Офтопик от Иглолистните

Публикувай отговор
artist
Баш кафе майстор
Мнения: 2586
Регистриран на: Дек 15, '13, 15:28
Местоположение: София
Дал благодарност: 104 пъти
Получил благодарност: 105 пъти

Re: Pseudolarix (лъжелиственица)

Мнение от artist »

ооо :D , определено се чете :nod: , просто за момента... аз специално трупам информация :angel2:
дара написа:Чета всички нови теми и са ми много интересни,но в градината си започнах да засаждам иглолистни отскоро,тепърва чета за тях,дори още не зная какво точно да попитам.Растенията които имам са малки ,ето ги
Изображение
и имам въпрос :angel2:
Кои са сините иглолистни, на Дара?
или по скоро това, което e тип "pendula"/ дори не знам дали правилно задавам въпроса :oops: / плачещо, стелещо, влачещо :hmmm:
прилича ми на Picea pungens "The Blues", дали ?

Сега се сдобих с първите си иглолистни :ieeee: и ми е изключително интересно тук в тези теми :daaa:
Благодаря за труда ти, Мугофродо :tzvetentze:
hrissi2009
Кафевар/ка/
Мнения: 940
Регистриран на: Мар 14, '15, 14:23
Местоположение: София

Re: Офтопик от Иглолистните

Мнение от hrissi2009 »

mugofrodo8 искам да ти благодаря за невероятния труд и енциклопедични познания. С огромен интерес изчетох темите. За мен иглолистните са изключително красиви, но до този момент не бях се замисляла да садя в моята градина. Тя е малка и няма място да се развихря. Трябва да си сигурен че както аз, така и много други пристъпват към тези растения със определен страх, страх че не ги познават, че нямат достатъчно познание. Съдя по себе си. Ако искаш ми се смей. Чета на етикета, някакво завързано латинско име, растението е красиво и започват едни мисли, ми това дали ще отгледам, какви изисквания има.....
Дай ни шанс. Научи ни да ги познаваме и различаваме.
mygardenflower
Kафенце
Мнения: 32
Регистриран на: Окт 22, '12, 09:43

Re: Сребърен смърч

Мнение от mygardenflower »

Не мисля, а иначе поздравления за дворното място и ентусиазма.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 816 пъти
Получил благодарност: 1731 пъти

Re: Сребърен смърч

Мнение от Мария Николова »

Ботаническа градина? :sthinking: Наистина?
Е, това си е направо подскок за излитане в Космоса. :daaa:
Лаишкото ми мнение е, че не декарите правят едно място Научна Ботаническа градина. Дори на входа да се продават билети.
Пък и би трябвало простосмъртните тук да чакат отговор от теб за проблемите си по дървета, храсти и лиани, а не ти да питаш.
Впрочем, от това, което съм чела в темата "Ацер", листата на мъничето ти са "опърлени" от слънцето.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Cupressus (кипарис)

Мнение от zeleno »

получих от Тихомир три броя
Taxodium distichum
вижте какви са красавци
тук съм снимала как още на едногодишни фиданки кората вече е започнала да се бели / който ме познава знае как си примирам по красиви кори /
Изображение
а тук идеята ми е да ви покажа контраста м/у яркия керемиден цвят на клонките и нежното зелено на иглиците
Изображение

сега седя и си чеша лакомата главица къде точно да бодна единия / за втория вече имам измислено местенце / , а третия , щедро предоставен от Тишо , предлагам на някой луд като мен софиянец

дървото е мнооогооо красиво - справка градината на Тутти

пп незнам това дали е точно за тази тема , но нали е кръстено "кипарис"
Мадам_Сръчкова
Кафевар/ка/
Мнения: 817
Регистриран на: Окт 21, '14, 21:41
Местоположение: София

Re: Cupressus (кипарис)

Мнение от Мадам_Сръчкова »

zeleno написа:получих от Тихомир три броя
Taxodium distichum
вижте какви са красавци

сега седя и си чеша лакомата главица къде точно да бодна единия / за втория вече имам измислено местенце / , а третия , щедро предоставен от Тишо , предлагам на някой луд като мен софиянец

дървото е мнооогооо красиво - справка градината на Тутти

пп незнам това дали е точно за тази тема , но нали е кръстено "кипарис"
Zelenko, може ли за мен :stiskam: . Пиши на лични за подробности.
https://www.facebook.com/MadamSrachkova" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Сребърен смърч

Мнение от mugofrodo8 »

Имаме си уж тема за всички видове смърчове :hmmm:
hkhristov
Kафенце
Мнения: 30
Регистриран на: Май 5, '14, 01:27
Местоположение: с.Казичене

Re: Офтопик от Иглолистните

Мнение от hkhristov »

Искам да попитам нуждаят ли се иглолистните от калций? И грешка ли е туя смарагд да се подхранва листно, един път месечно с Лебозол-калций?
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Офтопик от Иглолистните

Мнение от mugofrodo8 »

Недостиг на калций обикновенно има при леки почви , песъчливите , измити ,торфени и при високо съдържание на калий и фосфор понякога се губи . Не е грешно но е грешно всеки месец а и проблема с смарагда едва ли да е от липса на калций . Без снимка не мога да знам :dovolen:
hkhristov
Kафенце
Мнения: 30
Регистриран на: Май 5, '14, 01:27
Местоположение: с.Казичене

Re: Офтопик от Иглолистните

Мнение от hkhristov »

Туите слава Богу, засега нямат проблеми, аз питам дали няма да им е по-добре, защото в тора за иглолистни калция липсва, от една страна, от друга те пък обичат кисела почва и т.н.
Публикувай отговор

Обратно към “Иглолистни дървета и храсти”