknah vednaj varhu KREDOR ot liubopitstvo I krai - vsichko drugo izchezna I si ostanah samo na KREDOR, ot koeto,estestveno, nishto me razbiram. Sega se nujdaq ot kirilicata s latinski bukvi, t.e. balgarskata fonetichna. Ako moje I ako imate vreme, molq da mi pomognete.
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Кирилица

Мнение от Dewina »

Niamam kirilica. Kogato klikna varhu KREDOR - ne se pojavavat ikonkite na Kirilicata. Polzvah parlia link- mnogo baven e i edno izre4enie pica 5 min. Pomognete mi!
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Публикувай отговор

Обратно към “Технически проблеми и предложения”