Разпознаване на иглолистни

Публикувай отговор
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Разпознаване на иглолистни

Мнение от ToBo »

Гледам, че нямаме отделна тема :hmmm:
Аз го мисля за туя, но може да излезе и друго :oops: Въпросът е каква големина и форма ще стане :hmmm: На слънце или на сянка ще му е добре? Може ли да се пооформи, за да тръгне да заприлича на себе си при новия си стопанин?
Зимата става бронзово жълтеникаво и това не харесва на собственика му. В тая 2 л саксия преживява последните 5 години и търпи слънце, сянка, забравяне, подритване и каквото се сетите друго, без да умира :mrgreen: Значи не е претенциозно, а много устойчиво :nod:
Изображение
Това е снимано преди месец. Да снимам ли по-отблизо или е достатъчно?
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от Breda »

И аз имам питанка относно две иглолистни,прихванати не от мен от клончета преди 9 години.Първоначално изглеждаха еднакви ,но при израстването са с различна форма ,първото расте много бързо и е с два върха,високо за този период около 3м,конусовидно,а другото повече на ширина,високо сега 1,5 м.Снимала съм старите шишарки и новите

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Lois

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от Lois »

ах, тъкмо навреме!
снимах онзи ден в града едни много красиви дървета, дано някой ми каже какви са. на мен ми приличат на ларикси, ама не съм сигурна, че съм права
Изображение

и игличките отблизо
Изображение
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от mugofrodo8 »

Кедър не е ларикс
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от mugofrodo8 »

ToBo написа:Гледам, че нямаме отделна тема :hmmm:
Аз го мисля за туя, но може да излезе и друго :oops: Въпросът е каква големина и форма ще стане :hmmm: На слънце или на сянка ще му е добре? Може ли да се пооформи, за да тръгне да заприлича на себе си при новия си стопанин?
Зимата става бронзово жълтеникаво и това не харесва на собственика му. В тая 2 л саксия преживява последните 5 години и търпи слънце, сянка, забравяне, подритване и каквото се сетите друго, без да умира :mrgreen: Значи не е претенциозно, а много устойчиво :nod:
Изображение
Това е снимано преди месец. Да снимам ли по-отблизо или е достатъчно?
Достатъчно е туя е източна компакта Thuja orientalis compacta когато влезе в земята може да се ореже масово и след 20 дни да започне да се тори с амониева селитра за бърз растеж първото торене да е с амониева селитра следващите с Яра мила или за игла стои без значение при видимо подобрение на короната която се поддържа в свещ форма или конус може да се намали с торенето до минимум :daaa:
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от mugofrodo8 »

Breda написа:И аз имам питанка относно две иглолистни,прихванати не от мен от клончета преди 9 години.Първоначално изглеждаха еднакви ,но при израстването са с различна форма ,първото расте много бързо и е с два върха,високо за този период около 3м,конусовидно,а другото повече на ширина,високо сега 1,5 м.Снимала съм старите шишарки и новите

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Източна туя компакта и двете Thuja orientalis compacta
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от ToBo »

Благодаря :tzeluvka:
Никога не е късно да засадиш клематис...
незабравка

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от незабравка »

mugofrodo8 написа:
ToBo написа:Гледам, че нямаме отделна тема :hmmm:
Аз го мисля за туя, но може да излезе и друго :oops: Въпросът е каква големина и форма ще стане :hmmm: На слънце или на сянка ще му е добре? Може ли да се пооформи, за да тръгне да заприлича на себе си при новия си стопанин?
Зимата става бронзово жълтеникаво и това не харесва на собственика му. В тая 2 л саксия преживява последните 5 години и търпи слънце, сянка, забравяне, подритване и каквото се сетите друго, без да умира :mrgreen: Значи не е претенциозно, а много устойчиво :nod:
Изображение
Това е снимано преди месец. Да снимам ли по-отблизо или е достатъчно?
Достатъчно е туя е източна компакта Thuja orientalis compacta когато влезе в земята може да се ореже масово и след 20 дни да започне да се тори с амониева селитра за бърз растеж първото торене да е с амониева селитра следващите с Яра мила или за игла стои без значение при видимо подобрение на короната която се поддържа в свещ форма или конус може да се намали с торенето до минимум :daaa:
Пък може да не е Компакта ,а само Thuja orientalis,което е по-лошия вариант.Компактата в детска възраст е по-гъстичка,даже като е изтормозена,такива окаяни съм виждала обикновени източни,които хората се лъжат да ги купуват,че са по-евтини от западните туи,пък после,че вайкат че живия плет не се получава много хубав.Ако са добре гледани,няма лошо,стригане и хранене и от източната туя ще стане прилично растение,ама ако веднъж е стигнала до това състояние,оправията ще е трудна. :nod:
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от ToBo »

АМи пак благодаря :tzeluvka:
Никога не е късно да засадиш клематис...
PEPI76
Дълго кафе
Мнения: 123
Регистриран на: Апр 22, '16, 08:01
Местоположение: в.з. Осеново, 14км ССИ от Варна
Обратна връзка:

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от PEPI76 »

От поръчката ми от Полша растенията дойдоха повечето без наименования, та се чудя за два пинуса кой кой е?
Изображение

и

Изображение
Изображение

Единият е pinus densiflora aurea , а другият е pinus Sylvestris Gold coin , но кой кой е...? :snif:

Тук при втория се вижда недоброто му състояние , леко кафенеещ... :oops:
Моята градина- "Част от мен":
http://gardemaister.snimka.bg/flowers/g ... 227558.all" onclick="window.open(this.href);return false;
Времето в градината ми:
http://www.stringmeteo.com/stations/osenovo/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Иглолистни дървета и храсти”