Смърч (Picea) Spruce

Публикувай отговор
byurhan
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1064
Регистриран на: Яну 27, '10, 00:14
Получил благодарност: 71 пъти

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от byurhan »

И при мен падат иглите зелени на Рicea abies procumbens.
Аватар
Стаси
Кафевар/ка/
Мнения: 803
Регистриран на: Май 18, '14, 18:45
Местоположение: София, Редута
Дал благодарност: 6 пъти

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от Стаси »

mugofrodo8 написа:
Стаси написа:
mugofrodo8 написа:Зелени ли падат иглиците или пожълтели ? Лека сянка до засаждането првпоръчвам и третиране с куадрис + листен тор за иглолистни или зеленчуци който се разтваря във вода . Ако иглиците падат пожълтели комбинирай инсектицид и листен тор с фунгицид .
Благодаря за отговора.
Зелени падат. Виждат се и на снимките.
Какъв листен тор за иглолистни е най-добре? До сега не съм ползвала и не съм много наясно. Все ме е страх да не уморя някое от предозиране.
Аз лично съм доволен от мастърбленд но има и други на биопон и на агро и на компо и на вилморин .мастърбленда е една супена лъжица на 9л.+топсин и инсектицид и реагира добре но пробвай първо с куадрис той е широкоспектърен . Мастърбленда е за зеленчуци и кисели култури и реагира добре на смесване с други инсектициди и фунгициди .
Благодаря много за изчерпателния отговор. Още утре ще потърся куадрис.
alexalex12 написа:Извади го от саксията и провери за ларви на някакъв инсект! Есента получих chamaecyparis от есенната поръчка. Сега като се затопли ми направи впечатление, че растението не се развива добре. Цели зелени клонки за почнаха да падат при лек допир. Извадих го и около корените имаше около едносантиметрови бели ларви. Сега е в реанимация в саксия, но мисля, че няма да оцелее. Пръсках и поливах с Циклон и Топсин!
Благодаря за тази информация alexalex12.
Опасявам се, че, ако тръгна да му разръчквам и корените, със сигурност ще го убия, така че, ще пробвам първо с пръскане.
GIOIA(Джоя)

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от GIOIA(Джоя) »

vsaymenova написа:
GIOIA(Джоя) написа:А време ли е вече за торене?
Джоя, аз лично торя при първи признаци на събуждане на иглолистните :nod:
Благодаря!
На моите тръгна новият прираст,но ме притеснява,че нощните температури са много ниски :hmmm:
Запомнила съм от Миша,че трябват трайни 10 гр на почвата.
Аватар
Vasi
Кана кафе
Мнения: 681
Регистриран на: Ное 19, '15, 09:09

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от Vasi »

GIOIA(Джоя) написа:
vsaymenova написа:
GIOIA(Джоя) написа:А време ли е вече за торене?
Джоя, аз лично торя при първи признаци на събуждане на иглолистните :nod:
Благодаря!
На моите тръгна новият прираст,но ме притеснява,че нощните температури са много ниски :hmmm:
Запомнила съм от Миша,че трябват трайни 10 гр на почвата.
Да, и аз знам това за 10 над нулата, но при мен, мястото, където е основно са засадени иглолистни, е открито и напича много през деня, мисля, стигнала съм тези величини :lol: и наторих уикенда.
"A garden that is finished is dead."
GIOIA(Джоя)

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Щом казваш,ще торя :D
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от сюзан »

Светъл празник на всички!
Един въпрос ме тормози.
Моята Picea pungens Hoopsii от последната поръчка на kim е много стегнато привързано към дебела пръчка. Засадих я така, но сега се чудя не трябва ли да да поразхлабя малко тези скоби. Може ли някой да ме посъветва.
Освен това, има доста малки шишарчици по върховете. Да стоят ли или да ги махам, за да не отслабят растението, което и без това не се е приспособило към новите условия?
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от Margaritenia »

Разхлаби ги! Аз лично шишарките ги махам, а и имам спомен,че Мугофродо беше писал в темите за иглолистни, че шишарките отслабват растението.
Христос Воскресе!
Дай боже да сме живи и здрави всички:)
Светъл празник!
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от сюзан »

Благодаря, Моргаритения.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от mugofrodo8 »

Хопсии с шишарки и от последната поръчка леко ме заинтригува . Защо не постнеш снимка да не са реси мъжки защото ако са шишарки може и да е Херман Науе който си е друг сорт . Но ако са реси пак е добре да се махнат не всички де .Ако са шишарки е добре да се махнат ако дървото не е надхвърлило 2 м. докато са млади че после е трудно . Шишарките първо са цикламени както и поленовите мъжки реси но в последствие ресите остават да стърчат нагоре а шишарките се обръщат надолу и стават бледозелени до кафеви .
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Смърч (Picea) Spruce

Мнение от mugofrodo8 »

Освен това при някои сортове като Picea pungens Herman Naue например не е добра идея да се махат защото редовното махане може да доведе до напълно изчезване на шишарките в дългосрочен план.Обикновения бодлив смърч с конична форма на короната понякога създава благоприятни условия за образуване на много шишарки но ако дървото е младо под два метра тогава е добре да се махат и пак не всички и задължително ако боледува . Ресите също може да се намалят ако дървото е твърде младо .
Публикувай отговор

Обратно към “Иглолистни дървета и храсти”