За една голяма уста

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
мимка
Дълго кафе
Мнения: 135
Регистриран на: Ное 1, '16, 14:40

Re: За една голяма уста

Мнение от мимка »

:shi:
Въпреки, че и аз съм от новаците, и от мен добре дошла :tzvetentze: За мен е изумително как един интроверт успява да облече в думи това, което аз - плямпалото (явно бивше) не успявам. Много са ми близки вълненията ти за къщата, където си "у дома", а идеята за розите и рогозките ;) по оградите вече тръгвам да я привеждам в действие. А че крастата тук е голяма - голяма е :angelche: Снощи например се прибира моя мъж, ходи да хвърля боклука, и ми се хили - "Ще черпиш ли?" Изгледах го подозрително, обещах му почерпката, а той ми вика - "Рязали са розите в парка и до контейнера има 2 кубика резници. Искаш ли? :mrgreen: " Ма как да не искам бе човек (храстови бяло-зелени и кадифено-тъмно червени рози, цяло лято ги обикалям), поради липса на лозарска ножица в града, награбихме тази за месото, една торба горе-долу колкото чувал и докато детето събираше листа в парка ние събирахме резници треперейки, да не дойде и камиона да ги вдигне :angel2: Прибрахме се вкъщи и той облекчено каза, че вече имаме причина да си идем тази седмица на село :lol: Но, тъй и тъй ще се копат дупки, днес вече имам още една поръчка цветя, че поне да не ходим да бучим "само" една торба резници.
Мисли му какво те чака оттук нататък, ама да си знаеш - не си сама :ieeee:
"...magicians have calculated that million-to-one chances crop up nine times out of ten"
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1686 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Гео, граф »

Кой? Аз :o ??? Аз да зарибявам с рози :shock: ?!? Нивгаш, никогда, жаме и даже невър :sneee: ! Отричам :sitwasntme: ! Аз само те информирам, Лече :angel2: ...

Ама виж я моята ругоза - тази година за сефте ми цъфтя :sblush: :slove:

Изображение

Загледай се и ще забележиш ситните гъсти бодилчета по стеблото под десния цвят. А видя ли какви възхитителни листа има? Структурата им е доста по-различна от тази на останалите рози, аз лично разпознавам ругозите точно по листата. Ако се засадят такива чудовища на по 30см една от друга, през 2 метра по един здрав кол, хоризонтални телове за подпора и след няколко години такава ограда ще стане, че никой и нищо няма да може да премине през нея :nod:. Впрочем моята е от резник, на сянка и затова не цъфти. Освен това доскоро я режех (така става като не чета своевременно, а послевременно :glupav: ), но вече знам да не я пипам. Та пак си помисли - мога да ти нарежа един букет клечки (резници де) и да ги набучиш някъде на завет на вилата под срязани шишета или стари буркани. И така другата есен ще имаш N-броя млади рукозки. Мъ? Ко ш'каеш :gydigydi: ?
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2582
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 710 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

мимка написа::shi:
..."Рязали са розите в парка и до контейнера има 2 кубика резници. Искаш ли? :mrgreen: " Ма как да не искам бе човек (храстови бяло-зелени и кадифено-тъмно червени рози, цяло лято ги обикалям), поради липса на лозарска ножица в града, награбихме тази за месото, една торба горе-долу колкото чувал и докато детето събираше листа в парка ние събирахме резници треперейки, да не дойде и камиона да ги вдигне :angel2: Прибрахме се вкъщи и той облекчено каза, че вече имаме причина да си идем тази седмица на село :lol: Но, тъй и тъй ще се копат дупки, днес вече имам още една поръчка цветя, че поне да не ходим да бучим "само" една торба резници.
Мисли му какво те чака оттук нататък, ама да си знаеш - не си сама :ieeee:
:sooo: :sooo: :sooo: Да не си от Пловдив?? Почти ти завидях, щото и аз така гледам така розите от булевардите и нямам смелост да ида да си резна... Щях да се претрепя сега да тичам да надничам през прозореца да не са ги орязали вече :lol: :lol: :lol:
За съжаление на нашия булевард са само тъмно червени... абе ... ох, не ми е любим цвят, иначе розичките са класни. Но на два други булеварда видях... аууу, да ти се завие свят - та бели, жълти, коралови, лилави... :potekoha:
Не че има де да буча... и пък да знам поне как... ама бих се пробвала - нищо няма да загубя освен няколко надежди ;)
Но някой не спомена ли че ЧХ не се хващат от резници есента, а след първия цъфтеж? :hmmm:
CALICOOO! :lol:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2582
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 710 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Гео, граф написа:Кой? Аз :o ??? Аз да зарибявам с рози :shock: ?!? Нивгаш, никогда, жаме и даже невър :sneee: ! Отричам :sitwasntme: ! Аз само те информирам, Лече :angel2: ...
... мога да ти нарежа един букет клечки (резници де) и да ги набучиш някъде на завет на вилата под срязани шишета или стари буркани. И така другата есен ще имаш N-броя млади рукозки. Мъ? Ко ш'каеш :gydigydi: ?
Еха, Гео, как мажеш само ;)
Тази кафявата каква е? Мен тя по ми хареса :lol: :lol: :lol:
Няма да откажа рогозки, но ТОЗИ ПЪТ ЗА МОЯ СМЕТКА :swait: :swait: :swait:
(и не отговарям ако не се захванат :sdull:)
Аватар
мимка
Дълго кафе
Мнения: 135
Регистриран на: Ное 1, '16, 14:40

