Разпознаване на иглолистни

Публикувай отговор
sasha

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от sasha »

Страхотна тема, а Муго, ти си едно съкровище :liubov:
Аватар
ili.ko
Кана кафе
Мнения: 578
Регистриран на: Юли 29, '12, 20:22
Местоположение: Стара Загора

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от ili.ko »

Здравейте,моля да разпознаете това иглолистноИзображениеИзображениеКупих си миналата есен от една поръчка Chamaecyparis Obtusa "Nana Gracilis", но след като презимува успешно изведнъж почерня и изсъхна,някъде около присадката имаше малко зелено клонче около 0.5см зарадвах се ,че все пак не е загинало.За 6 месеца малкото клонче е с височина 0.60см :shock: най вероятно е избило от присадката.Някой знае ли на какви растения присаждат ?Мястото което съм му отредила е за джудже а не за гигант и ако трябва да го местя докато е време.
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от mugofrodo8 »

Обикновенно при масово производство се използват подложки от източна и по рядко западна туя. Обаче тук в случая е възможно да са използвали Chamaecyparis obtusa и то да е избило, 100% мога да категоризирам вида с макро снимка на самите люспици, иначе казано няма да е джудже ще гони висините
Аватар
ili.ko
Кана кафе
Мнения: 578
Регистриран на: Юли 29, '12, 20:22
Местоположение: Стара Загора

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от ili.ko »

Благодаря ти mugofrodo8 и на мен ми прилича на източна туя сравних две клончета ами едно към едно са,снимки правих но много пече и нищо не се вижда.Така или иначе ще се мести.Благодаря отново :tzvetentze:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5623
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1704 пъти
Получил благодарност: 1926 пъти

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от Тутти »

Аз за иглолистни нищо няма да кажа,че съм много непросветена по тази тема.Искам да поздравя mugofrodo8 за това,че толкова много знае и е винаги отзивчив.Ти си наистина съкровище. :daaa:
PEPI76
Дълго кафе
Мнения: 123
Регистриран на: Апр 22, '16, 08:01
Местоположение: в.з. Осеново, 14км ССИ от Варна
Обратна връзка:

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от PEPI76 »

PEPI76 написа:От поръчката ми от Полша растенията дойдоха повечето без наименования, та се чудя за два пинуса кой кой е?
Изображение

и

Изображение
Изображение

Единият е pinus densiflora aurea , а другият е pinus Sylvestris Gold coin , но кой кой е...? :snif:

Тук при втория се вижда недоброто му състояние , леко кафенеещ... :oops:

Понеже поръчката от Полша на Ким е все още акцент във форума , пускам снимки на два пинуса поръчани лятото оттам.

За съжаление pinus Sylvestris gold coin загина, а pinus densiflora aurea да стискам палци успя дори да се разхубави. Голямата суша, топлината и затова че не им уредих поне малко сянка е причината първия да загине, а втория въпреки че се спомена тук за нужда и за него от сянка се справи със слънцето:
Изображение
Моята градина- "Част от мен":
http://gardemaister.snimka.bg/flowers/g ... 227558.all" onclick="window.open(this.href);return false;
Времето в градината ми:
http://www.stringmeteo.com/stations/osenovo/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 199 пъти
Получил благодарност: 386 пъти

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от zeleno »

Изображение

Изображение

какво е това ?
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от mugofrodo8 »

Прилича ми на Cupressocyparis leylandii castlewelan gold но за да съм сигурен трябва да снимаш по отблизо на макро клонка за да установя дали въобще е лейландски кипарис или лъжекипарис :stiskam:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 199 пъти
Получил благодарност: 386 пъти

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от zeleno »

Изображение
това ми е снимката от близо
хареса ми , че не е разперено като лейландито , с форма на пламък е , не ми прилича и на Туя
озеленили са новото Фантастико с тях - големи дървета , хич не ми се вярва да им се прихванат , но нали някой е усвоил средства ....
незабравка

Re: Разпознаване на иглолистни

Мнение от незабравка »

sasha написа:Страхотна тема, а Муго, ти си едно съкровище :liubov:
:daaa:Добрите професионалисти са винаги радост за сърцето и ума . :P
Публикувай отговор

Обратно към “Иглолистни дървета и храсти”