Разпознаване на иглолистни

Публикувай отговор
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от mugofrodo8 »

От ляво надясно Chamaecyparis lawsoniana 'Snow white' >>>> Thuja occidentalis 'Teddy' И двата вида изискват леки и супер добре дренирани почви .
miltonia
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1917
Регистриран на: Май 22, '16, 02:03
Дал благодарност: 223 пъти
Получил благодарност: 92 пъти

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от miltonia »

Лелее, светкавично бърз си! :o Благодаря ти! Моля те за още един съвет- понеже почвата ми е малко глинеста, на каква дълбочина трябва да я подменя/предполагам, с торфен субстрат/, за да ги насадя?
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от mugofrodo8 »

miltonia написа:Лелее, светкавично бърз си! :o Благодаря ти! Моля те за още един съвет- понеже почвата ми е малко глинеста, на каква дълбочина трябва да я подменя/предполагам, с торфен субстрат/, за да ги насадя?
Най добре е да се смесват почвите а не да се отнема и запълва с торфен субстрат копае се дупка 40\40 см.минимум -поставя се дренаж било филц или чакъл или керамзит следва едър пясък или какъвто е наличен почва градинската се смесва с пясък и торф аз добавям и чимовка и листовка но ако нямаш може повечко торф да смесиш но задължителното е почвата да е омешена а не дупка пълна с торф .
sasha

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от sasha »

vanina_g написа:
vanina_g написа:
sasha написа:Cedrus atlantica glauca pendula. За съжаление, не знам кога се пише главна буква в името и моля да ме извиниш.
Благодаря! :tzvetentze:
Малиии, ама то цена си има тази красота! Ще си я мечтая дълго време явно :mrgreen:
На по-малък екземпляр цената не е непосилна, примерно за около 70лв. можеш да намериш висок около 2м, превит на две
miltonia
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1917
Регистриран на: Май 22, '16, 02:03
Дал благодарност: 223 пъти
Получил благодарност: 92 пъти

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от miltonia »

mugofrodo8 написа:Най добре е да се смесват почвите а не да се отнема и запълва с торфен субстрат копае се дупка 40\40 см.минимум -поставя се дренаж било филц или чакъл или керамзит следва едър пясък или какъвто е наличен почва градинската се смесва с пясък и торф аз добавям и чимовка и листовка но ако нямаш може повечко торф да смесиш но задължителното е почвата да е омешена а не дупка пълна с торф .
:daaa:. Тази дупка 40/40 минимум :| е за лъжекипариса, а туичката няма ли да се смести в по-малка дупка? Не че ме мързи да копая, ами нямам толкова място.
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от mugofrodo8 »

Туя Теди е за шарена сянка . Прякото слънце не и се отразява добре и може да се гътне. По добре я пресей в по голяма саксия и я поодгледай там няколко години за да се адаптира добре . Че тези конифери микс дето идват от хладилни оранжерии са супер форсирани и много често има загуби след засаждане.
miltonia
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1917
Регистриран на: Май 22, '16, 02:03
Дал благодарност: 223 пъти
Получил благодарност: 92 пъти

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от miltonia »

Благодаря, Мугофродо! Така ще направя, тъкмо докато е в саксия, ще й определя свободно място в градинката. Дано да ги отгледам! :stiskam:
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от vanina_g »

sasha написа:Cedrus atlantica glauca pendula....
На по-малък екземпляр цената не е непосилна, примерно за около 70лв. можеш да намериш висок около 2м, превит на две
Е така по-бива! Зарадва ме много! :ieeee:
Ще се оглеждам наесен, ще чета за него и спирам тука, да не спамя темата
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от ToBo »

При Таралас също го има в няколко размера.
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от vanina_g »

Пак съм аз - ама така се зарибих с тези иглолистни... и не се усетих как купих днес този бодливко, малък красавец мамин :liubov2: - ама не устоях :oops:
Няма си име - juniperos mix - така пише на етикетчето в хоуммакс :nod:
И какъв е точно? Не че ме вълнува много, аз съм си влюбена в него и без "три имена", ама ей така, да се фукам какво имам за 5 лева :P
Изображение
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Иглолистни дървета и храсти”