За Ангел Славов -mugofrodo-с ОБИЧ!

Публикувай отговор
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: За Ангел Славов -mugofrodo-с ОБИЧ!

Мнение от shoshy »

Daniela Pargu написа:За Ачо- каквото Незабравчето реши, ......
:daaa:
Аз си харесах
Larix decidua 'Krejci'
http://webshop.hgeers.nl/larix-decidua-krecjci" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: За Ангел Славов -mugofrodo-с ОБИЧ!

Мнение от Margaritenia »

Алина, аз не помня да е ставало дума да се сади нещо на гробища, пинус муго фродо щеше да бъде за градината на Ачо! Идеята беше „не да се купи просто някакъв клек”, а „да се купи точно този Фродо”, тъй като Ангел го харесваше.
А що се отнася до „озеленяването” на курорта, даже е препоръчително да не си товариш семейния бюджет с излишни разходи за човек, когото не си познавала, както ти сама беше написала по-рано в една друга тема.
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Deleted User 2919

Re: За Ангел Славов -mugofrodo-с ОБИЧ!

Мнение от Deleted User 2919 »

Margaritenia написа:Алина, аз не помня да е ставало дума да се сади нещо на гробища, пинус муго фродо щеше да бъде за градината на Ачо! Идеята беше „не да се купи просто някакъв клек”, а „да се купи точно този Фродо”, тъй като Ангел го харесваше.
А що се отнася до „озеленяването” на курорта, даже е препоръчително да не си товариш семейния бюджет с излишни разходи за човек, когото не си познавала, както ти сама беше написала по-рано в една друга тема.
Ти се срещала ли с него, лично ли го познавала? Ав форума знаем само никовете, аз също знаех ника му. В едната от темите сам Ангел написа, че не иска да му викат Фродо..Най-добре знаеше за неговите любимите иглолистни Ким..
Споко, не се нервирай Маргаретина :dovolen:
Между другото в гробища разрешават засаждане на ниски растения.
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: За Ангел Славов -mugofrodo-с ОБИЧ!

Мнение от Margaritenia »

Да, така беше, защото Фродо е герой от Властелинът на пръстените, а никът на Ангел е Мугофродо, за всички, които не правят разлика!
И изобщо не се ядосвам, само ти се чудя защо цапаш много теми с финансовото си състояние, което е твърде лично, за да става публично достояние:))))

Извинявам се искрено за спама, за мен диалогът с тази жена приключи.
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Deleted User 2919

Re: За Ангел Славов -mugofrodo-с ОБИЧ!

Мнение от Deleted User 2919 »

Margaritenia написа:Да, така беше, защото Фродо е герой от Властелинът на пръстените, а никът на Ангел е Мугофродо, за всички, които не правят разлика!
И изобщо не се ядосвам, само ти се чудя защо цапаш много теми с финансовото си състояние, което е твърде лично, за да става публично достояние:))))

Извинявам се искрено за спама, за мен диалогът с тази жена приключи.
Кошмар!!!
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: За Ангел Славов -mugofrodo-с ОБИЧ!

Мнение от clock »

Margaritenia написа:
clock написа:Незабравче, искам да се включа с

Calocedrus decurrens 'Berrima Gold' - 1бр €26.50
Клокче, погледни тук:
https://www.rhs.org.uk/Plants/67442/Cal ... ch-results

Дават го за 7ма зона и става голямо дърво над 12 метра...а е скъпичко растение, тъпо е да умре от измръзване.
Марги, снощи до късно се ровех в нета в търсене на информация за този calocedrus . В повечето сайтове го дават зона 5а и 6, единствено в този от линка го дават 7 зона. При нас зимата е люта, затова ми е много важна студеноустойчивостта. Така или иначе изборът ми не е окончателен. Ще изчакам, както казва Дани може да се обединим около едно две растения. А и твоят избор е страхотен - Pinus contorta 'Taylor's Sunburst' €29.75 ! Незабравчето може и тя да предложи нещо. И на трите ви се доверявам в избора напълно!

Танче, прекланям се пред всичко, което правиш в памет на Ачо! :sbow:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5271
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 96 пъти
Получил благодарност: 102 пъти

Re: За Ангел Славов -mugofrodo-с ОБИЧ!

Мнение от Daniela Pargu »

Марги,Клоки,нали си знаете,че :liubov: :skiss:
За растенията- имам проблем - без едно мога, но с едно не мога :nod: :sblush:
Picea abies Gold Drift -60-70-32.5Е :angel2:
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8217
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: За Ангел Славов -mugofrodo-с ОБИЧ!

Мнение от дара »

Daniela Pargu написа:
За растенията- имам проблем - без едно мога, но с едно не мога :nod: :sblush:
Ох,и аз така.Бих взела и един Pinus contorta 'Taylor's Sunburst :D :tzvetoman:
Танче,хич не слушай тоя и оня,чест ти прави всичко което правиш за Ангел :sbow:
незабравка

Re: За Ангел Славов -mugofrodo-с ОБИЧ!

Мнение от незабравка »

alina написа:
Daniela Pargu написа:За Ачо- каквото Незабравчето реши, а за нас - ако трябва бройка- да се обединим около нещо! :daaa:
Танче, а срок има ли за избора?
Дадох, че в Хевис има (Pinus mugo pumilio) http://www.green-plants.eu/produkt/boro ... o-pumilio/" onclick="window.open(this.href);return false; ще участвам за него в събиране пари, но в озеленяването на Св.Св Константин и Елена няма да участвам: моето финансово положение не позволява.И даже смятам, че това е излишно. Предпочитам за годишнината да занеса цветя на варненското гробище и да запаля свещичка.
Алина,моля не пиши в тази тема,не те искам тук с неадекватните ти и глупави изказвания !Ходи и пали сама свещички и каквото решиш!
незабравка

Re: За Ангел Славов -mugofrodo-с ОБИЧ!

Мнение от незабравка »

Daniela Pargu написа:За Ачо- каквото Незабравчето реши, а за нас - ако трябва бройка- да се обединим около нещо! :daaa:
Танче, а срок има ли за избора?
Няма да поставям срок за сега ,нека да чуя първо какво ще ни посъветват да вземем.Аз малко обаче се обърках с обясненията-иглолистното джудже ще бъде за композицията с дребни иглолистни ,които родителите на Ангел направиха на гробищата Аз писах по-рано в темата,че тази композиция ще е в градината на Ангел,но майка му и татко му искаха да е по-близо до урната .Там е лека сянка и е добро място;повечето джуджета растат най-добре на лека сянка.Обаче понеже е възможно да останат пари от събраните средства та идеята ми е да добавим още едно иглолистно към композицията в Св.Константин и Елена Допълнително пари няма да събираме,идеята е това което имаме до момента като средства да се използва..Конторната,която Марги предложи е много хубава,тя колко висока става всъщност?-ако е джудже ,може да стане за малката композиция.Ако е от по-големите сортове, не знам -май не става за Св Константин и Елена-много е дребна към момента,да не я настъпи някой,пък и не знам дали ще издържи на слънце с тези жълти връхчета? :hmmm:
За транспорта -ще видим какво ще предложат Интерлогистика ,ще търся и транспорт от фирмите с които по принцип работя и ще сравним офертите. :nod:
Публикувай отговор

Обратно към “Иглолистни дървета и храсти”