За една голяма уста

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2591
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 760 пъти
Получил благодарност: 745 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Ехх.. пак беше хубаво днес. Макар че на снимките изглежда съвсем приказно, а реално е доста... неугледно. Гледките са хубави, но самото място е много мизерно и тъжно. Засега.

Изображение

Изображение

Това не е наше - тук съм снимала малко по-надолу по пътя:
Изображение
Изображение
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10110
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 367 пъти
Получил благодарност: 1030 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от МГХ »

Само заради този простор и вълшебство си заслужава да го превърнеш в градина. :daaa: :tzeluvka: :tzvetentze:
wenche

Re: За една голяма уста

Мнение от wenche »

Какво ще правим тоя автобус :hmmm: Трябва да се скрие с нещо :snif: - дъсчена ограда, туи, разни полулистопадни храсти :hmmm:
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: За една голяма уста

Мнение от Tanet »

Какво, ще му бодне два клематиса Purpurea plena elegans дето растат като луди и цъфтят по много, фърля му отгоре и острани една мрежа за краставици да се катерят по нея и ще има атрактивна пелерина на автобуса.
Представете си автобус обвит с това

Изображение

Изображение
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 858 пъти
Получил благодарност: 1724 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Гео, граф »

wenche написа:Какво ще правим тоя автобус :hmmm: ...
Може да го направи винтидж, Вени. Я гле как може да се барне 8-) !

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2591
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 760 пъти
Получил благодарност: 745 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

wenche написа:Какво ще правим тоя автобус :hmmm: Трябва да се скрие с нещо :snif: - дъсчена ограда, туи, разни полулистопадни храсти :hmmm:
Wenche, златни сте!
Автобусът е на чужд терен, даже между нашия и онзи има път. Не бях се сещала да правя там каквото и да било, най-малко пък ограда, но идеята на Танчето е прекрасна - един бурно растящ клематис ще създаде невероятна картина, а и не изисква нито финанси, нито труд (е, съвсееем мъничко).
:daaa:
Гео, ако беше наш автобусчо, можеше :dovolen:

Иначе аз доволен - ММ ми осигури мечтания сандък.

Първо мислеше да го сглоби сам. Домъкна един ден няколко талашитени плоскости от изхвърлена секция... Разтоварихме ги, натикахме ги в апартамента... ама то иска време, машини... А аз междувременно си бях харесала едни дървени сандъци около едно заведение до нас, в които са насадили кипарисчета (още не съм изследвала разликата м-у кипарис и туя, ш ма извините). Моя възлюбен не му минава транзит покрай ушите като кажа нещо и се задействал. Забелязал два поизоставени сандъка отстрани на заведението, хем пълни с пръст и изсъхнали кипраиси в тях. Питал и шефа веднага се съгласил да го оттървем от тези боклуци. Ходихме една вечер късно да изкараме пръстта, но междувременно се усети безумието, което бях намислила. Навън сандъците не изглеждаха толкова големи, но всъщност си бяха огромни и трудно щяхме да ги помръднем, камо ли да ги мъкнем до блока и после до 8-мия етаж... Като си представихме пък как ще минем с това чудо през хола, та да стигне до терасата... ММ тихо каза, че това няма как да стане и аз бързо се съгласих :snif:

После, като видях, че скоро няма да има време да сглобява нов, набелязах един стар шкаф на терасата, пълен с обувки. Изврънках го да поразчистим обувките - със сигурност имаше някои за изхвърляне... И присвоих въпросното шкафче. Той пък нямаше много против да си спести малко излишни действия и набързо изби едната страна и закова вратата, така че да се получи сандък 160 см дълъг, 30 - широк и 50 см дълбок.
Разбира се, наличната пръст отново не стигаше... Посетих пак горичката до гребната база, също накопах малко от вилата и смесих с мъничко от пръстта, която бяхме взели от сандъците на заведението. Не бях виждала такова нещо - чисто черна пръст, вероятно получена от няколкогодишното гниене на торфа. Не ми вдъхна доверие и сложих съвсем малко. Останалата част замъкнах на вилата, трудно ще опиша недоумението, което предизвиках вкъщи с това пръстопренасяне :lol:
И в края на краищата, след толкова кОпане, изчислих че сандъка събира едва 1/4 кубик пръст :twisted: , да кажем, че заедно с тази, която е по саксиите, може би доближава половин кубик... А може би не :evil:

