Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Публикувай отговор
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10104
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от МГХ »

При мен бръшляна си е навсякъде. И на слънце и на сянка. Там хората са го режели постоянно эа храна на животните. Целите дувари са в бръшлян . Дървета също. Спорен е въпросът дали той мори дърветата или използва застаряващата дървесина за да се катери. Аз го оставям само където не ми пречи и водя неравна борба , където задушава растенията. Но резултата не е моя полза :lol: искам да кажа ,че или трябва кардинално изкореняване или си се възстановява много бързо.
Природата си знае своето.
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от clock »

:cry: Моля за помощ! Днес забелязах това по туя Смарагд. Вчера не съм ги заглеждала, но онзи ден сякаш нищо им нямаше. :snif: Предполагам е болест, има ли лечение? Толкова им се радвах :cry: Сякаш някой е плиснал кофа с машинно масло :cry: Има ли шанс да се възстановят?

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от ToBo »

Така изглеждат след препикаване от куче :dovolen: Не казвам, че е това, но помисли дали е възможно някой да ги е "ползвал" :mrgreen:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от clock »

:hmmm: Има кучета, но те са женски. А това е по средата на височината на туята.
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от mugofrodo8 »

Петната по туите когато са тъмно кафеви през лилалво до черно са 100% причинени от животинска урина без значение котешка кучешка . Няма никакво значение женски ли са или мъжки кучетата . По специално че туите имат в химическия си състав Емулсия която привлича животните като обект за маркировка и вашия яд няма да промени нищо . Иначе не е болест и би се възстановила от само себе си стига да не бъде припикавана .
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от clock »

Mugofrodo8, благодаря ти за бързият отговор! Да, преди малко храних котаците навън и се замислих дали те не са беладжийте. Сега са в любовен период и всичко живо маркира наоколо. Ще трябва да мисля начин как да спася туичките.
Още веднъж , ТоВо, благодаря ти! :tzvetentze: Mugofrodo8, благодаря! :sbow:
a3lala
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Мар 12, '17, 12:01

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от a3lala »

Здравейте!
Някой успявал ли е да се справи с корояди и ликояди по Смърча?

Попрочетох някои теми, както и тази, но не цялата... четох доста и в нета и това, което бих пробвала сега, тъй като имам този проблем - новозасадени Смърчове прихванаха от тях е, - засилване на растенията с обмислено подхранване - както на почвата, така и листно. Сериозно пръскане с препарати, съдържащи пиретроиди, както и с фунгициди.

Това е една от най-ценните статии, на които попаднах -
http://www.cabi.org/isc/datasheet/28843" onclick="window.open(this.href);return false;
Мисля да я преведа по някое време, но ще видим кога.

Иска ми се да намеря и примамки, но нещо не срещам за такива вредители в бг магазините...
Знам, че за примамка може да действа и заразено вече дърво... но не мисля, че това е вариант за Градина.

Интересни са ми и биологичните начини за защита, но смятам да приложа такава, след като се справим с проблема, като превенция по-нататък.
a3lala
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Мар 12, '17, 12:01

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от a3lala »

Усетих се, че не е добра идея да се ползват примамки обаче... Няма нужда да привличам всички мъжки околовръст :nod:
Като био метод, вероятно е добре да се ползва гъбата, която се води патоген за тях - Beauveria bassiana, но ще трябва да разуча, как би повлияла на средата...
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8216
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от дара »

И аз моля за помощ.При засаждане на растения,които са на бала, зеблото махаше ли се,или се засажда заедно с него? :oops:
Аватар
Murof
Кафе машина
Мнения: 3115
Регистриран на: Ное 18, '11, 23:57
Местоположение: София
Дал благодарност: 37 пъти
Получил благодарност: 444 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Murof »

дара написа:И аз моля за помощ.При засаждане на растения,които са на бала, зеблото махаше ли се,или се засажда заедно с него? :oops:
Не се маха зеблото :nod:
Нито една градина не е идеална.
Публикувай отговор

Обратно към “Иглолистни дървета и храсти”