Смърч (Picea) Spruce

Публикувай отговор
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7656
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2142 пъти
Получил благодарност: 1209 пъти

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от pepelqshka71 »

Сю, Тобо е права-пъпки са и хопсито ти е чудничко. Ето снимка на моето от вчера(снимката не е хубава, но се виждат пъпките)
Изображение

Аууу, Тобич, тази пуш е :potekoha: :potekoha: :potekoha: , а шишарчиците ме кефят много.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от ToBo »

Новите шишарки са едва тръгнали. Като розови точици са :dovolen:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от Светката »

Рicea abies procumbens.
При мен са от няколко години.Миналата есен започнаха да жълтеят и покафеняват иглиците, и опадаха.
Аз лично го отдадох на моя лична грешка.Преполиване и пак преполиване.Заради тревата поливах всеки ден.
Изображение

Изображение

Към момента са в това състояние.При завършване на новия прираст,ще има оформяне.
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от mugofrodo8 »

pepelqshka71 написа:Сю, Тобо е права-пъпки са и хопсито ти е чудничко. Ето снимка на моето от вчера(снимката не е хубава, но се виждат пъпките)
Изображение

Аууу, Тобич, тази пуш е :potekoha: :potekoha: :potekoha: , а шишарчиците ме кефят много.
Аз само да отбележа растенията ти са засадени критично близо едно до друго хопсиито прави около 4'5 м.диаметър тоест след няколко години ще затули този кът . :snif:
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7656
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2142 пъти
Получил благодарност: 1209 пъти

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от pepelqshka71 »

Благодаря за критиката Мугофродо. Знам, но насадих хопсито там преди няколко години, за да видя дали ще се хване, а сега ме е страх да го преместя за да не загине. В дилема голяма съм. Мястото му е по средата на поляната. Кога да го местя - февруари ли?
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Vasi
Кана кафе
Мнения: 681
Регистриран на: Ное 19, '15, 09:09

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от Vasi »

По принцип зимата е най-добре, но имай предвид, че дотогава ще продължи да расте на корени и височина. Прекалено близко е, както вече mugofrodo е отбелязал, и има опасност да преплете корени с другите растения наоколо. Аз не бих чакала. Времето още позволява местене. Ако подходиш с нужното внимание, не виждам проблем. :nod:
"A garden that is finished is dead."
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7656
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2142 пъти
Получил благодарност: 1209 пъти

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от pepelqshka71 »

Офф, ами не знам. Не е ли топло вече, пък и пъпките са наболи :hmmm: . От всички иглолистни него си обичам най-много.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от mugofrodo8 »

Преди колко години е садена в земята ? Сега не я пипай вече
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7656
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2142 пъти
Получил благодарност: 1209 пъти

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от pepelqshka71 »

Декември 2013 е садена.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от mugofrodo8 »

Започнаха прирастите при смърча и да ви покажа и част от тях :liubov2:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Иглолистни дървета и храсти”