Изобщо, след едномесечно ровене, мъкнене, пресяване, смесване и преместване на разни видове почва от едно географско положение на друго, вчера вече успях да си напълня сандъчето. Тази вечер пресадих половината луковици - толкова събра г-н сандък :seven: Преместих поне тези, които бяха в тъпите кофички от кисело мляко и една 3-литрова бака от латекс... Останалите ще оцеляват в саксиите.
Та с това се занимавах напоследък, дано се чувстват добре моите луци в новия си дом. Утре по светло ще снимам.
:tzvetoman:
лалесъм

Re: За една голяма уста

Мнение от лалесъм »

Честито лалеен сандък, Лалече :tzvetentze:
Сложи ли му на дъното една педя дренаж?
Ще е добре да го повдигнете леко на малки трупчета, за да се отцежда лесно водата през дупките му :daaa:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2591
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 760 пъти
Получил благодарност: 745 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Ето я и моята нова градинка :ieeemyzh:
Мислех, че ще сместя повечко в сандъка, но едва успях да събера кофичките, една малка бака от латекс и две дрееебни саксийки. Освен тези, които се виждат на снимката, има една голяма бака от латекс, една малка и една бяла саксия, по-голяма от тези на снимката. И хризантемата в бутилка от мин. вода. :seven:

Изображение

А ето колко тясно им е било на моите луци:
Изображение

Стигнали дъното и навириха носовете отгоре. Да видим сега пресаждането дали ще им забави растежа. Че ако тръгнат да цъфтят посред зима и вземе че много се застуди... :eeeh: ще остъкляваме терасата преждевременно :lol:
Дано зимата в Пловдив да е мека тази година...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: За една голяма уста

Мнение от calico »

Лалелчееее, както винаги пак уникално. :mrgreen:
и тая пръст по терасата ви, нали е яка плочата?

ще цъфнат, спокойно. Ту луците цъфтят дори и извън пръстта,щото всичкото което им трябва си го има в луковицата.

и за клематиса по автобуса остави тая пурпурея плена, тя е направо немощна в сравнение с Монтана Рубенс.
ще ти покажа снимки от моята Монтана, да видиш.
Пък и Монтаната изобщо не се реже, за разлика от Пуппурея плената, която всяка пролет трябва да режеш на 30 см от земята.
Знаеш ли какви лиани е пуснала къде ли не и как се махат? :svekurva: аз щшото знам
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2591
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 760 пъти
Получил благодарност: 745 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

calico написа:Лалелчееее, както винаги пак уникално. :mrgreen:
и тая пръст по терасата ви, нали е яка плочата?

:lol: :lol: :lol: не знам колко е яка, ще е види тая зима ;) - ще издържи бе, само четвърт кубик е (без саксиите) :lol:

...и за клематиса по автобуса остави тая пурпурея плена, тя е направо немощна в сравнение с Монтана Рубенс.
ще ти покажа снимки от моята Монтана, да видиш.
Пък и Монтаната изобщо не се реже, за разлика от Пуппурея плената, която всяка пролет трябва да режеш на 30 см от земята.
Знаеш ли какви лиани е пуснала къде ли не и как се махат? :svekurva: аз щшото знам

:lol: звучиш така, както аз звуча когато говоря за повета :lol: Нямам предпочитания засега към клематиса, идеята много ми допадна. То даже и повета би свършил добра работа, ама аз тази напаст не бих я допуснала в радиус от половин километър поне :lol: :lol: :lol:
Чакам снимките ;)

Остави това, ами днес минах пак през 'мойто магазинче'... :glupav: :ufff: :svekurva: :glupav: :ufff:
...не се стърпях - сдобих се с още два зюмбюла :eeeh:
Нямам нито пръст, нито място...
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”