Сибирски бор (Pinus sibirica)

Публикувай отговор
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Кедъров бор

Мнение от clock »

Алинаааа, Алинааа! Липсваш ми! Не се сърди и ела! Такива хубави ацери разглеждаме! А и аз ще си имам аляски кедърчета, снимка ти показвах! Моля те, Алина, върни се!
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5263
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 97 пъти

Re: Кедъров бор

Мнение от Daniela Pargu »

Приятели,за кедровите ядки ,дето ядем в салатите и пр. -са от сибирски бор,не от пиния! Кедровото масло- и то не е от пиния :svekurva:
Deleted User 3996

Re: Кедъров бор

Мнение от Deleted User 3996 »

Daniela Pargu написа:Приятели,за кедровите ядки ,дето ядем в салатите и пр. -са от сибирски бор,не от пиния! Кедровото масло- и то не е от пиния :svekurva:
Аз съм с обратното впечатление- че, навсякъде по магазините в България кедровите ядки са от морски бор.
Всички продукти от сибирски кедров бор са скъпи.
Само погледни цените на ибей и на руските борси за белени кедрови семена.
Поръчах си тази година изгодно 0,5 кг семена от сибирски бор за 21 долара(необелени) Обелените са още по скъпи.
Кедрово масло от сибирски бор, което най изгодно досега съм намирал в Бг :
100мл -25лв
250мл-45лв
500мл-72лв
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5263
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 97 пъти

Re: Кедъров бор

Мнение от Daniela Pargu »

О,да ,прав си !Точно това имам предвид-маслото за микроскопски наблюдиния и истинските ядки. От пинията са ядливи също /не че са фалшиви,де/,както и от още няколко иглолистни,но "кедрови "/парадоксално/са руските :dovolen:
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Кедъров бор

Мнение от mugofrodo8 »

Ядките на Пинеята се наричат пиньоли и не спадат към групата на кедровите борове :daaa:
Deleted User 2919

Re: Кедъров бор

Мнение от Deleted User 2919 »

mugofrodo8 написа:Ядките на Пинеята се наричат пиньоли и не спадат към групата на кедровите борове :daaa:
Не съм иглолистен специалист, само любител -градинар. :dovolen: .
http://exoticplants.ovo.bg/forum/46-225-1" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5263
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 97 пъти

Re: Кедъров бор

Мнение от Daniela Pargu »

Алинка, как е корейското борче?
На моето му пада по някоя иглица ,но мисля ,че е нормално от стреса по транспорт и пресаждане :hmmm: :stiskam:
Deleted User 2919

Re: Кедъров бор

Мнение от Deleted User 2919 »

Daniela Pargu написа:Алинка, как е корейското борче?
На моето му пада по някоя иглица ,но мисля ,че е нормално от стреса по транспорт и пресаждане :hmmm: :stiskam:
Да, падаха игличките..Реших, че заради отрязаните две клонки от него. Напръсках със син камък 1%, е така на всеки случай.. Даде прираст, но интересно, че не в точка на ръст, там стои с зелено, но не тръгва, а от страничните клонки.Тръгва в широчина.. Стои на слънце, реших, че доста голяма , не струва да я засенчвам. На широко и слънчево , пишат, че по-бързо дава шишарките, но няма другарчета за опрашването..Дано Незабравка да даде нова поръчка, ще се включа към нея с тези борчета..
Ще направя в следващият път и снимка на борчето.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5263
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 97 пъти

Re: Кедъров бор

Мнение от Daniela Pargu »

Горди собственици на корейски бор,споделете как се развиват холандчетата! :ieeemyzh:
Deleted User 2919

Re: Кедъров бор

Мнение от Deleted User 2919 »

От статия тук http://supersadovod.ru/derevia/hvoynyie ... oreyskaya/" onclick="window.open(this.href);return false; разбрах, че на бора се обновяват игличките през 2-3 години.Значи при теб всичко е наред, щом има прираст.
За резничето при мен също е наред: шишарките отначало са зелени,а после жълто -сиви, накрая ще станат кафяви..
И още Кедров бор е еднодомно, то ест на едно дърво има и женски и мъжки шишарки..но могат да се опрашват и от другите дървета -борчета..Така, че едно борче може да има семена.Отпада пращането по ЕКОНТ на прашеца.. :D http://www.kedr76.ru/know?id=50" onclick="window.open(this.href);return false; А другите борчета трябват за разнообразие на наследствени форми..
Публикувай отговор

Обратно към “Иглолистни дървета и храсти”