Бор (Pinus) - Pine

Публикувай отговор
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Бор (Pinus) - Pine

Мнение от mugofrodo8 »

На върха не му пречи да се пречупи въпроса е после да се следи при следващ прираст колко пъпки е направил след пречупването ако са две нагоре трябва да оставиш една водеща пъпка но това чак към декември когато започнат да се заформят .
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4885
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 337 пъти
Получил благодарност: 278 пъти

Re: Бор (Pinus) - Pine

Мнение от Di_Va »

Много ти благодаря! Ако съм те разбрала правилно, към края на годината трябва да оставя една пъпка/свещ, която да остане водещ връх, а останалите, ако има такива, да отстраня.
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Бор (Pinus) - Pine

Мнение от Margaritenia »

Di_Va написа: Margaritenia, кажи ми, моля те, wallichiana-та за колко време достигна този размер, или сте го купували голям?
Така е купен, порастнал:)
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7651
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2125 пъти
Получил благодарност: 1202 пъти

Re: Бор (Pinus) - Pine

Мнение от pepelqshka71 »

Margaritenia написа:
pepelqshka71 написа:Изображение
Пепеляш, този е много готин!
Благодаря. Той наистина е мини. Зад него са мини ирисите :lol: . Есента кучето го настъпи и отчупи половината. Сега ще му щипна свещиците наполовина да надебелее малко.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5264
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 88 пъти
Получил благодарност: 98 пъти

Re: Бор (Pinus) - Pine

Мнение от Daniela Pargu »

Уау, :nod: :semo:
Мugofrodo, :nod: ами имам невероятен учител,благодарение на когото се уча да познавам по-добре любимците си!
:sbear: :sbear: благодаря ти! :ieeemyzh:
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4885
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 337 пъти
Получил благодарност: 278 пъти

Re: Бор (Pinus) - Pine

Мнение от Di_Va »

Продължавам с питането за формирането на моя екселса или валичиана ( май е едно и също :?: ) Върхът има 5 части, може би съм чупила и връхната свещ, едната определено е по-дълга, въпросът е трябва ли да отстраня четирите свещи и да оставя само едната или да процедирам по някакъв друг начин, напр. да счупя четирите на половина или някаква друга магия трябва да направя, за да формирам правилно дръвчето?
Изображение
Изображение
Deleted User 5091

Re: Бор (Pinus) - Pine

Мнение от Deleted User 5091 »

Pinus parviflora 'Bonsai Blue'
Изображение
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4885
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 337 пъти
Получил благодарност: 278 пъти

Re: Бор (Pinus) - Pine

Мнение от Di_Va »

Самоцитирам се, за да повдигна темата, с надежда Mugofrodo да види и ми помогне при формирането на бора, че времето си върви и ми се иска да направя верните стъпки в правилния момент :stiskam: !
Di_Va написа:Продължавам с питането за формирането на моя екселса или валичиана ( май е едно и също :?: ) Върхът има 5 части, може би съм чупила и връхната свещ, едната определено е по-дълга, въпросът е трябва ли да отстраня четирите свещи и да оставя само едната или да процедирам по някакъв друг начин, напр. да счупя четирите на половина или някаква друга магия трябва да направя, за да формирам правилно дръвчето?
Изображение
Изображение
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Бор (Pinus) - Pine

Мнение от mugofrodo8 »

Да съжалявам че сега разбирам но понякога незнам дали от мобилния нет или обхват не получавам съвсем навреме съобщения които са и звукови . :snif: Та по темата ако целиш да запазиш компактна форма при три или пет свещи то винаги има една максимум две по дълги от останалите тези страничните които са по късите може и да не ги бараш но дългите съкрати поне колкото късите. Върховите ако чупиш логиката е пак същата но трябва докато стане март следващата година да следиш колко свещи ще се образуват и ако излязат два върха тоест две дълги да махнеш едната изцяло . Ако пак не ме разбра ще трябва да начертая схема . :daaa:
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Бор (Pinus) - Pine

Мнение от mugofrodo8 »

Но пък и твоето е малко още като гледам така че тази година може и да не го бараш .Те Хималайските на наще жеги не им се отразява добре гъсто формирана корона освен ако не ти се занимава постоянно да я чистиш от иглиците и е добре тези които се сменят да се мулчира около корена с тях :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Иглолистни дървета и храсти”