Re: За една голяма уста

Мнение от мимка »

Лаленце, близо съм, има-няма 100 км 8-) А булевардите са опасна зона, и аз вървя и точа лиги, ама пусто възпитание (пък и свидетели много) няма как да ги докопам тамошните рози. Мислела съм си да снимам и пускам за разпознаване, че да купувам :angel2: А тези от парка, нямаше как, че все сме с детето, и нали, да му обяснявам едно, а да върша друго не върви :lol: А за хващането - ми резници има, ще ги набуча, покрия, и ще се надявам :daaa:
"...magicians have calculated that million-to-one chances crop up nine times out of ten"
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2582
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 710 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

И аз така с възпитанието... ама като си помисля пък с каква благородна цел го правя... :lol: :lol: :lol:
Късно вечерта или рано сутринта бих се решила, но съм толкова претоварена напоследък, че по това време... :zzz:
Пък и като не знам кво да режа... ш има да стоя и да зяпам... :ovtza:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1686 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Гео, граф »

Lalel4e написа: Тази кафявата каква е? Мен тя по ми хареса :lol: :lol: :lol:
Знаеш ти 8-) ! Кафявата е Cinco de Mayo, подарък от любимо форумно другарче. Ето я в моята градина, само дето не умея да снимам и на снимката цвета ѝ не е особено кафяв:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
мимка
Дълго кафе
Мнения: 135
Регистриран на: Ное 1, '16, 14:40

Re: За една голяма уста

Мнение от мимка »

Ох, на това Чинко (и на всички останали резници, и въоПще на всички цветя, получени от форума :tzvetentze: ) как им бая, като си отида :sblush: Не сме си ходили няколко седмици, та треска ме тресе вече дали ще има изненади :hmmm:

А Лалелче, аз към комбинацията бяла и червена роза съм пристрастна - от приказката за Белоснежка и Червенорозка, и илюстрациите към нея от една книжка от 1959 година :liubov:
"...magicians have calculated that million-to-one chances crop up nine times out of ten"
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: За една голяма уста

Мнение от Tanet »

Мимче, ти като моето момиченце, натопили сме един кестен във влажна хартия да го наблюдаваме как пониква и тя всяка вечер с голямо разочарование ми съобщава, че "с тоя кестен нищо не става и да сложим друг"-той е заложен от неделя. Твоите резници чак края на март почни да ги наобикаляш и преглеждаш, сега ще са като кестена ни-ако скоро си ги заложила де.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
мимка
Дълго кафе
Мнения: 135
Регистриран на: Ное 1, '16, 14:40

Re: За една голяма уста

Мнение от мимка »

Ох, Танче, знам си аз, че търпението не ми е най-силната страна :angelche: Мен даже ме притеснява растежа на скоро боднати резници и новопосадени рози, страх ме е, че ще измръзнат зимата :snif: Иначе резникът от Очи за теб тръгна да вади листаци, 2-3 седмици след засаждането :shock: (което не е гаранция за нищо), а Елф (1-годишна роза, пак от тукашно другарче) за 3 седмици пусна клончета по десетина сантиметра. Повече ме вълнуват в момента дали подправките и другите растения, които получих на срещата са се хванали, дали берберисите са си променили цвета, колко са пораснали мускарите, че бяха навирили глави, ей такива работи. Не сме си ходили 2-3 седмици, затуй са тия Радини вълнения :oops:
А много хубаво ме подсети с тоя кестен - все се каня да сложа просо/ечемик, абе нещо да кълни, за котарака да пасе, хем и дребният ще се кефи :daaa:

Лалелче, извинявай, че ти оспамих темата :tzvetentze:
"...magicians have calculated that million-to-one chances crop up nine times out of ten"
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”