Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Публикувай отговор
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5269
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 92 пъти
Получил благодарност: 101 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Daniela Pargu »

Спокойно слагай!Може да декорираш с мулч -дървен, камъчета и пр :daaa:
Deleted User 2919

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Deleted User 2919 »

Понеже в селото водоснабдяването е от каптаж, то понякого хвърлят в източника торба хлор :evil: Правят без предупрежеднеие за хората :evil: Хвърлят, когато им хрумне.. :evil: В края на лятото водата, от сушата и оттова, че изсякоха огромна територия дървета, почна драстично да намалява, и естественно помътнява..Без да предупредят, хвърлиха хлор..Аз, без да зная, полях растенията не от бъчвата, само младите рози полях от там..Изведнъж любимото ми иглолистно Abies koreana Silberlocke почна да жълтее....
Моля, ако някой да имал този горчив опит, да напише, как да помогна на растението.
Deleted User 2919

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Deleted User 2919 »

aya_vhill написа:Alina,
При мен водата от сондажа силно намаля август месец и я оставих за зеленчуковия двор, а декоративния поливах с вода от чешмата. Толкова силно беше хлорирана, че миришеше целият двор. Обаче нито едно растение не пострада от това, напротив изглеждат си перфектно :stiskam: .
И сега като споменаваш, си мисля нещо друго :hmmm:
От пролетната поръчка имам същата ела- еми с големи мъки съществува- то не беше изсъхване на новия прираст, то не бе жълтеене...
И пак от същата поръчка 3 броя юниперус Флореан вчера преместих на друго място. Бяха почнали леко да съхнат и изглеждаха измъчени. Като ги извадих не бяха мръднали корените да растат- все едно, че извадих контейнера. Разчоплих добре, раздърпах корените, навити като черва, леко подрязах и на новото място :stiskam: . Та знам ли, може проблемът да ти е всякакъв...
Усиленно търсих в интернета, как да се справя с проблем:не намерих. Но пишат, че за азалиите и рододндроните хлорираната вода направо е отрова. За иглолистните не намерих.
РОУЗ

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от РОУЗ »

Подсетете ме за какво беше магнезият?
Аватар
Vasi
Кана кафе
Мнения: 681
Регистриран на: Ное 19, '15, 09:09

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Vasi »

РОУЗ написа:Подсетете ме за какво беше магнезият?
Против покафеняване на игличките.
"A garden that is finished is dead."
swenstyle
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Окт 8, '17, 12:25

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от swenstyle »

здравейте,

проблема с моята ела (предполагам, дива е) гледам я от 1 година и повече, и сега се е появила тая паяжина, и игличките там съхнат, ще прелиствам темата назад, докато намеря снимка с моя проблем, до това което прочетох бегло до сега, може би е акари?

преди 3 години имах смърч от разсадник, който беше висок към 60 см, пак в саксия, пластмасова, и той се разболя от същото и за 3-4 месеца целия исъхна, пръсках тогава с фунгицид и инсектицид и не помогна.

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 179 пъти
Получил благодарност: 364 пъти

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от zeleno »

ако са акари / на такова прилича / се пръска поне три пъти през 4 дни , и почвата също
един приятел ми каза , че мори акарите с р-р на амоняк , но аз не съм пробвала точно с неговата схема
но това което съм опитала е , да уморя с Аякс за прозорци неизтребими памуклийки ли бяха , другата подобна гад ли беше , така и не разбрах
та - умряха де и за мое учудване иглолистното остана живо , без всякакви повреди
преди това пръсках два пъти с Би 58 и нищо ...
Deleted User 2919

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от Deleted User 2919 »

В пишкането на кучета се съдържа амоняк..от него пожълтяват иглолистните, ако не успееш да хванеш на время да полееш здраво растението за да се разреди амоняка...
alexalex12
Кафевар/ка/
Мнения: 721
Регистриран на: Май 8, '13, 13:33
Дал благодарност: 1 път

Re: Обща тема за иглолистни дървета и храсти

Мнение от alexalex12 »

За акари при иглолистни-Санмайт!
Публикувай отговор

Обратно към “Иглолистни дървета и храсти”