Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Публикувай отговор
swenstyle
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Окт 8, '17, 12:25

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от swenstyle »

благодаря и на 3-мата,

имам куче, но то като пишка долу по кипарисите и долните им клонки просъхват, затова ще пробвам с препарата за растителна защита, няколко пръскания през 4 дена, и ще кажа резултата. и ще поливам с него
Deleted User 2919

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Deleted User 2919 »

aya_vhill написа:Моля, споделете как се развиват при вас http://i60.tinypic.com/1604zlc.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;от пролетната поръчка. Моята се държеше до скоро, но днес я забелязах, че е зелена само по връхчетата. Мисля, че си отива и то когато вече има влага в почвата :hmmm: .
Тя при мен извъднъж получи частично пожълтяване, но аз реших, че заради поливането с хлорирана вода, защото и кълбивидни туички частично пожълтяха..Няма покафеняване, това ме горе-долу успокоява..
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5269
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 92 пъти
Получил благодарност: 101 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Daniela Pargu »

Предполагам не си на поливна.Ако си отива- то е станало по-рано- по време на сушата.
Последвалите влаги са довършили корените-изгнили са .Почвата се спитва и липсва достатъчно кислород.....
Хем го имам предвид- и пак съм изтървала и аз едни пицеи :cry:
Ама здраве да е - новите идват :hihihi: :angel2:
Хубаво е да се инвестира в поливна за по-любимите растения, поне :daaa:
Deleted User 2919

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Deleted User 2919 »

Daniela Pargu написа:Предполагам не си на поливна.Ако си отива- то е станало по-рано- по време на сушата.
Последвалите влаги са довършили корените-изгнили са .Почвата се спитва и липсва достатъчно кислород.....
Хем го имам предвид- и пак съм изтървала и аз едни пицеи :cry:
Ама здраве да е - новите идват :hihihi: :angel2:
Хубаво е да се инвестира в поливна за по-любимите растения, поне :daaa:
На кого отговаряш, на мен? :dovolen: Цяло лято поливах редовно иглолистните, нямаше пожълтяване..Не искам да губя растения.Ще се надявам, че това е сезонно пожълтяване..ще изключа даже хлорираната вода. :stiskam: :stiskam:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5269
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 92 пъти
Получил благодарност: 101 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Daniela Pargu »

Алинка- писали сме едновременно :dovolen: ,та отговора ми е излязъл след твоето писание- за преди теб се отнасяше ,
но е валидно за иглолистните по принцип.
А ти не се съмнявам, че си поливала - и аз поливах, но капковото дава ритмично влага и няма периоди
на преовлажняване и пресушаване, които са гибелни много често. :daaa:

,
Deleted User 2919

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Deleted User 2919 »

Ела Abies koreana Silberlocke не обича преувлажняването, затова смятам че автоматично поливане за нея е вредно. Пишат, че уж не обичат тези растения пресаждането, но ще пресадя, може би не й харесва мястото, , близо до розите..Подготвих дупката, ще засадя по всички правила.. :dovolen: Ще чакам застудяването постоянно.
Сега чета форум именно за тази ела , пишат, че губи игличките през есента..
// Опубликовано: 15 октября, 2013
Пихта тоже входит осень, теряя часть хвои:
Изображение

//Опубликовано: 22 октября, 2013
Как и многие хвойные пихта начала листопадить, чем меня слегка испугала:
Изображение
Изображение
Същата ела през автуст следваща година:
Изображение

Тази жена от форума ме успокои..значи е "листопад" по -точно е иглопад.. :dovolen:
И още същата ела през зимата:
Изображение
Като в приказка е...
Последно промяна от Deleted User 2919 на Окт 13, '17, 15:58, променено общо 3 пъти.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5269
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 92 пъти
Получил благодарност: 101 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Daniela Pargu »

Да- есента всички сменяват стари игли,не е страшно!
А ти защо ще я местиш - на слънце ли е ?Повечето се оплакват от слънцето.
Ако е садена пролетта - няма проблем с местенето.
Моята е на слънце, но при мен е студено и лятото е късо, та не и пречи. :stiskam:
А за поливната - част от иглолистните ми са с поливна- но с различни дупки- според вида!
Deleted User 2919

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Deleted User 2919 »

Daniela Pargu написа:Да- есента всички сменяват стари игли,не е страшно!
А ти защо ще я местиш - на слънце ли е ?Повечето се оплакват от слънцето.
Ако е садена пролетта - няма проблем с местенето.
Моята е на слънце, но при мен е студено и лятото е късо, та не и пречи. :stiskam:
А за поливната - част от иглолистните ми са с поливна- но с различни дупки- според вида!
Не, премествам на слънце пак , по-самотно ще бъде..., само младите дръвчета се страхуват от прекомерното слънце(искат леко засенчване), а големите се къпят в слънцето.. :dovolen:
От тук вземах снимките:
https://tvplaneta.ru/forum/topic/26607- ... lberlocke/" onclick="window.open(this.href);return false;
Deleted User 2919

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Deleted User 2919 »

aya_vhill написа:Благодаря, момичета :tzvetentze:
Единствено това иглолистно е на място без поливна. Но не е имало ден през лятото, в който да пропусна поливка :stiskam: .
Алина, аз мисля, че поливната система няма как да им навреди. От няколко години все садя иглолистни и никога не съм ги поливала поединично- пръскачките си ги пръскат всяка нощ и те са доволни.
Писах по-напред, че местих юниперус Флореан на ново място и корените не бяха мръднали да растат извън формата на транспортната кутиийка. Като ги извадих- почвата около тях влажна, а субстрата, в който са засадени пресъхнал. Това нещо сякаш изобщо не задържа влага. Днес ще извадя и елата да видя какво е положението с нейните корени, пък да видим :stiskam:. Сега изглежда досущ като втората снимка на Алина.
Но иглолистните са различни. Например смърч пие вода като смоk, като бреза. Но именно за Abies koreana Silberlocke пишат, че страшно не обича преувлажняването, даже някое време траи на сухо, но от преувлажняването веднага гният корените й.
Хайде да се надяваме на хубавото: а именно, че есенен иглопад :tzvetentze:
Что се отнася за поливането, то поливам в круг , почвайки от разстояние на 50-60 см от ствола , после се наближавам към ствола и оставям да тече вода под корен..Във всички форуми съветват да поливат хилави растения с Эпин и Циркон, като стимулиращи растеж и имунната система.Тук не продават подобни препарати, но сигурно има с други названия..Търсих с българска търсачка, но май ще ходя да се съветвам при агрономка в Сортови семена, да питам за названията за биостимулатори..
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 177 пъти
Получил благодарност: 361 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от zeleno »

Изображение
аризонски кипарис , кора
голяма красота
Изображение
и двете снимки са завъртяни , но и така добре се вижда
Публикувай отговор

Обратно към “Иглолистни дървета и храсти”